Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienny ogród

Adison 14:49, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
effka napisał(a)
Witam Się Ada w twoim ogrodzie. Kształ trawnika, rabat i ta ścieżka grysowa rewelacją!!! Naprawdę, sama to wymyśliłaś? pełna profeska. Aż zachciało mi się fal, bo u mnie proste linie. Do takiego minimalistyczngo w założeniu ogrodu pasują mi bukszpany, delikatne trawy jak miksanty Gracillimus, Morning Light, Flamingo (pięknie kwitną). Funkie, wiem, że bylin nie chcesz ale one są naprawde warte posadzenia. Jeśli biały i zielony kolor to może hortensje Annabelle lub Limelight? Polecam równnież kule żywytonika Globosa, u mnie rośnie jak oszalały lub Danica, który rośnie wolniej. Może jakieś trzmieliny na pniu, mam dwie i jestem z nich zadowolona, łatwo się je tnie w kulki i dosyć szybko przyrastają.
Pozdrawiam i będę śledzić, bo zachwyca mnie ten kształt rabat!!!


Zanim trafiłam na ogrodowisko wieczorami siedziałam na Pinterescie i oglądałam, oglądałam. Coś tam rysowalam i wyszedł projekt jak na początku. Kilka osób podpowiedzialo mi żebym się jeszcze zastanowiła nad ostatecznym kształtem. Ale nadal nie byłam przekonana do zmian. Dopiero jak jasnym piaskiem sobie rozrysowalam ten projekt stwierdziłam, że jednak coś trzeba zmienic. Mąż już był zły bo on nie lubi zmian w trakcie. Trochę wygiełam ścieżkę podzieliłam trawnik (jestem w szoku że się zgodzil na podział bo zawsze chciał mieć boisko) a sąsiadka przyszła i poradziła żeby jeszcze ścieżkę z drugiej strony zrobić tzn ta od prawej. Bo i tak nigdy nie będę chodzić tymi wywyjasami i tak powstał właśnie ten projekt

U Ciebie linie proste ale jak projekt opracowany! I masz zdecydowanie więcej pola do popisu
____________________
Zmienny ogród Ady
Johanka77 20:05, 17 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Witam się i ja!
Bardzo mi się podoba Twoja wizja, konsekwencja i duży posłuch dla rad innych.
Ja taka usłuszna nie byłam

Jeśli chcesz inspiracji ogrodu zimozielonego, wpadnij do ogrodu Gruszki na wierzbie. Ona ma niesamowite bogactwo tAkich roślin.
Wprawdzie ogród stylem odbiegający od Twojego, ale niewątpliwie kopalnia roślin i ich połączeń.

Będę zaglądać i życzę powodzenia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:07, 17 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)
Witam Się Ada w twoim ogrodzie. Kształ trawnika, rabat i ta ścieżka grysowa rewelacją!!! Naprawdę, sama to wymyśliłaś? pełna profeska. Aż zachciało mi się fal, bo u mnie proste linie. Do takiego minimalistyczngo w założeniu ogrodu pasują mi bukszpany, delikatne trawy jak miksanty Gracillimus, Morning Light, Flamingo (pięknie kwitną). Funkie, wiem, że bylin nie chcesz ale one są naprawde warte posadzenia. Jeśli biały i zielony kolor to może hortensje Annabelle lub Limelight? Polecam równnież kule żywytonika Globosa, u mnie rośnie jak oszalały lub Danica, który rośnie wolniej. Może jakieś trzmieliny na pniu, mam dwie i jestem z nich zadowolona, łatwo się je tnie w kulki i dosyć szybko przyrastają.
Pozdrawiam i będę śledzić, bo zachwyca mnie ten kształt rabat!!!


Propozycja roślin Ewy to traf w 10-kę!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Adison 20:44, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Johanka77 napisał(a)
Witam się i ja!
Bardzo mi się podoba Twoja wizja, konsekwencja i duży posłuch dla rad innych.
Ja taka usłuszna nie byłam

Jeśli chcesz inspiracji ogrodu zimozielonego, wpadnij do ogrodu Gruszki na wierzbie. Ona ma niesamowite bogactwo tAkich roślin.
Wprawdzie ogród stylem odbiegający od Twojego, ale niewątpliwie kopalnia roślin i ich połączeń.

Będę zaglądać i życzę powodzenia


Witam i Ciebie słucham innych bo po remoncie domu wiem że inny też coś wiedzą a niestety nie stać mnie na kolejne błędy

Zestawienie Ewy też mi się podoba byłoby całkiem ok, podobają mi się byliny ale chciabym jak najmniej kwitnących

Odwiedzę Twój i polecony ogród

Dzięki jeszcze raz za odwiedziny
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 08:38, 24 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ada pokaż trawnik
____________________
Adison 21:09, 25 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
umknął mi gdzieś Twój post i nie widziałam, że napisalas.

Jutro zrobię zdjęcie!
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 17:05, 26 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Extra czekam
____________________
Adison 17:39, 26 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Trawka są może z 3-4 miejsca gdzie wygląda gorzej. Była za mocno zwinięta ale już odbija
____________________
Zmienny ogród Ady
Magleska 23:05, 26 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Trawka pierwsza klasa piękna zieloniutka równiutka to z rolki ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Adison 23:56, 26 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Tak z rolki. Już tydzień ma
____________________
Zmienny ogród Ady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies