Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Anda 12:27, 01 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Niestety nie wiem. Myślałam o Queen Elisabeth, ale wygląd nie zgadza sie tak do końca i zapach też nie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 12:57, 01 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
az takie wazne to nie jest. Moze kiedys wybiore sie do szkolki gdzie ja kupilam i spytam. Sprawdzilam Queen Elisabeth i za ciemna jest, moja taka prawie biala z lekkim rozem.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 18:25, 01 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Iza odnosnie rozy napisz do Zagajanki ona ma bardzo dobre rozeznanie w rozach. Szkoda, ze nie masz foty jak kwitnie w lecie.
Podobna jest tez do rozy krolowa szwedzka Quen of Sweden.

Czy u was tez tak cieplo jak u nas?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 18:41, 01 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
nie wiem jak u Was ae u nas dzis z 10°C bylo

Nie mam fotki jak ta roza w lecie kwitnie, raczej tak podobnie jak teraz. Marnie kwitla w tej suszy i wlasciwie teraz pokazuje swoja pieknosc.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 21:37, 01 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a no wlasnie bylismy na spaerze.I poszlismy w ta strone by ogladnac dom. Dom buduje jeden pan od jakies 6 lat i dosc dlugo wszystko bylo owiniete folia. Emus ostatnio przebiegal w okoicy i zobaczyl, ze foli nie ma i wreszcie widac jak to wyglada. A wyglada cudnie


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 21:43, 01 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735


jak widac pracy na kolejne 6 lat, szczegolnie, ze ten pan raczej wszystko sam robi
a teraz ta rodzina mieszka w tym domu
tez sliczny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 22:21, 01 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Wielki ten dom Tam spokojnie trzy rodziny sie zmieszcza

Queen of Sweden pachnie, jest bardziej pelna i rosnie wyzej. Mysle, ze to nie ona.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 12:49, 03 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Zobacz tutaj: https://ogrodniktomek.pl/2014/01/brzozy-najladniejsze-odmiany/.
Jak posadzisz brzozy Dereenbbosy do tego Dereń biały 'Sibirica' będzie pięknie.
Ale są też inne ładne brzozy.

A pod dereniami posadź turzyce. Z nimi zero pracy, bo można dobrać zimozielone i tylko wiosną jak nie chcesz wyczesywać, to tniesz. Będzie pięknie

Jedna odmiana derenia (Cornus alba Aurea), jedna odmiana cisa (Taxus baccata Robusta), jeden rodzaj trawy (Hakonechloa macra) i jeden rodzaj byliny (Ophiopogon planiscapus Nigrescens)


Zamiast hakonechloa posadziłabym raczej turzyce. Może jak na tym zdjęciu – carex pensylvatica,

albo którąś z carex oshimensis, albo carex pansa, albo carex divulsa (remota)

albo carex flacca 'Blue Zinger'


W sumie nie tylko ładnie, ale i po 2-3 latach zero wojny z chwastami. I jeszcze możesz np. czosnki Krzysztofa w trawie posadzić, albo inne bylinki tu i ówdzie.
____________________
Kasia
Basilikum 14:04, 03 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasia jak zwykle z dobrymi pomyslami wpada
ale fajnie Cie znow u mnie goscic
dla Ciebie inny gosc, ktory mnie odwiedza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
olipuert 14:31, 03 lis 2018

Dołączył: 03 lis 2018
Posty: 1
Basilikum napisał(a)
Nowy rok, nowe pomysly. Ogrod ten sam ale jak zmieniony dzieki Ogrodowisku






Dziekuje wszystkim, ktorzy rada pomagaja w tworzeniu ogrodu.
Zapraszam na nowy watek[/xxxxxxxxxxquote]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies