Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 17:56, 11 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
W końcu pada ! Hurra !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 22:09, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiolu nie wiem czy byłam czy nie, ale jestem. Przejrzałam kilka stron początku wątku kilka stron końca stron wątku i cała wizytówkę.
Mam rozeznanie od czego zaczynałaś i jak ogród przechodził zmiany zawsze wg mnie na lepsze.
Zazdroszczę pozytywnie hakomek. Wszystkie trawy u mnie rosną też ich mam sporo a hakomki z kilkunastu zakupionych mam 2 krzaki. Bardzo mi się podobają więc jak widzę tak dorodne to podziwiam.

Zresztą cały ogród piękny dobrze przemyślany. Szałwię też miałam kiedyś, ale po jakimś czasie zniknęły. W tym roku kupiłam kilkanaście flancow ładnie się przyjęły.
Masz też piękne jeżówki dorodne. Czym to wszystko dokarmiasz, że tak rośnie. Piszesz że wszystko zależy od przygotowania ziemi pod nasadzenia trochę tak ale trzeba wiedzieć jak ta ziemię przygotować. Pewnie obornikiem dobrze odżywiasz albo masz grunt dobry i samo rośnie.

W każdym razie jestem zachwycona teraz się zastanawiam, czy nie zrobić prostych linii rabat pod domem.

U nas niestety chmura dużo i troszenke pokropiło. Może jutro.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 13:44, 12 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiolu nie wiem czy byłam czy nie, ale jestem. Przejrzałam kilka stron początku wątku kilka stron końca stron wątku i cała wizytówkę.
Mam rozeznanie od czego zaczynałaś i jak ogród przechodził zmiany zawsze wg mnie na lepsze.
Zazdroszczę pozytywnie hakomek. Wszystkie trawy u mnie rosną też ich mam sporo a hakomki z kilkunastu zakupionych mam 2 krzaki. Bardzo mi się podobają więc jak widzę tak dorodne to podziwiam.

Zresztą cały ogród piękny dobrze przemyślany. Szałwię też miałam kiedyś, ale po jakimś czasie zniknęły. W tym roku kupiłam kilkanaście flancow ładnie się przyjęły.
Masz też piękne jeżówki dorodne. Czym to wszystko dokarmiasz, że tak rośnie. Piszesz że wszystko zależy od przygotowania ziemi pod nasadzenia trochę tak ale trzeba wiedzieć jak ta ziemię przygotować. Pewnie obornikiem dobrze odżywiasz albo masz grunt dobry i samo rośnie.

W każdym razie jestem zachwycona teraz się zastanawiam, czy nie zrobić prostych linii rabat pod domem.

U nas niestety chmura dużo i troszenke pokropiło. Może jutro.

Pozdrawiam

Witaj Elu
Fajnie,że znowu do mnie wpadłaś
Cieszę się,że podobają Ci się moje roslinki

Ogród tworzę etapami ,ale myślę,że wyszedł bardzo spójny...
Lubię powtarzalność roślin...

Hakonki dobrze u mnie rosną,tylko na początku trzeba zadbać o dobrą glebę i podlewanie a potem same rosną bez opieki ... lubię takie niewymagające roslinki...

Glebę przygotowywałam przez dodanie obornika ,kompostu i mączki bazaltowej... i teraz widzę jak roslinki się odwdzięczają bo rosną bujnie nawozy stosuję tylko do kwasolubów i trawnika.

Ja lubię ogrody z falami u innych ale u siebie jednak wolę proste linie...

U mnie wczoraj popadało ze 40 min. Ale to i tak kropla z tego co potrzebne... dziś zblizają się chmury deszczem oby nas nie ominęło...

Pozdrawiam weekendowo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:57, 12 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Pada ! czytam,ze i u Was popadało,super !

Moje ulubione świerki serbskie ładnie rosną sadzone jako 10 cm patyki
Posadzone na swobodny żywoplot.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnnaCh 20:49, 12 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiolu, a ile lat mają te serby?
Bo się zastanawiam, straciłam dużego sadzonego w zeszłym roku, teraz w kwietniu przytargaliśmy znowu takiego dużego, ale zastanawiam się czy nie będzie to samo, nic nie puszcza, podlewam, dałam ukorzeniacza do zdrewniałych, ale mam obawy... Jak padnie następnego kupuję małego w doniczce.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 10:36, 13 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
AnnaCh napisał(a)
Wiolu, a ile lat mają te serby?
Bo się zastanawiam, straciłam dużego sadzonego w zeszłym roku, teraz w kwietniu przytargaliśmy znowu takiego dużego, ale zastanawiam się czy nie będzie to samo, nic nie puszcza, podlewam, dałam ukorzeniacza do zdrewniałych, ale mam obawy... Jak padnie następnego kupuję małego w doniczce.


Serby mają ok.4 -5 lat.
Szkoda Twojego serba ciekawe czemu padł...
No wlasnie ten nowy powinien puszczać przyrosty teraz.... trzymam kciuki za niego !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 12:46, 13 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Wiola piękniutkie te Twoje serby ,ale zupełnie nie mogę ich zlokalizować w Twoim ogrodzie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 15:41, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiola, Serby w bardzo szybkim tempie Ci wyrosły. Piękne. Lubię też stare drewno, fajnie się komponują z tłem.
Wiolka5_7 16:18, 13 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Magleska napisał(a)
Wiola piękniutkie te Twoje serby ,ale zupełnie nie mogę ich zlokalizować w Twoim ogrodzie


No pięknitkie Madziu

Mam je za starym budynkiem ,który bedzie do rozbiórki jak serby podrosną...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:58, 13 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Martka napisał(a)
Wiola, Serby w bardzo szybkim tempie Ci wyrosły. Piękne. Lubię też stare drewno, fajnie się komponują z tłem.


Tak serby bardzo szybko urosły...
To stara stodoło,kiedyś do rozbiórki,bo nie zdobi...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies