Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienny ogród

Adison 23:41, 06 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Przyznam szczerze że ten projekt bardzo mi się spodobał, i nieświadomie się na nim wzorowałam. Najpierw zaprojektowałam swój potem na pintereście znalazłam ten

Źródło: http://www.feelgoodgardens.co.uk/hemel-hempstead-contemporary-family-garden/
____________________
Zmienny ogród Ady
Kondzio 08:49, 07 cze 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Nawadnianie zawsze można dostosować do każdego ogrodu Jak co to wyedytuj te zdjecia i zostaw źródło : ) Jak ci sie podoba to pewnie zostań przy nim
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Adison 21:33, 07 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Pewnie nie raz jeszcze będę przekopywać teren w poczuciu nowej wizji
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 19:44, 10 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Po waszych uwagach postanowiłam nieco zmienić układ rabat trawnika i ścieżki. Wyszło coś takiego:

l

Zastanawiam się jednak jak zakończyć trawnik z lewej strony. Na prosto czy falą? Poradzicie coś?

Ps. Przepraszam za bałagan na tarasie burza nas zaskoczyła
____________________
Zmienny ogród Ady
Joku 20:58, 10 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Witaj Ada! Jestem z rewizytą. Przeczytałam to, co napisałaś o swoim ogrodzie. Mamy podobną wielkość (u mnie szerokość działki 11 mm). Na początku też myślałam o podobnym układzie jak ten, który narysowałaś. Plan mi się podoba, nie wiem jednak o które miejsce tobie chodzi z trawnikiem. To oznaczone strzałką?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Adison 22:47, 10 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Joku napisał(a)
Witaj Ada! Jestem z rewizytą. Przeczytałam to, co napisałaś o swoim ogrodzie. Mamy podobną wielkość (u mnie szerokość działki 11 mm). Na początku też myślałam o podobnym układzie jak ten, który narysowałaś. Plan mi się podoba, nie wiem jednak o które miejsce tobie chodzi z trawnikiem. To oznaczone strzałką?


Dziękuję, za rewizyte. Jeszcze trochę zajmie mi przestudiowanie Twojego pieknego ogrodu. Strzalka to grill tak smiesznie wyszlo na zdjęciu dokładnie chodzi o to miejsce.



Ale teraz tak myślę że wszędzie fale to i tu będzie.

____________________
Zmienny ogród Ady
Magleska 10:11, 11 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
Witam z chęcią będę zaglądać jak powstaje nowy ogród pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Adison 17:20, 12 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188


I tak oto przyszła ulewa, niszcząc połowę mojej pracy. Dobrze że trawa będzie z rolki a nie siana bo bym się chyba rozplakała.

Ale! Widzę też pozytywy tej sprawy:

1. Dobrze że nic nam nie zalalo

i
2. Widzę gdzie jeszcze muszę wyrównać teren bo zbiera się woda
____________________
Zmienny ogród Ady
Anda 17:58, 12 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witam się Ado u Ciebie
Fajnie zapowiada się Twój ogród. Ścieżka super, lubię takie półokrągłe formy. Trawa będzie tylko z jednej strony ścieżki, czy z obu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Adison 18:34, 12 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Anda napisał(a)
Witam się Ado u Ciebie
Fajnie zapowiada się Twój ogród. Ścieżka super, lubię takie półokrągłe formy. Trawa będzie tylko z jednej strony ścieżki, czy z obu?



Witam serdecznie, najpierw były prostokątne Ale stwierdziłam że tak będzie bardziej charakterystycznie wyglądać

Trawa będzie z dwóch stron

A na rabatach nie pytaj bo nie mam zielonego pojęcia i chyba już funduszy. Jak to M. powiedział najważniejsza trawa!
____________________
Zmienny ogród Ady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies