Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Aurelllia 19:56, 28 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gleba u mnie też słabiutka... jak sadzę nową roślinkę to zawsze dołek kompostem zaprawiam, bo inaczej to marnie by było a co do liliowców to się zgadzam w 100 % u mnie na takiej lekkiej rosną jak szalone mam taki szpaler przy wejściu i zawsze obsypany kwiatami - no nie ukrywam zawsze nawóz na wiosnę podsypuję, ale nie zmienia to faktu, że na piaszczystej rosną
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
DorKa 08:15, 29 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja w zeszłym roku przycięłam ice dance nisko...miały suche końce po zimie i super odrosły.Miałam też Evergoldy,też przycięłam i odrosły,ale długo się zbierały i dostały grzyba i ostatecznie wywaliłami posadziłam hakonechloa Aureola


U mnie evergoldy dają radę. Swoja drogą bardzo podobne do ID są. I faktycznie zimą wyglądają fajnie i na wiosnę też. Ja nie cięłam po całości tylko wyskubywałam same brązowe.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 09:09, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
DorKa napisał(a)


U mnie evergoldy dają radę. Swoja drogą bardzo podobne do ID są. I faktycznie zimą wyglądają fajnie i na wiosnę też. Ja nie cięłam po całości tylko wyskubywałam same brązowe.


Moje evergoldy też były ładne przez 3 sezony a później szlak ich trafił...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_t 09:42, 29 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
czytałam na forum że w te trawy dobrze jest sypnąć viagre na ślimaki gdy zaczyna brzydnąć, podobno lubują w niej kopulować
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Wiolka5_7 09:51, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
anna_t napisał(a)
czytałam na forum że w te trawy dobrze jest sypnąć viagre na ślimaki gdy zaczyna brzydnąć, podobno lubują w niej kopulować


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 10:23, 29 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja w zeszłym roku przycięłam ice dance nisko...miały suche końce po zimie i super odrosły.Miałam też Evergoldy,też przycięłam i odrosły,ale długo się zbierały i dostały grzyba i ostatecznie wywaliłami posadziłam hakonechloa Aureola


Dzięki Wiola za informacje. Zobaczymy jak u nie będą rosły Evergoldy. Na pewno też kupię w tym roku jakieś turzyce. Jak czasem jakieś rośliny wypadną , to trudno.Najważniejsze ,że można wymienić na inne, a jest w czym wybierać. Jest tyle różnych gatunków. Wiadomo,że ogród to żywy "organizm" ,czasem coś choruje,czasem "umiera".

____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Rejzi 10:42, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Wow.. super sobie poradzilas. Bardzo mi sie podoba kompozycja roslin i te proste linie. Az trudno uwierzyc ze to ten sam ogrod
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Wiolka5_7 11:17, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Rejzi napisał(a)
Wow.. super sobie poradzilas. Bardzo mi sie podoba kompozycja roslin i te proste linie. Az trudno uwierzyc ze to ten sam ogrod


Dziękuję Teresko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:19, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Iwona100 napisał(a)


Dzięki Wiola za informacje. Zobaczymy jak u nie będą rosły Evergoldy. Na pewno też kupię w tym roku jakieś turzyce. Jak czasem jakieś rośliny wypadną , to trudno.Najważniejsze ,że można wymienić na inne, a jest w czym wybierać. Jest tyle różnych gatunków. Wiadomo,że ogród to żywy "organizm" ,czasem coś choruje,czasem "umiera".



To prawda czasem wyleci coś w ogrodzie, ale robi się miejsce na nowe roślinki,więc nie ma co płakać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rejzi 17:03, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Wiolka5_7 napisał(a)
2017 male zmiany...i roslinki troche urosly


Wiolu co to za trawa w pierwszych rzedach? Ta jasno-zielona opadajaca na chodnik? Super wyglada
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies