Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Nowa12 20:50, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja limki już nie tnę tak nisko. To był ostatni raz w tym roku. Moje będą mega niskie niestety i strasznie wolno się zbierały. Myślałam nawet że je ukatrupiłam. Zresztą po co je ciąć nisko jak one się i tak nie pokładają. Także bardzo dobrze zrobiłaś.
Zadowolona jesteś z parocji? Urosła coś bo one podobno baaaardzo wolno rosną. Mam jedną w donicy i dumam gdzie ją posadzić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:21, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Nowa12 napisał(a)
Ja limki już nie tnę tak nisko. To był ostatni raz w tym roku. Moje będą mega niskie niestety i strasznie wolno się zbierały. Myślałam nawet że je ukatrupiłam. Zresztą po co je ciąć nisko jak one się i tak nie pokładają. Także bardzo dobrze zrobiłaś.
Zadowolona jesteś z parocji? Urosła coś bo one podobno baaaardzo wolno rosną. Mam jedną w donicy i dumam gdzie ją posadzić.


No widzisz, ja cięłam kilka lat nisko i ładnie się rozkrzewiły. Drugi rok tnę wyżej i jestem bardzo zadowolona, nie muszę w końcu wiązać po ulewie i zresztą wolę wyższe Limki .

Tak jestem bardzo zadowolona z parocji. Moja przyrosła ok.30cm już , więc wcale nie mało jak rośnie od października,a myślałam że z 5cm urośnie,bo właśnie słyszałam że bardzo wolno rośnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Juzia 21:37, 13 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38949
Wioluś a rdest to mokro chyba woli, co?
Fajny jest... ale boję się, że u mnie się nie sprawdzi.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 21:45, 13 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
Piękne sadzonki! I widoki ogrodowe takoż .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 22:07, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Juzia napisał(a)
Wioluś a rdest to mokro chyba woli, co?
Fajny jest... ale boję się, że u mnie się nie sprawdzi.


Szczerze to moim zdaniem kolejny mit,jak z moliniami.
Rdesty Blackfield na przytarasowej mają patelnię cały dzień i rosną super,a podlane tylko czasem jak były upały i susza. Jak je zaczęłam podlewać częściej to zaczęły liście żółknąć i zasychać i odpuściłam.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:08, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Judith napisał(a)
Piękne sadzonki! I widoki ogrodowe takoż .

Dziękować !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magara 23:59, 13 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Wiola, do Ciebie zawsze warto zajrzeć po porcję optymizmu
Ogród piękny, Ogrodniczka zadowolona, wszystko rośnie jak ma rosnąć, miło się na to patrzy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 08:01, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Magara napisał(a)
Wiola, do Ciebie zawsze warto zajrzeć po porcję optymizmu
Ogród piękny, Ogrodniczka zadowolona, wszystko rośnie jak ma rosnąć, miło się na to patrzy


Cieszę się
Póki co tfu tfu wszystko ładnie rośnie to i ogrodniczka zadowolona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 08:38, 14 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7219
Przecie ciagle nie będą pisać , że fantastycznie u Ciebie bo to oczywiste❤️
Odnśnie Limek- moje ( sztuk 3) tez wielkie a szczególnie jedna ta w rabacie z klonem jest ogromna. Moim zdaniem to zasługa deszczu bo u mnie od kwietnia jest praktycznie wilgotno. Ogród podlewalam może dwa razy nie więcej. W ogóle wszystkie hortki mam ogromniaste a Diamant Rouge i Wim’s Red to kolosy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
April 08:56, 14 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10326
Wiolka5_7 napisał(a)


Szczerze to moim zdaniem kolejny mit,jak z moliniami.
Rdesty Blackfield na przytarasowej mają patelnię cały dzień i rosną super,a podlane tylko czasem jak były upały i susza. Jak je zaczęłam podlewać częściej to zaczęły liście żółknąć i zasychać i odpuściłam.


Rdesty nie lubią podlewania po liściach. Wolą podłoże lekko wilgotne ale na suchszym też sobie radzą ale nie są takie wielkie. Blackfieldy miałam na rabacie gorącej bo zachodnie słońce rozgrzewało ściany budynku. Mimo że słońce tylko 16-18 to źle rosły, tak do 50cm. Do tego łapały rdzę od trzcinników. Przesadziłam na rabatę z misą gdzie jest stale rozproszone słońce pod wysokimi sosnami, nie podlewam zbyt często a mimo to rdesty dorosły mi do niemal metra
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies