Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Jakobstuin - męski ogród (Jistrum NL)

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakobstuin - męski ogród (Jistrum NL)

MartaC 20:46, 06 paź 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 18
Aldono, dziekuje za ten watek. Bardzo zaciekawil mnie ten ogrod i postac samego ogrodnika rowniez.

Wydaje mi sie, ze jest to ogrod dramatu, miejsce na contrast kolorow i interesujacych zestawien form roslinnych, uchwyconych tak trafnie na wielu Waszych zdjeciach. Moze praca w teatrze, o czym wspominala Aldona zostawila trwaly slad na Jaapie de Vriesie i jego sposobie patrzenia na swiat? Na swoim facebooku zamiescil on ogrod pelen falowania i szarpaniny w czasie burzy i zmian por dnia i por roku. Tak sobie szukam jakiegos klucza w tej wielkiej roznorodnosci. Na pewno rozmowa z JdV moglaby tu wiele wyjasnic
aldonaz 00:12, 07 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
A ja jeszcze wrócę do rośliny, o której wspomniała Mira, którą widziałam po raz pierwszy i która mnie urzekła. Dowiedziałam się o niej wiele ciekawych rzeczy.





Leonotis nepetifolia inna nazwa Klip Dagga jest jednoroczną rośliną należącą do rodziny jasnotowatych, występującą naturalnie w Afryce oraz w południowych Indiach. Klip Dagga może być wykorzystywana na wiele sposobów - leonuryna znajdująca się w całej roślinie ma właściwości lecznicze, ale także lekkie właściwości psychoaktywne. Palenie materiału roślinnego (zwłaszcza płatków kwiatów, które zawierają najwięcej leonuryny) wywołuje uczucie zrelaksowania oraz rozleniwienie, przypominając nieco działanie konopii indyjskich, lecz w dużo mniejszym nasileniu. Poza tym roślina jest stosowana jako składnik mieszanek, wzmacniając działanie innych używek. Posiadanie roślin, suszu i ekstraktów Klip Daggi, w przeciwieństwie do dość podobnej z wyglądu i działania Wild Daggi (Leonotis leonorus) jest w Polsce legalne na dzień dzisiejszy. Kupiłam nasiona...
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
paniprzyroda 21:06, 07 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Przeczytałam raz i drugi, zachwyciłam się. Można nie wychodzić z takiego ogrodu, tylko przycupnąć i ogrzać się kolorami.

Każdy ogród pokazany w tym dziale to piękna podróż w świat roślin. Jak dobrze, że jesteście i dzielicie się swoimi wrażeniami.
Dziękuje Wam za relację
____________________
Dwa ogrody
adam11 16:23, 18 paź 2017

Dołączył: 18 paź 2017
Posty: 3
Duża różnorodność roślin które wyglądają pięknie i dodatki tez niczego sobie
Pszczelarnia 17:14, 11 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Od 2020 roku ogród nie będzie już dostępny do zwiedzania.

"Jakobstuin gaat sluiten!

Na mooie jaren met veel tuinbelangstelling hebben we besloten Jakobstuin te sluiten en een nieuwe weg in te slaan. Hoe dit eruit gaat zien weten we nog niet en zal dus een spannend nieuw avontuur worden. Natuurlijk blijven we tuinieren.

Na zaterdag 14 september zal de tuin definitief voor publiek gesloten zijn.

Jakobstuin is closing!

After beautiful years with a lot of garden interest, we have decided to close Jakobstuin and take a new path. We do not yet know what this will look like and will therefore be an exciting new adventure. Ofcourse we keep on gardening.

The garden will be permanently closed to the public after Saturday the 14th of September.

Jaap and Maria"
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 08:29, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Och, jaka szkoda. Znów umknął mi ogród do zobaczenia.
Dzięki za tą informację.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 21:32, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hmm... zadumałam się, raz jeszcze obejrzałam cały wątek - no cóż to zrozumiałe jak się tak zastanowić głębiej - ja cieszę się że byłam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies