Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Gruszka_na_w... 23:20, 05 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Aż sprawdziłam w necie z ciekawości.
Zasugerowałam się zachowaniem moich grabów i buków.
U mnie wszystkie graby gubią liście, a buki nie.Pięknie się przebarwiają, zachowują kształt.
W necie piszą, że grabom liście zasychają, marszczą się, ale częściowo mogą się trzymać na gałązkach.
Wizualnie wygląda to jednak zdecydowanie gorzej niż w przypadku buków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
adewzuol 07:51, 08 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Wiolu, czy pamiętasz na jakiej wysokości masz szczepienie swojej kiku shidare? Powiedz mi jeszcze czy podcinasz ją od dołu, te najdłuższe pędy?
____________________
Ewelina W piaskownicy
Mysza 21:16, 18 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Wiola, pięknie ogród dojrzewa
Zdjęcia bardzo klimatyczne.
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Wiolka5_7 20:54, 19 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
wiola_14 napisał(a)
Wiolu,
powolutku czytam wszystko i przygotowuję się w głowie do wiosny. Na forum piszą aby urzyżnić glebę mączką bazaltową. Patrzyłam na allegro ale jest tyle tego,że nie wiem zupełnie jakiej firmy kupić i jaką ilość. Pewno potrzeba sporo, bo nigdy przedtem jej nie stosowałam. Proszę o poradę.


Szczerze to kupowałam już dawno.... ale to była ma pewno mączka bazaltowa pylista 20 kg a ilość to nie wiem ,bo nie wiem ile masz tych rabat....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:59, 19 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Margerytka40 napisał(a)
Wiola powiedz mi kochana czy te odmianowe hakonki typu albostriata albo Aureola też jak zwykła macra nabierają jesienią ładnych kolorków? Jak to z nimi jest? Robię sobie w głowie plan nasadzeń wiosennych z wykorzystaniem ewentualnie którejś z hakonek i chciałabym by jesienią też tam grało a moje odmianowe hakonki wypierdki jeszcze i trudno mi stwierdzić. Jak one teraz wyglądają?


Jesienią obydwie te odmiany z tego co pamiętam nie bardzo się przebarwiają.... nie ma mnie teraz w domu i nie wiem jak wyglądają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:02, 19 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
adewzuol napisał(a)
Wiolu, czy pamiętasz na jakiej wysokości masz szczepienie swojej kiku shidare? Powiedz mi jeszcze czy podcinasz ją od dołu, te najdłuższe pędy?

Moja jest szczepiona bardzo nisko może ok 1,40m, ale jak była cienkim patyczkiem to podwiązałam jej gałązki go góry i ją podwyższyłam i jest ok. tak pocinam co roku końcem sierpnia....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:04, 19 gru 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Mysza napisał(a)
Wiola, pięknie ogród dojrzewa
Zdjęcia bardzo klimatyczne.
Pozdrawiam.


Bardzo mi miło,dziękuję Muszko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
zawitka 09:13, 09 sty 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Witaj .Soczysty piękny ogród ale ja też w sprawie hakonek .Co im dajesz że tak rosną i takie ładne moje siedziały na słońcu it robiły się rdzawe a potem dałam je w lekki półcień to siedzą ale strach na nie patrzeć .Jaką masz ziemię muszę cofnąć się u Ciebie bobrze do tyłu i poczytać .Pozdrawiam w Nowym roku i zdrowia zyczę ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Magleska 11:09, 16 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Macham w Nowym Roku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiaan 11:43, 16 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Wiolu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku a gdzie zimowe fotki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies