Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 10:30, 13 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie takie szałerki przechodzą. Zawsze cuś

Myślę nad pociągnięciem szpaleru z amanogawy wzdłuż tarasu, mam tam trzy, jeszcze 3-4 by się zmieściły. Tam gdzie morela to już bym nic nie dawała, żeby nie zacieniać rabaty przy warzywniku. Ale zaraz za amanogawami bym mogła zrobić rabatę jakąś, tak bliżej tarasu. Z grujecznikiem może
Amanogawy te co mam teraz, to są podsadzone liliowcami, cała rabata taka ma być.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:03, 13 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Na szybko podjechaliśmy jeszcze dziś do paczkomatu, bo zamówiłam rękawiczki. A potem poleciałam w ogród, bo słonko było. Dokończyłam sprzątanie ostatniej rabaty w obwódkach. Róże przycięte, liście wybrane, pestki od czereśni częściowo też, ziemię wzruszyłam pazurkami i podsypałam pozostałe jeżówki obornikiem owczym. Tyle zdążyłam, bo zaczęło bardzo wiać i lekko kropić. Jak wróciłam do domu to mocno polało. Teraz znowu przerwa.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 14:41, 13 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Prawdziwie wielkanocna babka

Moreli nawet jak trudny owoc do zbioru to szkoda
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 17:21, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
tulucy napisał(a)
Na szybko podjechaliśmy jeszcze dziś do paczkomatu, bo zamówiłam rękawiczki. A potem poleciałam w ogród, bo słonko było. Dokończyłam sprzątanie ostatniej rabaty w obwódkach. Róże przycięte, liście wybrane, pestki od czereśni częściowo też, ziemię wzruszyłam pazurkami i podsypałam pozostałe jeżówki obornikiem owczym. Tyle zdążyłam, bo zaczęło bardzo wiać i lekko kropić. Jak wróciłam do domu to mocno polało. Teraz znowu przerwa.


To u mnie też rano piękna pogoda a potem 20 minut rzęsistego deszczu. A teraz zimno. Dobre i to chociaż mogłoby padać cały dzień w końcu to lany dzień miał być .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
tulucy 17:27, 13 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mało tego deszczu, ale zawsze każda kropla cieszy.

Specjalnie wzruszałam ziemię, żeby łatwiej chłonęła. U mnie na 3 cm wilgotna gleba.

Truskawki posadzone już puszczają zielone listki

Czy Wasze sadźce czekoladowe to dają już jakieś znaki życia? Bo moje nic a nic. I jeśli padły, to trzeciej szansy ni będzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:01, 13 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ogarnęłas róże? Oo, błyskawica ja jedynie jeszcze coś docinanam pnące, bo nie mogę ich skończyć przy dzieciakach szkoda moreli, dobrze, że posadziłaś awaryjna

Kiedy kwitnie wieczornik? Ładnie się te sadzonki od Ciebie rozrastają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 09:30, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kasiu, róże ciągle w trakcie. Na razie ogarnęłam te rabaty od frontu przede mną jeszcze pół rabaty graniczącej z warzywnikiem i wszystkie róże w warzywniku. I jeszcze jakieś... Myślę, że mam ogarnięte tak 3/5.

Wieczornik kwitnie w maju.

Dziś nad ranem było lodowato, na pewno poniżej zera. Na trawniku u sąsiadów szron był jeszcze o 8 rano.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 09:35, 14 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Podglądałam Twoje wypieki chlebowe, pełna profeska Warzywnik rozrasta się fajnie. Też jeszcze muszę niektóre róże dociąć, przymrozki zrobiły swoje.
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 10:24, 14 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mój wieczornik też piękną kępę stworzył, a takie maleństwo dostałam

wszystkie sadźce jeszcze śpią
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:49, 14 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rano miałam -5C

I nadal zapowiadają ochłodzenie... trzeba mieć dużo cierpliwości
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies