Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 09:18, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
DorKa napisał(a)
U mnie nie ma co szukać bo jakby nie sadziłam na jesień żadnych cebulowych Będzie za to niespodzianka, jak wyrosną w zupełnie nieoczekiwanym miejscu stare tulipany i inne, które wędrowały podczas rewolucji rabatkowych

ciekawa jestem Twoich niespodzianek ja za wiele nie posadziłam... ale ciekawa jestem co wyrośnie z moich rozmnożonych czosnków
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anitka 09:19, 05 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
daszum napisał(a)
Wiola, jak odróżnić larwy kruszczycy złotawki od larw chrabąszcza?


W panice wywiozłam cały kompost na łąkę, bo myślałam że mam larwy chrabąszcza majowego. Teraz to już mądra jestem Post z 9.53
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=284

Kruszczyca ( larwa) ma małą główkę, krótki nóżki, całe ciało tej samej grubości, łącznie z dupką.
Chrabąszcz majowy (larwa) długie nóżki, ciało mu się rozszerza mocno na końcu, dupka duża.
Opuchlak (larwa) brązowa główka, nie ma nóżek, ciałko mu się zwęża na końcu czyli cienka dupka.

Szczęściara jestem, bo mam wszystkie trzy u siebie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:22, 05 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Ja mam większości jeszcze stary zmrożony śnieg, więc za nowy dziękuje, ale wczoraj też delikatnie posypało, troszkę więcej niż u ciebie może. Cebulowych nawet na razie nie szukam - przysypane.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Wiolka5_7 09:27, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Anitka napisał(a)
Ja mam większości jeszcze stary zmrożony śnieg, więc za nowy dziękuje, ale wczoraj też delikatnie posypało, troszkę więcej niż u ciebie może. Cebulowych nawet na razie nie szukam - przysypane.

Jeszcze momencik i wszędzie zniknie śnieg i zaczną roślinki się budzić

Ja też znalazłam te larwy u mamy w kompoście...a ,że na O. była o tym dyskusja, to kompostu nie wywaliłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 09:51, 05 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiola , wiem, że u Ciebie była dyskusja , ale może przypomnisz mi o mączce, jaką sie stosuje, co ona daje? Pamiętam , że jest bazaltowa , granitowa, rogowa też jest ale o niej chyba nie było. Któraś zakwasza to chyba granitowa. Prosze Cię przypomnij mi, bo bym kupiła już, o obornik tez się staram ale jeszcze nie mam bo zima jest i nikt jeszcze nie wywozi na pola. Niby mam zaklepane, ale póki nie mam obornika u siebie to nie mam co się chwalić, bo różnie to wychodzi.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Anitka 09:57, 05 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Wiolka5_7 napisał(a)

Jeszcze momencik i wszędzie zniknie śnieg i zaczną roślinki się budzić

Ja też znalazłam te larwy u mamy w kompoście...a ,że na O. była o tym dyskusja, to kompostu nie wywaliłam


A my to w gorącej wodzie kąpani. Znalazłam wieczorem, eMowie pokazałam i na drugi dzień kompost był wywieziony Plusem było, że ich nie ukatrupiłam
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Wiolka5_7 10:01, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Anitka napisał(a)


A my to w gorącej wodzie kąpani. Znalazłam wieczorem, eMowie pokazałam i na drugi dzień kompost był wywieziony Plusem było, że ich nie ukatrupiłam

Ja też myślałam na pocztku,że to pędraki ... to dobrze,że nie ukatrupiaś,bo to pozyteczne zwierzątka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:05, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
SlonecznyOgrod napisał(a)
Wiola , wiem, że u Ciebie była dyskusja , ale może przypomnisz mi o mączce, jaką sie stosuje, co ona daje? Pamiętam , że jest bazaltowa , granitowa, rogowa też jest ale o niej chyba nie było. Któraś zakwasza to chyba granitowa. Prosze Cię przypomnij mi, bo bym kupiła już, o obornik tez się staram ale jeszcze nie mam bo zima jest i nikt jeszcze nie wywozi na pola. Niby mam zaklepane, ale póki nie mam obornika u siebie to nie mam co się chwalić, bo różnie to wychodzi.

Z tego co wiem to mączka bazaltowa ma odczyn zasadowy ,więc pod rosliny zasadowe się nadaje, a granitowa kwaśny,więc pod kwasoluby rogowej nie używałam,więc nie wiem.
Ociepli się to i obornik załatwisz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 10:19, 05 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiolka5_7 napisał(a)

Z tego co wiem to mączka bazaltowa ma odczyn zasadowy ,więc pod rosliny zasadowe się nadaje, a granitowa kwaśny,więc pod kwasoluby rogowej nie używałam,więc nie wiem.
Ociepli się to i obornik załatwisz

A Ty na nowe rabaty używałaś bazaltowej?
U mnie ziemia ma odczyn lekko kwaśny, więc granitowej specjalnie nie muszę rozsypywać, ale pod kwitnące byliny no to bym musiała bazaltową.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 10:31, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
SlonecznyOgrod napisał(a)

A Ty na nowe rabaty używałaś bazaltowej?
U mnie ziemia ma odczyn lekko kwaśny, więc granitowej specjalnie nie muszę rozsypywać, ale pod kwitnące byliny no to bym musiała bazaltową.

Tak...pod cisy, trawy, byliny a pod hortki granitową
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies