Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

sarenka 12:44, 06 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Wiola!
Ciemierniki i u mnie powoli pączki pokazują, ale raczej dużo ich nie będzie. W tym roku chyba dokupie jeszcze, bo taką radość mi sprawiło odkrycie pączków, że coś się w styczniu dziać będzie że chętnie więcej będę ich miała
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:06, 06 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33823
U mnie też ciemierniki startują, ale latem mieliśmy ulewy i powódź, i trochę mniej kwiatów w tym roku. Pulmonaria za to tak się rozrosła, że je na dodatek totalnie stłamsiła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 15:26, 06 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
Monika83 napisał(a)
A mamy ciemiernikiniektóre już kwitną a niektóre są w pąkach a niektóre mają brak pąków. Też mam orientalne tylko szkoda że ich kwiaty trochę zwieszają się w dół.

Fajnie
Ja je posadziłam dzięki O.i bardzo polubiłam ,bo są bezproblemowe i kwitną wcześnie

Tak szkoda, że orientalne mają zwieszone w dół kwiaty,bo są piękne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:28, 06 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
sarenka napisał(a)
Cześć Wiola!
Ciemierniki i u mnie powoli pączki pokazują, ale raczej dużo ich nie będzie. W tym roku chyba dokupie jeszcze, bo taką radość mi sprawiło odkrycie pączków, że coś się w styczniu dziać będzie że chętnie więcej będę ich miała


Cześć Madzia !
Fajnie, że i u Ciebie ciemierniki w gotowości
Ja też je bardzo polubiłam ,w zeszłym roku się obkupiłam,
więc w tym nie kupuję,bo nie mam za bardzo miejsca
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:29, 06 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
Anda napisał(a)
U mnie też ciemierniki startują, ale latem mieliśmy ulewy i powódź, i trochę mniej kwiatów w tym roku. Pulmonaria za to tak się rozrosła, że je na dodatek totalnie stłamsiła.


Ciemierniki i tak pewnie będą zachwycać u Ciebie Ewcia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 19:00, 06 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Oby do szybkiej i pieknej wiosny!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 19:22, 06 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
nicol21 napisał(a)
Oby do szybkiej i pieknej wiosny!


Oby oby !
Akysz zimo!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 16:25, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wielu, a jak się zaczęła Twoja przygoda z ciemiernikami? Chciałabym wiedzieć, jakie są symptomy początków tej choroby faktycznie teraz wychodząc do ogrodu człowiek łapie się czegokolwiek, co żyje swoim życiem a nie śpi Ciemierniki spełniają te kryteria nadzwyczajnie U mnie w ogrodzie zielona jest tylko pietruszka naciowa i liście penstemonów
Wiolka5_7 19:09, 07 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
Martka napisał(a)
Wielu, a jak się zaczęła Twoja przygoda z ciemiernikami? Chciałabym wiedzieć, jakie są symptomy początków tej choroby faktycznie teraz wychodząc do ogrodu człowiek łapie się czegokolwiek, co żyje swoim życiem a nie śpi Ciemierniki spełniają te kryteria nadzwyczajnie U mnie w ogrodzie zielona jest tylko pietruszka naciowa i liście penstemonów


Zachwyciły mnie ciemierniki u innych i dlatego musiałam je mieć
Myslałam, że będą u mnie kiepsko rosły ,bo stanowisko słoneczne a one rosną pięknie, latem od czasu do czasu je podleję i tyle... Oprócz pięknych kwiatów ,w sezonie mają piękne zielone liście,no i teraz także... Fajnie kontrastują teraz suchymi trawami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 19:53, 07 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiola, mówisz, że ciemierniki bezproblemowe, a mi się 3 razy nie udały i nie mam wcale. W tamtym roku kupiłam taki wielki, tanie nie są bo 4 dychy płaciłam, potrzymałam w doniczce, po jakimś czasie wsadziłam i zaraz padł
Może jeszcze spróbuję
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies