Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 13:57, 10 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
MiluniaB napisał(a)



Wiola piękne to ujęcie
Co się robi z przekewitniętymi czosnkami?
Czy one powtórzą kwitnienie w przyszłym roku?

Też mi się podoba to ujęcie Mirellko
Ja wycinam przekwitnięte czosnki... one powtarzają kwitnienie w następnym roku....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 14:08, 10 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Wiolka5_7 napisał(a)


Nie ma sprawy
Seslerię nisko na jeża wcześnie koncem lutego a miskanty ok kwietnia tak ok 10 cm...


Dziękuję pięknie zapisałam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Margerytka40 17:52, 10 cze 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Widzę, że Twoja Caradonna też wielgaśna porosła. U mnie obawiam się czy róże będzie widać. Nic tylko szałwia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 20:21, 10 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
U Ciebie to wszystko jak na dopalaczach . Caradonna wprost zwala z nóg. A Rozanne jaki ładny - gęsty i zwarty. Jak wysoki u Ciebie rośnie? Ile już u Ciebie rośnie? Ja właśnie posadziłam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 21:01, 10 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Margerytka40 napisał(a)
Widzę, że Twoja Caradonna też wielgaśna porosła. U mnie obawiam się czy róże będzie widać. Nic tylko szałwia


No szałwia przeszła samą siebie w tym roku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:18, 10 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
mrokasia napisał(a)
U Ciebie to wszystko jak na dopalaczach . Caradonna wprost zwala z nóg. A Rozanne jaki ładny - gęsty i zwarty. Jak wysoki u Ciebie rośnie? Ile już u Ciebie rośnie? Ja właśnie posadziłam .


Samo tak rosnie
Caradonna gigant i stoi sztywmno ,uwielbiam ją

Tak Rozanne rosnie w takie poduchy gęste... sadziłam rok temu.... już w zeszłym sezonie pieknie się rozrósł... największa moja kępa ma 40cm wys i 60 cm szer.

Bedziesz z niego zadowolona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ajka 21:49, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Ale masz dużo tych szałwii Uwielbiam takie skupiska jednakowych roślin.
Hakonechloe piękne, boszz ja nigdy się nie doczekam takich rozmiarów. Tak bardzo mi się podobają. Dlaczego tak trudno kupić ładne sadzonki?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 11:02, 11 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
ajka napisał(a)
Ale masz dużo tych szałwii Uwielbiam takie skupiska jednakowych roślin.
Hakonechloe piękne, boszz ja nigdy się nie doczekam takich rozmiarów. Tak bardzo mi się podobają. Dlaczego tak trudno kupić ładne sadzonki?


Podzieliłam sobie
Ja tez lubię takie plamy,efekt murowany

Hakonki fajnie rosną mimo suszy... niestety ciezko kupic ladne sadzonki ... sama kupiłam w zeszlym roku slabe sadzonki od nieuczciwego sprzedawcy i teraz te hakonki slabo rosną a nawet niektóre nie.odbiły po zimie,wrrr
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aneta1309 12:20, 11 cze 2021


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Nie wiem,co zapodanesz swoim roślinom
ale ja też chcę wiedzieć
Kupiłam ostatnio szałwię i nie wiem jak się z nią obchodzić a Ty piszesz o dzieleniu napisz proszę kiedy i jak.
Wiosną wymarzły mi lawendy, do tego tygodnia zastanawiałam się co posadzić w zamian. Wpadły mi w oczy ładne szałwie to wzięłam dosadziłam seslerie bo były pod ręką i jakoś jest.
Jak znajdę ładne haconki to sobie podmienię bo cały tył mam obsadzony seslerią.p
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Wiolka5_7 13:29, 11 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Aneta1309 napisał(a)
Nie wiem,co zapodanesz swoim roślinom
ale ja też chcę wiedzieć
Kupiłam ostatnio szałwię i nie wiem jak się z nią obchodzić a Ty piszesz o dzieleniu napisz proszę kiedy i jak.
Wiosną wymarzły mi lawendy, do tego tygodnia zastanawiałam się co posadzić w zamian. Wpadły mi w oczy ładne szałwie to wzięłam dosadziłam seslerie bo były pod ręką i jakoś jest.
Jak znajdę ładne haconki to sobie podmienię bo cały tył mam obsadzony seslerią.p


No wlasnie nic grunt to dobrze przygotowana gleba,widzę to po roślinach...

Szałwię dzieliłam wczesną wiosną jak ruszyły pi zimie...ciachałam kępę dużym nożem na 2 lub 4...

Trzymam kciuki za kupienie hakonek...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies