Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Roocika 08:12, 24 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
O kurczę to te Bodziszki Rozanne? One takie potwory jak hakone Fajnie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 08:47, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Wiolka5_7 napisał(a)
Moja ulubiona zielona rabata z kroplą fioletu o dziwo jak posadziłam tak wszystko rośnie bez zmian




Jeżeli jest perfekcyjnie to po co zmieniać? A jest niesamowicie. Ja to po wizycie u ciebie zawsze mam rozdwojenie jaźni. Zaorać i uporządkować u siebie. Lub zakopać się gdzieś i chlipać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 09:12, 24 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kto by nie lubił tej ulubionej rabaty Aprilowe rozdwojenie jaźni mam i ja sama nie wiem, czy chcę buszu, czy porządku Jeżówka rekordzistka.
Wiolu, ale napisz proszę o tych planach, u Agi odkrycie poczyniłam beton, woda, oj, będzie się działo super! Planów nigdy nie dość, w ogrodzie szczególnie. Mi po głowie chodzi pergola i pnąca róża. Domek ogrodnika. Stół ogrodnika. Woda jeszcze nie, pytanie, jak długo jeszcze nie
Wiolka5_7 11:30, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Roocika napisał(a)
O kurczę to te Bodziszki Rozanne? One takie potwory jak hakone Fajnie.
Tak Rozanne,no niektóre nawet większe te rosną ok.3 lat,a młodziaki na innej rabacie to są płaskie jak naleśniki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:33, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
April napisał(a)


Jeżeli jest perfekcyjnie to po co zmieniać? A jest niesamowicie. Ja to po wizycie u ciebie zawsze mam rozdwojenie jaźni. Zaorać i uporządkować u siebie. Lub zakopać się gdzieś i chlipać


No pewnie po co ,a tych zmian to mam już po dziurki chociaż tutaj nie muszę kopać

Aprilku nie przesadzaj ,masz cudowny piękny ogród,jeden moich ulubionych u mnie patelnia u Ciebie półcień,cień ,no i starodrzew ,więc ogrody inne. Fajnie się tak zachwycać nawzajem

Dzięki za pochwały
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 11:39, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Wiolka5_7 napisał(a)


No pewnie po co ,a tych zmian to mam już po dziurki chociaż tutaj nie muszę kopać

Aprilku nie przesadzaj ,masz cudowny piękny ogród,jeden moich ulubionych u mnie patelnia u Ciebie półcień,cień ,no i starodrzew ,więc ogrody inne. Fajnie się tak zachwycać nawzajem

Dzięki za pochwały


Wiesz Wiolu, ja z tej cienistej części jestem nawet zadowolona. Ale mam taka długą rabatę wzdłuż podjazdu, 30x5-7m i ona jest bałaganiarska. A tylko tam mam słońce więc powinna być dopieszczona i przemyślana bo mało miejsca. I nad nią zdecydowanie muszę popracować.
Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 11:48, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Martka napisał(a)
Kto by nie lubił tej ulubionej rabaty Aprilowe rozdwojenie jaźni mam i ja sama nie wiem, czy chcę buszu, czy porządku Jeżówka rekordzistka.
Wiolu, ale napisz proszę o tych planach, u Agi odkrycie poczyniłam beton, woda, oj, będzie się działo super! Planów nigdy nie dość, w ogrodzie szczególnie. Mi po głowie chodzi pergola i pnąca róża. Domek ogrodnika. Stół ogrodnika. Woda jeszcze nie, pytanie, jak długo jeszcze nie


Cieszę się , że nie tylko ja ją lubię na żywo jeszcze ladniejsza jak trawki falują
Dzięki

Martuś ja miałam to samo,podobały mi się najpierw fale. Potem przerobiłam rabaty na linie proste i sadziłam wszystko pod linijkę ,rządkami. A ostatnio sadzę bardziej nieregularnie w tych prostych ramach i to mi się podoba najbardziej
Za jakiś czas i Ty będziesz wiedziała co Ci się podoba najbardziej

Jeżówka co roku tak o tej porze,bo ona wcześniejsza

A jeśli chodzi o beton i wodę to ostatnio eMowi głowę suszyłam moim marzeniem ogrodowym...
Marzy mi się oczko wodne... Takie prostokątne 250cm x 100cm ... Chciałam z blachy nierdzewnej bądź aluminium, ale te kosztują miliony monet, zresztą z tego co się zorientowałam są za płytkie,a ja chcę mieć w tym oczku lilie wodne i inne roślinki,bez rybek.
No i suma smarum będzie raczej murowane i wykończone czymś tam z zewnątrz

No to u Ciebie też jeszcze fajne plany na architekturę w ogrodzie. Kiedyś też chcemy zrobić zadaszenie nad całym tarasem jeszcze

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:50, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
April napisał(a)


Wiesz Wiolu, ja z tej cienistej części jestem nawet zadowolona. Ale mam taka długą rabatę wzdłuż podjazdu, 30x5-7m i ona jest bałaganiarska. A tylko tam mam słońce więc powinna być dopieszczona i przemyślana bo mało miejsca. I nad nią zdecydowanie muszę popracować.
Buziak


Grunt żebyś Ty była zadowolona fajnie, że jesteś też doszłam do tego etapu

To się nazywa rabata na pewno dopracujesz ją jak cienista część

Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 12:06, 24 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Wiola u mnie też chyba jest ten szczawik, w tym roku jakoś go więcej no i powój mam też.
Twoje bodziszki to istne giganty, moja teściowa ostatnio zaskoczona była bo ma taką starszą kępę bodziszka i właśnie taki potwór jej urósł mój jeden posadzony zbyt blisko róży już się z nią splątał Cudaśna jeżówka
Fajne plany ogrodowe!
Jak będziesz miała chwilkę to zerknij do mnie czy to co posądzam o bycie siewką jeżówki rzeczywiście nią jest
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 12:16, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
DariaB napisał(a)
Wiola u mnie też chyba jest ten szczawik, w tym roku jakoś go więcej no i powój mam też.
Twoje bodziszki to istne giganty, moja teściowa ostatnio zaskoczona była bo ma taką starszą kępę bodziszka i właśnie taki potwór jej urósł mój jeden posadzony zbyt blisko róży już się z nią splątał Cudaśna jeżówka
Fajne plany ogrodowe!
Jak będziesz miała chwilkę to zerknij do mnie czy to co posądzam o bycie siewką jeżówki rzeczywiście nią jest


On się rozsiewa jak zakwitnie. Ja już wyrywałam 3 razy i widzę znowu. Muszę w tym roku dopilnować plewienia,to może go ograniczę. Pewnie go przyniosłaś ze szkółki z jakąś rośliną. Też mam powój na jednej rabacie,ale tego dziada ciężko wyrwać.

No bodziszki mogą urosnąć duże ja je tnę co chwilę, bo by mi wszystko zarosły, więc tnij smiało

Tak ta jeżówka cudna
Plany super

Już lecę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies