Gdzie jesteś » Forum » Róże » Przesadzanie róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie róż

Gardenarium 18:46, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak stare właśnie te róże i jaki jest stan krzewu. Przesadzałam wielokrotnie róże duże okazy. Krzew trzeba zredukować, czyli przyciąć ostro "górę"

Jak się wykopie to często okazuje się że korzeni prawie nie ma choć krzew wielki. Tak ostatnio miałam, ale przyjął się. Rośnie na bazie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga1 12:01, 18 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Róże mają 6 lat. Najgorsze że te 3 róże rosną w bardzo słabej, piaszczystej ziemi i chciałabym przesadzić je z jak najmniejszą bryłą starej ziemi.Poradź mi czy mogę potraktować je jak nowo sadzone róże z gołym korzeniem, czyli obciąć im krótko zarówno koronę jak i korzenie i dopiero wsadzić.
____________________
pozdrawiam Olga
Gardenarium 15:31, 18 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korzenie oceniaj jak już wykopiesz, bo może się okazać że obetniesz resztki korzeni które są ważne dla odżywienia krzewu

Piaszczysta gleba spowoduje, że obsypie się wszystko i będą gołe korzenie. Nie obcinaj, Młode krzaczki to całkiem co innego i inaczej się obcina, młode są rozgałęzione i młode, przycięcie im nie szkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga1 15:57, 19 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Danusiu, dziekuję za odpowiedź i rady
____________________
pozdrawiam Olga
21:30, 05 mar 2015
Ja właśnie kilka dni temu przesadzałem ukorzenione w zeszłym roku, co prawda to drobnokwiatowe ale o takie właśnie mi chodziło.



Poniosłem już porażkę ale jesienią wsadziłem przed tą ostrą bezśnieżną zimą a temp. spadła do -35* teraz mam nadzieję że będzie OK.
nata 10:22, 18 lut 2016

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 10
Proszę o radę: przed tarasem mam różankę, ale mam na niej róże, które nie powtarzają kwitnienia. Chciałabym zrobić przeprowadzkę: te historyczne przesadzić w inne miejsce, a na ich miejsce posadzić nowe, które kwitną nawet do przymrozków. Pytanie: "czy w doły - oczywiście po wymianie ziemi i podsypaniu kompostem i obornikiem mogę wsadzać inne róże czy nie. Gdzieś czytałam, że róże nie lubią dołów po ich innych koleżankach.
Anda 11:17, 18 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33493
To prawda, nie lubia. Jak dlugo rosly tam te historyczne? Jesli wymienisz ziemie, jak nawiecej na glebokosc i szerokosc, to mozesz sadzic tam znow roze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nata 08:00, 19 lut 2016

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 10
Nie rosły długo - dwa lata. Dziękuję za radę - i tak planujemy rewolucję w ogrodzie, będziemy wymieniać i dosypywać ziemi w kilku miejscach. Więc w tym miejscu też
malgol 12:12, 21 mar 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przeczytałam cały ( niemal) watek i doszłam do wniosku ,że mam za płytko posadzone róże The Fairy( okrywowe).Niby ładnie kwitną ,ale wydaje mi się ,że mają mało pędów ( choć są długie)i nie tworzą takiej gęstwiny jak oczekiwałam. Co mam zrobić? Przysypać warstwą ziemi lub obornika ,żeby siedziały głębiej czy wykopać i posadzić na nowo głębiej? Jeśli tak to połączyć to z przycinaniem i skracaniem korzeni? Poradźcie czy czekać z tym do jesieni czy działać teraz?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 20:20, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak mówisdz, dosypać ziemi z obornikiem, spróchniałym. Sciółkowanie pomoże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies