Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Iwona100 18:37, 27 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Marta ma właśnie platana Alphen's Globe kulistego. Będziesz mieć z platanami śliczny placyk .A jak sobie radzisz z podlewaniem.Masz linię kroplującą, bo rośliny masz mega. I wydaje mi się ,że masz turzyce. Jaką masz odmianę i co z nimi robisz po zimie, przycinasz je?Ja mam w planach posadzić turzyce przed moimi hortensjami .Danusia polecała mi Carex morrowi variegata.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Wiolka5_7 18:50, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
Marta ma właśnie platana Alphen's Globe kulistego. Będziesz mieć z platanami śliczny placyk .A jak sobie radzisz z podlewaniem.Masz linię kroplującą, bo rośliny masz mega. I wydaje mi się ,że masz turzyce. Jaką masz odmianę i co z nimi robisz po zimie, przycinasz je?Ja mam w planach posadzić turzyce przed moimi hortensjami .Danusia polecała mi Carex morrowi variegata.


No widziałam u Marty tego platana kulistego
Chciałabym nawadnianie,może kiedyś jak zrobię cały ogród
Ja mam carex ice dance...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 19:05, 27 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)


No widziałam u Marty tego platana kulistego
Chciałabym nawadnianie,może kiedyś jak zrobię cały ogród
Ja mam carex ice dance...


Ja z 3 kupionych sadzonek ice dance mam już chyba 10. Nie znam łatwiejszej rośliny do rozmnażania
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 19:13, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
DorKa napisał(a)


Ja z 3 kupionych sadzonek ice dance mam już chyba 10. Nie znam łatwiejszej rośliny do rozmnażania


Kochana,ja z kupionych 3 szt. mam już z 50szt. lubię tego carexa,choć się rozrasta kłączami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 19:45, 27 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
A jak one dziewczyny wyglądają po zimie ? Czy trzeba je przycinać czy wyskubać im brązowe łodygi? Ja w zeszłym roku posadziłam po raz pierwszy Carex evergold i nie wiem czy ją po zimie przyciąć czy tylko wyskubać.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Wiolka5_7 20:18, 27 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Iwona100 napisał(a)
A jak one dziewczyny wyglądają po zimie ? Czy trzeba je przycinać czy wyskubać im brązowe łodygi? Ja w zeszłym roku posadziłam po raz pierwszy Carex evergold i nie wiem czy ją po zimie przyciąć czy tylko wyskubać.


Ja w zeszłym roku przycięłam ice dance nisko...miały suche końce po zimie i super odrosły.Miałam też Evergoldy,też przycięłam i odrosły,ale długo się zbierały i dostały grzyba i ostatecznie wywaliłami posadziłam hakonechloa Aureola
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daszum 17:43, 28 sty 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wiola koniecznie muszę iść do Ciebie na przeszkolenie. Zrobić 50 sadzonek z 3 to jest sztuka. Ja kupiłam kilka sztuk Green dance, ale coś im tamta zima nie służyła i zostały mi 2, które też podzieliłam i zobaczę co z tego wyniknie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Wiolka5_7 17:55, 28 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
daszum napisał(a)
Wiola koniecznie muszę iść do Ciebie na przeszkolenie. Zrobić 50 sadzonek z 3 to jest sztuka. Ja kupiłam kilka sztuk Green dance, ale coś im tamta zima nie służyła i zostały mi 2, które też podzieliłam i zobaczę co z tego wyniknie.


Ice dance u mnie rosnie u bardzo dobrze. bez żadnych moich starań..ja lubię rozmnażać roślinki...dużo już sobie podzieliłam...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daszum 19:03, 28 sty 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wiola, a jaką Ty masz ziemię.
U mnie piaseczek VI kl., oczywiście staram się w dołek coś lepszego dorzucić. Ze zdziwieniem zauważyłam, że w takiej lekkiej glebie bardzo dobrze rosną liliowce.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Wiolka5_7 19:12, 28 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
daszum napisał(a)
Wiola, a jaką Ty masz ziemię.
U mnie piaseczek VI kl., oczywiście staram się w dołek coś lepszego dorzucić. Ze zdziwieniem zauważyłam, że w takiej lekkiej glebie bardzo dobrze rosną liliowce.


Ja też muszę wymieniać ziemię jak sadzę...ziemia w jednym miejscu piach,w drugim glina....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies