Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 21:30, 26 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
Wiola czy Ty masz derenie na słońcu? Jeśli tak to czy one się nie przypalają od słońca? Myślę o nich od jakiegoś czasu ,wyglądają świetnie ,ale jeszcze nie zdecydowałam czy kupię je czy inne krzewy.Jest tak dużo wspaniałych roślin,że czasem trudno się zdecydować.Chociaż staram się wybierać rośliny nie bardzo trudne w uprawie. Czas zimowy jest dobry na planowanie ,ale potem to różnie z tymi planami bywa.


Jedne derenie mam od wschodu a drugie od południa i nic ich słońce nie przypala
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 21:56, 26 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
A w przedogródku przed dereniami to chyba rosną cyprysiki groszkowe.Super to wygląda.Ja mam do przesadzenia 3 cyprysiki i miałabym gotowe rozwiązanie ,jak kupię derenie.Wiesz ja nie mam wyobraźni i dopiero jak widzę u kogoś zestawienie roślin,to wiem czy mi się to podoba.
Odwaliłaś kawał roboty, ale efekty są świetne. Ja też kiedyś miałam sunię o imieniu Sara. Piękne imię.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Wiolka5_7 22:09, 26 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
A w przedogródku przed dereniami to chyba rosną cyprysiki groszkowe.Super to wygląda.Ja mam do przesadzenia 3 cyprysiki i miałabym gotowe rozwiązanie ,jak kupię derenie.Wiesz ja nie mam wyobraźni i dopiero jak widzę u kogoś zestawienie roślin,to wiem czy mi się to podoba.
Odwaliłaś kawał roboty, ale efekty są świetne. Ja też kiedyś miałam sunię o imieniu Sara. Piękne imię.


Tak cyprysiki rosną...to Danusi zestawienie
Sara jest kochanym ,mądrym psiakiem dzięki za miłe słowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 11:32, 27 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
To Danusi zestawienie jest chyba w Zimozielonym ogrodzie - tam wszystko jest piękne.
Jeśli mogę się wypowiedzieć na temat drzew na placyku /chociaż z tego co czytam to już zdecydowałaś/ to ja nie sadziłabym bordowych buków ,bo według mnie byłoby tego koloru za dużo. Możesz zajrzeć do pięknego ogrodu Agnieszki w wątku Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek ziemi.Chyba ,że tam już byłaś .Agnieszka ma posadzone różne drzewa i ta różnorodność mi się podoba. Ma tam też trochę zdjęć ze wspaniałego ogrodu Marty właśnie z placykiem i tam chyba rośnie Ambrowiec. Ten piękny placyk jest u Agnieszki na str. 777 . Agnieszka to świetna dziewczyna,więc możesz ją pytać o różne rzeczy, a na pewno Ci odpowie.
Ja Wiola mam 3 psiaki i dwa koty.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Aurelllia 14:49, 27 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wiola zaglądam - podczytuję i już nie mogę doczekać się sezonu, żeby pooglądać Twoje kompozycje
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Wiolka5_7 15:47, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
To Danusi zestawienie jest chyba w Zimozielonym ogrodzie - tam wszystko jest piękne.
Jeśli mogę się wypowiedzieć na temat drzew na placyku /chociaż z tego co czytam to już zdecydowałaś/ to ja nie sadziłabym bordowych buków ,bo według mnie byłoby tego koloru za dużo. Możesz zajrzeć do pięknego ogrodu Agnieszki w wątku Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek ziemi.Chyba ,że tam już byłaś .Agnieszka ma posadzone różne drzewa i ta różnorodność mi się podoba. Ma tam też trochę zdjęć ze wspaniałego ogrodu Marty właśnie z placykiem i tam chyba rośnie Ambrowiec. Ten piękny placyk jest u Agnieszki na str. 777 . Agnieszka to świetna dziewczyna,więc możesz ją pytać o różne rzeczy, a na pewno Ci odpowie.
Ja Wiola mam 3 psiaki i dwa koty.


Dzięki Iwonko za podpowiedzi... buków nie będę tam sadzić na pewno,platany chcę kupić jeszcze 2szt.i posadzić obok placyku...tak myślę,ze kupimy parasol i postawimy tam gdzie placyk, bo latem tam jest cały dzień słońce...fajnie,że lubicie zwierzaki Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:50, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Aurelllia napisał(a)
Wiola zaglądam - podczytuję i już nie mogę doczekać się sezonu, żeby pooglądać Twoje kompozycje


Fajnie,że zaglądasz coś tam planuję zmieniać,sadzić...też czekam na wiosnę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 16:39, 27 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Marta niedaleko placyku ma właśnie dużego już platana i wygląda on super. Ja mam ogród od południa więc bez parasola przy tarasie ani rusz. Miłego weekendu .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Wiolka5_7 16:58, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
Marta niedaleko placyku ma właśnie dużego już platana i wygląda on super. Ja mam ogród od południa więc bez parasola przy tarasie ani rusz. Miłego weekendu .


Zwykłego nie posadzę bo duży rośnie i by mi zacienił mały ogródek,strona południowa... mam platany Alphen's globe i chcę dokupić takie same jak będą mieli
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:00, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Dziękuję Iwonko,dla ciebie również miłego weekendu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies