Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

gp1958 19:04, 06 lis 2020


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Wiolka5_7 napisał(a)



Na górze jest napis Wiadomości i tam kliknij i odczytaj

Grażynko miło mi ,że chciało Ci się czytać cały wątek i Ci się podobają moje zmiany w ogrodzie dziękuję !

Widziałaś moje początki i gust mi się zmienił z czasem, chyba wszyscy tak mamy z tymi zmianami
Papuguj ile chcesz fajnie ,że synowi pomożesz w zakładaniu ogrodu
Nie ja spod Bliźniąt...



W tym ogrodzie to tak jest, że zmiany będziesz robić dopóki będziesz miała siły, czyli zostało Ci jeszcze długo. Za parę lat stwierdzisz, że jeszcze coś zmienisz i tak w kółko. Tak jak czytam, że już nic nie kupuje a za chwilę widzę zdjęcia z zakupami, tak jakbym siebie widziała, uważaj rośliny uzależniają......
Wiolka5_7 19:14, 06 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20466
gp1958 napisał(a)


W tym ogrodzie to tak jest, że zmiany będziesz robić dopóki będziesz miała siły, czyli zostało Ci jeszcze długo. Za parę lat stwierdzisz, że jeszcze coś zmienisz i tak w kółko. Tak jak czytam, że już nic nie kupuje a za chwilę widzę zdjęcia z zakupami, tak jakbym siebie widziała, uważaj rośliny uzależniają......


Bo ja jednak jestem niesłowna jeśli chodzi o ogród już jestem uzależniona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 07:19, 07 lis 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Piękny ten zakątek ze ŚŚ, jak inne zresztą też
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
gp1958 20:45, 08 lis 2020


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Wiolka5_7 napisał(a)


O nie hakonki też ,wrr ! ja też mam je w tym moim trawniku- chwastowisku- perzowisku..... jak będę robić trawnik to muszę je zniszczyć dobrze....

Czytam aktualnie stronę 1000, nie wiem czy dalej są podanie informacje o zwalczaniu pędraków, mogę podzielić się doświadczeniem. Ja walczyłam z pędrakami DURSBANEM, skuteczny środek, tylko to walka z wiatrakami, ponieważ chrabąszcze znoszą jaja na różnych głębokościach pod ziemią i oprysk należy powtarzać.
gp1958 12:53, 09 lis 2020


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Wiolka5_7 napisał(a)


Bo ja jednak jestem niesłowna jeśli chodzi o ogród już jestem uzależniona

Wiolu właśnie skończyłam czytanie całości co prawda na raty ale przyznam się, że nie mogłam się oderwać.Twój ogród i roślinki posadzone chyba znam już na pamięć. och człowiek na stare lata może się tak dużo nauczyć.
Masz ochy i achy i się nie dziwię, ja napiszę, że ten ogród nie powstał małymi krokami a siedmiomilowymi.Cudo nad cudami. Masz cudowny gust i takie wyczucie smaku, dobór kolorów.....ach.
Gdyby nie wchodziła w grę kasa to mimo wieku (62 lata) przekopałabym swój ogród od nowa i wszystko zmieniła,który sama zakładałam od podstaw.
Będę się wzorowała planując ogród synowi, chociaż tyle mogę zrobić.
Dzięki Tobie i O. można się wiele nauczyć i to jest cudowne.
Mam pytanie odnośnie Red Baron zawsze bałam się tej trawy, że tak ekspansywna, tą przy wjazdowej przy Memory w ilu rzędach masz posadzoną i czy ona "idzie" wzdłuż czy i w szerz i to ograniczenie z blachy wkładasz z której strony?
Wiolka5_7 20:30, 09 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20466
Zakrecona napisał(a)
Piękny ten zakątek ze ŚŚ, jak inne zresztą też

Dzięki Madziu Też mi się podobają moje zakątki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:32, 09 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20466
gp1958 napisał(a)

Czytam aktualnie stronę 1000, nie wiem czy dalej są podanie informacje o zwalczaniu pędraków, mogę podzielić się doświadczeniem. Ja walczyłam z pędrakami DURSBANEM, skuteczny środek, tylko to walka z wiatrakami, ponieważ chrabąszcze znoszą jaja na różnych głębokościach pod ziemią i oprysk należy powtarzać.


Ja kupiłam P-drakol,bo Dursban wycofany.... zobaczę czy ten biologiczny środek unicestwi te paskudne pędraki .... ciągle jakieś plagi nas ogrodników spotykają,eh....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:40, 09 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20466
gp1958 napisał(a)

Wiolu właśnie skończyłam czytanie całości co prawda na raty ale przyznam się, że nie mogłam się oderwać.Twój ogród i roślinki posadzone chyba znam już na pamięć. och człowiek na stare lata może się tak dużo nauczyć.
Masz ochy i achy i się nie dziwię, ja napiszę, że ten ogród nie powstał małymi krokami a siedmiomilowymi.Cudo nad cudami. Masz cudowny gust i takie wyczucie smaku, dobór kolorów.....ach.
Gdyby nie wchodziła w grę kasa to mimo wieku (62 lata) przekopałabym swój ogród od nowa i wszystko zmieniła,który sama zakładałam od podstaw.
Będę się wzorowała planując ogród synowi, chociaż tyle mogę zrobić.
Dzięki Tobie i O. można się wiele nauczyć i to jest cudowne.
Mam pytanie odnośnie Red Baron zawsze bałam się tej trawy, że tak ekspansywna, tą przy wjazdowej przy Memory w ilu rzędach masz posadzoną i czy ona "idzie" wzdłuż czy i w szerz i to ograniczenie z blachy wkładasz z której strony?


Grażynko podziwiam Cie,ze chciało Ci się czytać tyle stron
To ,że mam taki ogród jak mam to przede wszystkim dzięki Ogrodowisku to tu na forum wszystkiego się nauczyłam, ukształtował mi się gust i kolejne części ogrodu było mi już trochę łatwiej zakładać ....

Też na początku czytałam i przeglądałam wątki na Ogrodowisku i bardzo dużo mi to dało

Ciesze się,że podoba Ci się mój ogród,bardzo mi miło....dziękuję za pochwały !

Red baron u mnie rośnie ograniczony z jednej strony albo blachą wkopaną albo betonowym obrzeżem.... z drugiego boku nic nie wkopywałam,bo tam może rosnąć swobodnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
gp1958 20:41, 09 lis 2020


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja kupiłam P-drakol,bo Dursban wycofany.... zobaczę czy ten biologiczny środek unicestwi te paskudne pędraki .... ciągle jakieś plagi nas ogrodników spotykają,eh....

Na all... można kupić.
Grażyna
gp1958 20:44, 09 lis 2020


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Wiolka5_7 napisał(a)


Grażynko podziwiam Cie,ze chciało Ci się czytać tyle stron
To ,że mam taki ogród jak mam to przede wszystkim dzięki Ogrodowisku to tu na forum wszystkiego się nauczyłam, ukształtował mi się gust i kolejne części ogrodu było mi już trochę łatwiej zakładać ....

Też na początku czytałam i przeglądałam wątki na Ogrodowisku i bardzo dużo mi to dało

Ciesze się,że podoba Ci się mój ogród,bardzo mi miło....dziękuję za pochwały !

Red baron u mnie rośnie ograniczony z jednej strony albo blachą wkopaną albo betonowym obrzeżem.... z drugiego boku nic nie wkopywałam,bo tam może rosnąć swobodnie

Czy on rozrasta się do przodu czy też na boki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies