Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 18:04, 06 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Gabrysiu one w sumie do wszystkiego i chyba do gotowania tak jak ja to zrobilam najmniej poprostu chielismy wyprobowac dzis. Na pewno do saletek, bo jedna odmiana ma "salatkowy" w nazwie.
Salatke ziemniaczana robie tak z glowy i nie mam przepisu niestety, no i ja z majonezem wlasnie lubie
Marchew kolorowa sialam ale chyba nie mam, w jednym miejscu rosnie ale nie jestem pewna czy tam wlasnie ta kolorowa byla. Ten rok ogrodowo to rok porazek, na pogode moge przynajmniej zwalic.
Bardzo lubimy buraki kolorowe, najbardziej pieczone w piekarniku nam smakuja. Ziemniaki z piekarnika tez lubie wiec nastepnym razem wprobujemy. Teraz musimy te szyszkowate wyprobowac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gogo 19:19, 06 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ale ciekawe te ziemniaki, ja w ogóle ichnie lubię i jem bardzo rzadko, wolę ryż i kaszę gryczaną. Ale może te fioletowe by mi podpasowały, bo z wyglądu nie przypominają ziemniaków Dobrze, że susza nie zaszkodziła zbiorom
Harem imponujący, a że wełna owcza ma takie właściwości to wiem, bo śpię na i pod futrzakami i są rewelacyjne
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 19:29, 06 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Raz próbowałam takich fioletowych , powiem tak z koloru do jedzenia nie zachęcają, a smakują podobnie jak zwykłe, może były ciut bardziej słodkawe tylko. Na sadzenie się nie zdecydowałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 21:31, 06 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
a ja lubie takie eksperymenty na eksperymentalnym poletku mam jeszcze zboze.
Znalezlismy taki fajny wysylkowy sklepik z nasionami i maja wlasnie takie dziwactwa, bedziemy kupowac i eksperymentowac.


a tymczasem Emus skonczyl chalupke dla owiec. To taka mala na kolkach, by mozna ewentualnie je z laki na lake przewiezc. Ta duza owczarnia z prawdziwego zdarzenia jeszcze w powijakach.
Teraz ja musze to cudo na kolkach pomalowac ale to juz chyba jak z Pl wroce, bo teraz za goraco i dla mnie i dla farby. Chce te deski na kolorowo pomalowac, zobacze co wymysle ja pojde kupowac farbe.


i juz stoi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 21:42, 06 sie 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10364
Twój eM to pomysłowy Dobromir... Ziemniaki atramentowe widzę pierwszy raz...smacznego
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 13:20, 07 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Cześć Izo, eMuś zdolny, zrobił super pojazd dla owieczek. Pomysł pomalowania na różne kolory też świetny, będzie zdobił, a owcom będzie przyjemnie takim jechać
Popieram eksperymenty, nawet jak uda się choć jeden, to cieszy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basilikum 19:19, 07 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
mie ten pojazd z dwoch powodow cieszy, bo owce aja chalupe i ze wreszcie zniknela ta straszaca przyczepa z mojego ogrodu

pada od 10minut i to nawet porzadniej, ciekawa jestem jak dlugo ale chyba mam dzis podlewanie z glowy uffff



skonczylam dzis prezenty dla rodziny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
marba 11:31, 08 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Fioletowe kartofelki świetnie wyglądają w kolorowych sałatkach. Szkoda, że u nas na razie chyba niedostępne, ale będę się rozglądać.
Piękne te hafty, ciekawy pomysł na prezenty.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
gogo 13:54, 08 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Izo, cieszę się, że u Ciebie pada, niech jak najdłużej.
Prezenty świetne, obdarowani będą zadowoleni, bo ja bym była
Dobrze Basia pisze, w sałatkach lepiej się sprawdzą kolorystycznie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basilikum 14:27, 08 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Basiu kartofelkow troche mam, jak odloze na przyszly rok to i tak mi na tyle zostanie, ze bedzie mozna eksperymentowac z nimi

Grazynko dlugo nie padalo, troche ponad godzine ale spadlo 19 litrow na metr² a to juz wiecej niz przez ostatni miesiac roslinki dostaly wreszcie porzadnie pic, ja mam dwa wieczory wolne (tylko pomidory i donice podleje dzis)
Udalo sie rano troche chwasciorow usunac. Zerwalam aronie (3,8 kg ) wlozylam ja do zamrazalki i jutro bede sok robic. Tylko sokownik musze znalezc. Dzis pokroilam i nastawilam na salatke cukienie i papryke, jutro bede w sloiki pakowac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies