Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 16:37, 04 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Mirka napisał(a)

Jeszcze tu się wypowiem
Takie pędy właśnie i ja przycinałam i włożyłam do wody aby się ukorzeniły ( bo przecież zielone pędy) ale niestety nie ukorzeniły się . Z takim ukorzenianiem to sukces z Werbeną( pokazywałam u siebie)
To tak informacyjnie Wiolu. Wiosną spróbuję innego sposobu rozmnażania bez dzielenia jak się uda dam znać


Właśnie tak sobie wczoraj myślałam, że jakby te obcięte pędy się ukorzeniały to bym narobiła sadzonek
No to szkoda ,ech
Werbenę to i jak z sukcesem jakiś czas temu ukorzeniłam w wodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 22:38, 04 sie 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
o mamusiu - się rozrosło. Ja sadziłam jesienią i też mocno już ze 2 tyg temu przyciełam bo się bardzo rozłozyło toto. Piękne, dobrze ze teraz mam bo uczę się tej rośliny na przyszłość. Dużo miejsca potrzebuje. I fajnie i nie fajnie... bo zimą łyso na dużej powierzchni.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anpi 22:53, 04 sie 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Wiola , masz cudnie, dopieszczone na maxa!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Liviaa 01:45, 05 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dziękuję za odpowiedź i odwiedziny
A co do rocznego przyrostu rabaty to wielkie wow ! Daje nadzieję, że nie trzeba 10 lat, żeby ogród jakoś wyglądał.

P.S. Chociaż żywię przekonanie, że nawet jakbyś posadziła do góry nogami to i tak ci zakwitnie Taka ogrodowa czarownica... tfu.. czarodziejka z Ciebie
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Agatorek 08:04, 05 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Świetne to porównanie rabat i to zaledwie w odstępie roku!
Bodziszek i hakonki bardzo przyrosły, reszta nie wiem, bo nie widać .
Piękny rozrost!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 20:51, 05 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
nicol21 napisał(a)
o mamusiu - się rozrosło. Ja sadziłam jesienią i też mocno już ze 2 tyg temu przyciełam bo się bardzo rozłozyło toto. Piękne, dobrze ze teraz mam bo uczę się tej rośliny na przyszłość. Dużo miejsca potrzebuje. I fajnie i nie fajnie... bo zimą łyso na dużej powierzchni.

Na fotkach widać jakie rośliny mają tempo
A bodziszki rozrastają się ekspresowo, tak trzeba sporo miejsca przeznaczyć
Inne rośliny zdobią zimą,np. trawy, cisy i derenie na tej rabacie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:53, 05 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
anpi napisał(a)
Wiola , masz cudnie, dopieszczone na maxa!


Dziękuję Aniu za pochwały staram się ,ale dopieszczone nie jest ,chwasty czekają itp.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:59, 05 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Liviaa napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź i odwiedziny
A co do rocznego przyrostu rabaty to wielkie wow ! Daje nadzieję, że nie trzeba 10 lat, żeby ogród jakoś wyglądał.

P.S. Chociaż żywię przekonanie, że nawet jakbyś posadziła do góry nogami to i tak ci zakwitnie Taka ogrodowa czarownica... tfu.. czarodziejka z Ciebie


Nie ma sprawy

Pewnie, że nie trzeba , podstawa to dobre przygotowanie gleby, a potem rośliny rosną raz dwa jedynie na drzewa i żywopłoty trzeba dłużej poczekać

Ha ha czarodziejka fajnie byłoby czarodziejska różdżką wyczarować wymarzony ogród prawda jest taka , że bez pracy nie ma pięknego ogrodu, ale z czasem można w nim zacząć odpoczywać ... ja już się nauczyłam i korzystam.... a wcześniej łopata czy taczki były ciągle w użyciu...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:00, 05 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Agatorek napisał(a)
Świetne to porównanie rabat i to zaledwie w odstępie roku!
Bodziszek i hakonki bardzo przyrosły, reszta nie wiem, bo nie widać .
Piękny rozrost!


Tak widać na fotkach jak ta rabata straszyła rok temu a dziś zachwyca
Reszta też super podrosła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:04, 05 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Właśnie wróciłam z podlewania hortensji i rodków. Tak jak je uwielbiam ,tak nie nienawidzę tego , że to takie pijusy

No ,ale czego się nie robi dla
roślinek... Może pójdzie mi w bicepsy to noszenie konewek z deszczówką ...

Siedzę właśnie na tarasie i słucham świerszczy... Chwilo trwaj!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies