Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 16:27, 02 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiedziałam, że masz cudny ogród trawiasty, ale, że hortkowo jeżówkowy to mi gdzieś w tym wszystkim się zapomniało, a tu takie cuda


Kochana u mnie latem jeżówki ,limki i inne kwiaty to mus kocham trawy ale i kffiottki
A jeżówki te w tle mam już kilka lat,dzieliłam i się trzymają

Buziak!❤️
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 20:46, 02 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Wiolka5_7 napisał(a)
Limki już za momencik


-)


Ach….. brak słów

Przepięknie! ❤️❤️❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 21:10, 02 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Agatorek napisał(a)


Ach….. brak słów

Przepięknie! ❤️❤️❤️
dzięki Aguś !❤️ też mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:20, 02 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
I weź posadź sobie jeżówki


Posadzone ,uff
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 21:41, 02 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Red Baron Ci uciekł???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 22:04, 02 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
mrokasia napisał(a)
Red Baron Ci uciekł???
Nom i werbena się wsiała pomiędzy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Liviaa 00:35, 03 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dzięki za odpowiedź
4,5 m--- Masz rozmach dziewczyno! Swietnie to wygląda: rośliny są gęsto, ale nie poupychane i dzięki temu mogą pokazać całe swoje piękno.
Zabieram się właśnie za bylinówkę.. ale nie poszaleję, więcej jak 3,3-3,5m (w tym tuje pod płotem) będzie głupio wyglądać, a na takiej szerokości boję się, że rośliny będą upakowane na maksa.
A możesz zdradzić, jaki jest plan tej rabaty? , tzn co masz w poszczególnych rządkach?
Bo niezbyt umiem sobie wyobrazić wielkość roślin, a tutaj one tak fajnie schodzą do coraz niższych.. np caradonna jest przed czy za jeżówkami?

Aaa no i podziwiam konsekwencję, bo ja już planuję w moją wpakować piwonie.. i może rozchodniki...będzie za dużo... Jak to robisz, że nie kokosisz?
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Wiolka5_7 07:51, 03 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Liviaa napisał(a)
Dzięki za odpowiedź
4,5 m--- Masz rozmach dziewczyno! Swietnie to wygląda: rośliny są gęsto, ale nie poupychane i dzięki temu mogą pokazać całe swoje piękno.
Zabieram się właśnie za bylinówkę.. ale nie poszaleję, więcej jak 3,3-3,5m (w tym tuje pod płotem) będzie głupio wyglądać, a na takiej szerokości boję się, że rośliny będą upakowane na maksa.
A możesz zdradzić, jaki jest plan tej rabaty? , tzn co masz w poszczególnych rządkach?
Bo niezbyt umiem sobie wyobrazić wielkość roślin, a tutaj one tak fajnie schodzą do coraz niższych.. np caradonna jest przed czy za jeżówkami?

Aaa no i podziwiam konsekwencję, bo ja już planuję w moją wpakować piwonie.. i może rozchodniki...będzie za dużo... Jak to robisz, że nie kokosisz?


No u mnie rabaty szerokie.Na początku robiłam wąskie a potem 3 razy poszerzałam i już następne od razu robiłam szerokie. Tak rośliny mają dużo miejsca ,mają przewiew i dobrze są wyeksponowane.
4,5 liczyłam bez żywopłotu

Najpierw jest żywopłot z tui.
Potem 6szt.hortensji Limelight.
Następnie jeżówki Southern Belle w rządku. Potem porozrzucane półkule z cisa a pomiędzy szałwia Caradonna , czosnki ozdobne i tulipany wiosną. I w ten sposób ta rabata jest cały sezon atrakcyjna
Tak Caradonna jest przed jeżówkami,tylko rozrzucona

Tę część wjazdową robiłam później jak już wiedziałam co mi się podoba. Oczywiście zimą sobie rysowałam,planowałam. Były zmiany kosmetyczne już tylko.

Ja mam wybrane ulubione gatunki traw i roślin i tego się trzymam. Powtarzam je na innych rabatach i ogród jest spójny a nie naćkany . Oczywiście to wszystko było metodą prób i błędów, bo ja jestem ogrodniczką-amatorką

Sadź jak uważasz,zawsze możesz zmienić jak Ci nie będzie pasować ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
iwona_d 08:56, 03 sie 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Wiolu Twój ogród to niesamowita inspiracją, kopalnia wiedzy, pomysłów i fantastycznych połączeń roślinnych. Często podglądam ( rzadko piszę, bo ciągle byłoby pięknie, cudnie itp.) i staram się trochę ściągać, (ale nie wszystko mi wychodzi bo u mnie wąsko) i dziękuję za tą szansę oglądania najlepszych.
Wiolka5_7 10:42, 03 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
iwona_d napisał(a)
Wiolu Twój ogród to niesamowita inspiracją, kopalnia wiedzy, pomysłów i fantastycznych połączeń roślinnych. Często podglądam ( rzadko piszę, bo ciągle byłoby pięknie, cudnie itp.) i staram się trochę ściągać, (ale nie wszystko mi wychodzi bo u mnie wąsko) i dziękuję za tą szansę oglądania najlepszych.

Witaj Iwonka

Cieszę się , że mogę Cię inspirować i innych ,bardzo mi miło

Dziękuję za tyle pochwał i miłych słów,to bardzo cieszy i buduje. Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies