Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Dominika11 13:05, 02 gru 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u mnie buki (żółte) też już bez liści, a maja chyba ze 3 latka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Wiolka5_7 20:11, 02 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
wiola_14 napisał(a)
Witaj Wiolu,
mam pytanie, ile już mają te twoje buki, bo takie pokaźne i nie zrzuciły liści. Ja też mam trzy w ogrodzie teraz mają 3 rok, ale takie marne i wszystkie już zrzuciły liście ja mam odmianę kolumnową, młode liście są seledynowe a pozostałe zielone- nie pamiętam nazwy. Czy graby zrzucają liście? Ja planuje posadzić brzozy w ogrodzie w miejscu na palenisku. Długo masz już swoje wsadzone i jaka to odmiana?


Witaj Wiolu

Moje buki mają jedne ze 4 sezony a drugie na innej rabacie 2 sezony...
Wszystkie w tej chwili są bez liści. Moje też kolumnowe ,tylko ,że odmiana Dawyck Purple.

Graby też łyse, moje to Frans fontaine. Z tego co wiem to zwykłe graby trzymają liście zimą.

Brzozy rosną rok, to odmiana Doorenbos.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:12, 02 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Dominika11 napisał(a)
u mnie buki (żółte) też już bez liści, a maja chyba ze 3 latka


Moje buki też łyse
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mylka 17:02, 03 gru 2020


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Wiolka5_7 napisał(a)




Graby też łyse, moje to Frans fontaine. Z tego co wiem to zwykłe graby trzymają liście zimą.




Potwierdzam. Mam zwykłe graby i fastigiaty. Te pierwsze mają miedziane liście, te drugi łyse
____________________
Monika
wiola_14 21:16, 03 gru 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Wiolu,
powolutku czytam wszystko i przygotowuję się w głowie do wiosny. Na forum piszą aby urzyżnić glebę mączką bazaltową. Patrzyłam na allegro ale jest tyle tego,że nie wiem zupełnie jakiej firmy kupić i jaką ilość. Pewno potrzeba sporo, bo nigdy przedtem jej nie stosowałam. Proszę o poradę.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Margerytka40 07:47, 04 gru 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiola powiedz mi kochana czy te odmianowe hakonki typu albostriata albo Aureola też jak zwykła macra nabierają jesienią ładnych kolorków? Jak to z nimi jest? Robię sobie w głowie plan nasadzeń wiosennych z wykorzystaniem ewentualnie którejś z hakonek i chciałabym by jesienią też tam grało a moje odmianowe hakonki wypierdki jeszcze i trudno mi stwierdzić. Jak one teraz wyglądają?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:14, 05 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mylka napisał(a)



Potwierdzam. Mam zwykłe graby i fastigiaty. Te pierwsze mają miedziane liście, te drugi łyse


Wszystkie graby zrzucają na zimę liście, niezależnie, czy zwykłe, czy odmianowe.
Zimą liście zostają na zwykłych bukach. Jesienią brązowieją i opadają dopiero w kwietniu, wraz z pojawieniem się młodych pąków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
SlonecznyOgrod 22:03, 05 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ogłupiałam

Wydawało mi się, że graby trzymają liście do wiosny, przez to ich nie mam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sylwia_slomc... 22:43, 05 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wszystkie graby zrzucają na zimę liście, niezależnie, czy zwykłe, czy odmianowe.
Zimą liście zostają na zwykłych bukach. Jesienią brązowieją i opadają dopiero w kwietniu, wraz z pojawieniem się młodych pąków.

Nie zgadzam się Mój grab nie gubi na zimę wszystkich liści, a mam ich kilka w ogrodzie, zwykłe graby z lasu od dziadziusia jako siewki pozyskane jak mniejsze gubią do zera, jak większe to masz fotkę z tego tygodnia tu


100 procent graby, bo buków też mam kilka i rozróżniam jedne od drugich. Natomiast w żywopłocie grabowo bukowym graby gubią wszystkie liście buki trzymają do wiosny
Tak jest u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 22:47, 05 gru 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U nas w okolicy niektóre małe graby- takie siewki mają liście, a inne są łyse. U mnie w ogrodzie jeden kolumnowy grab jeszcze ma trochę liści, może to kwestia wiatrów?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies