Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Bratki

MariuszG

Dodany 15:30, 18 lis 2017
Amatorko, w naszej hobbystycznej uprawie pąki, które teraz w połowie listopada wyglądają tak:

są cenne, ponieważ rozwiną się jako pierwsze już w marcu, gdy tylko zrobi się ciepło. Przy normalnej pogodzie w grudniu nie powinny zakwitnąć w tym roku. Jeżeli nie będziemy mieli wcale zawiązków kwiatów jesienią, wiosną będziemy musieli czekać na pierwsze kwiaty do połowy kwietnia. Nie wiem jak postępuje się w prawdziwych dochodowych uprawach, ale na nasze potrzeby takie postępowanie powinno być wystarczające. Mimo tego nasze bratki i tak zakwitną 2 lub 3 tygodnie później niż te dostępne na giełdach.

Jeżeli teraz pąki wyglądają w ten sposób:

to chyba rzeczywiście warto je oberwać.

Jednak taki widok w listopadzie jest przyjemny . Tyle mogę powiedzieć na podstawie tego co zaobserwowałem u siebie w ogrodzie.

Dodany 18:34, 18 lis 2017
Nie mam doświadczenia w uprawie, jak już mówiłam siałam je pierwszy raz. Zresztą i tak szkoda mi było obrywać kwiaty ale myślę że i tak wszystko zależy od pogody.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies