Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 11:45, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
olciamanolcia napisał(a)
Przecie ciagle nie będą pisać , że fantastycznie u Ciebie bo to oczywiste❤️
Odnśnie Limek- moje ( sztuk 3) tez wielkie a szczególnie jedna ta w rabacie z klonem jest ogromna. Moim zdaniem to zasługa deszczu bo u mnie od kwietnia jest praktycznie wilgotno. Ogród podlewalam może dwa razy nie więcej. W ogóle wszystkie hortki mam ogromniaste a Diamant Rouge i Wim’s Red to kolosy


Możesz pisać.... buziaki Justynka !

Skoro u Ciebie cały czas mokro ,to dlatego,bo hortki uwielbiają wodę. U mnie nie było cały marzec deszczu,potem w kwietniu coś spadło,maj suchy i czerwiec suchy i upalny,a od lipca ciągle pada w końcu i dostały po tych opadach kopa

Super masz , że ciągle u Ciebie pada ,ja wiosną podlewałam w kółko jakby lato było...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:50, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
April napisał(a)


Rdesty nie lubią podlewania po liściach. Wolą podłoże lekko wilgotne ale na suchszym też sobie radzą ale nie są takie wielkie. Blackfieldy miałam na rabacie gorącej bo zachodnie słońce rozgrzewało ściany budynku. Mimo że słońce tylko 16-18 to źle rosły, tak do 50cm. Do tego łapały rdzę od trzcinników. Przesadziłam na rabatę z misą gdzie jest stale rozproszone słońce pod wysokimi sosnami, nie podlewam zbyt często a mimo to rdesty dorosły mi do niemal metra


Dobrze wiedzieć , że po liściach nie lubią
A u mnie Blackfieldy przy ścianie południowej i rosną super, a podlewam rzadko

Golden Arrow przesadziłam do cienia i ruszyły z kopyta ,bo w słońcu je przypalało.

Jednak moja teoria,że nie trzeba rdestów ciągle lać u Ciebie też się sprawdziła moje Blackfieldy wiosną miały siewki, jak wykopywałam to rosły w suchej ziemi

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_t 15:36, 14 lip 2022


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Wiola czy ty masz jakiś sposób na chwasty w fugach kostki lub na tarasie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Wiolka5_7 16:33, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
anna_t napisał(a)
Wiola czy ty masz jakiś sposób na chwasty w fugach kostki lub na tarasie?


Cześć Ania!
Nie mam ,bo nie mam chwastów
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:37, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Dziś pogoda dopisała, więc skończyłam cięcie cisów
.Jutro trzmieliny.

Żywopłocik cięłam na oko, nawet mi wyszło





____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 20:45, 14 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Na oko? U mnie z poziomicą byłoby krzywo .
Ślicznie masz!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 20:56, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Agatorek napisał(a)
Na oko? U mnie z poziomicą byłoby krzywo .
Ślicznie masz!


Tak na oko e tam wyszłoby Ci równo

Dzięki Aga! podoba mi się lipcowy ogród ,ale czekam na ulubiony sierpniowy, na hortki i resztę kwiecia i traw...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 21:28, 14 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Wiolu, ja głupia posadziłam all gold na słońcu i tak jak pisałaś już gdzieś kiedyś, to nie jest dla niej dobre miejsce.
Jakbym ją z dużą bryłką w 3 sekundy przesadziła w inne miejsce, myślisz że jest szansa, że przeżyje? Podmienię ją na zielone, bo akurat w okolicznej szkółce przyjechały Beni Kaze i Green Hills. I tak przy okazji, która z nich jest większa?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 22:00, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Rojodziejowa napisał(a)
Wiolu, ja głupia posadziłam all gold na słońcu i tak jak pisałaś już gdzieś kiedyś, to nie jest dla niej dobre miejsce.
Jakbym ją z dużą bryłką w 3 sekundy przesadziła w inne miejsce, myślisz że jest szansa, że przeżyje? Podmienię ją na zielone, bo akurat w okolicznej szkółce przyjechały Beni Kaze i Green Hills. I tak przy okazji, która z nich jest większa?

A kiedy je sadziłaś ? Jak byś przesadziła do bardziej cienistego miejsca z bryłą ziemi to powinno być ok .

U mnie 3 letnie Greenhills mają ok.50cm wys. Beni każe nie mam,ale Asia chyba ma
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 22:22, 14 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Wiolka5_7 napisał(a)

A kiedy je sadziłaś ? Jak byś przesadziła do bardziej cienistego miejsca z bryłą ziemi to powinno być ok .

U mnie 3 letnie Greenhills mają ok.50cm wys. Beni każe nie mam,ale Asia chyba ma

Sadziłam je na jesień, a poszłyby do cienia.

A szerokości ile mają Greenhills?

Johanka ma potworniaste jakieś te Beni Kaze
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies