Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

mikina34 12:05, 07 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nosz Ty, weź się nie wygłupiaj, u niektórych to jeszcze śnieg leży, że o wbiciu łopaty w zmarzniętą ziemią tylko pomarzyć można U mnie jakaś brązowa trawka wysiała się na potęgę, ale zabij nie wiem jaka, która może być taka płodna? Wykopałam kilka siewek, będzie na rozsady
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Wiolka5_7 18:46, 07 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
mikina34 napisał(a)
Nosz Ty, weź się nie wygłupiaj, u niektórych to jeszcze śnieg leży, że o wbiciu łopaty w zmarzniętą ziemią tylko pomarzyć można U mnie jakaś brązowa trawka wysiała się na potęgę, ale zabij nie wiem jaka, która może być taka płodna? Wykopałam kilka siewek, będzie na rozsady

Ale u mnie już jakiś czas nie ma śniegu, dziś też pięknie słonecznie... dziś w aucie miałam +8
Trawka brązowa to może ta co u mnie Carex buchananii,bo podobno się rozsiewa fajnie masz nowe sadzonki za darmo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 19:43, 07 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiolka5_7 napisał(a)


Żywopłocik z bukszpanu przesadzę w inne miejsce a tutaj zrobię żywopłocik z berberysa bagatelle, bo mam go i jeszcze dokupię za obwódkę wsadzę jeszcze seslerię jesienną i białe jeżówki i tyle ; )
A i brązowe trawki stąd zabiorę
Dzięki za kibicowanie

Ciekawa jestem efektu, ale na pewno będzie extra.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 19:59, 07 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
SlonecznyOgrod napisał(a)

Ciekawa jestem efektu, ale na pewno będzie extra.

Jakoś tak lubię połączenie żółtego z bordowym
Nie widzę swojego ogrodu w samej zieleni
berberysy będą nawiązywać do bordowych buków na sąsiedniej rabacie chciałam tam obwodkę z cisa,ale trochę za wąsko z jednego boku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 08:39, 08 lut 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Wiola, fajnie, że już masz plan i zaczęłaś działaczy. Ja jeszcze poczekam z miesiąc pewnie i muszę plany swoje odkopać
Jestem ciekawa jak to będzie wyglądać, bo z wyobraźnią pod względem roślin to u mnie kiepsko hehe
____________________
Magda W samym sloncu
mikina34 10:03, 08 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wiolka5_7 napisał(a)

Ale u mnie już jakiś czas nie ma śniegu, dziś też pięknie słonecznie... dziś w aucie miałam +8
Trawka brązowa to może ta co u mnie Carex buchananii,bo podobno się rozsiewa fajnie masz nowe sadzonki za darmo

Może masz rację, coś mi się nazwa kojarzy. U siebie wstawiłam fotkę z siewkami i to już po podebraniu sporej ich ilości
Wkurzam sie, bo od 3 dni piekne słońce u nas, pogoda fajna, a w weekend kiedy będę na działce ma padać, wrrrr... złośliwość losu
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Wiolka5_7 20:08, 08 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
sarenka napisał(a)
Cześć Wiola, fajnie, że już masz plan i zaczęłaś działaczy. Ja jeszcze poczekam z miesiąc pewnie i muszę plany swoje odkopać
Jestem ciekawa jak to będzie wyglądać, bo z wyobraźnią pod względem roślin to u mnie kiepsko hehe

Cześć
Dobrze mieć zaplanowane,tak jest łatwiej coś tam zaczęłam już w ogrodzie robić
Niedługo każdy ruszy w ogród jak pogoda pozwoli
Jestem ciekawa co u siebie planujesz ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:11, 08 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
mikina34 napisał(a)

Może masz rację, coś mi się nazwa kojarzy. U siebie wstawiłam fotkę z siewkami i to już po podebraniu sporej ich ilości
Wkurzam sie, bo od 3 dni piekne słońce u nas, pogoda fajna, a w weekend kiedy będę na działce ma padać, wrrrr... złośliwość losu

Lecę do Ciebie
Zazwyczaj jak weekend i człowiek ma czas to pogoda się psuje, eh jeszcze zdążysz z pracami, przecież dopiero luty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MalGosia 08:36, 09 lut 2019

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Wiolu - tytanie pracy-podziwiam!
Ale faktycznie, u nas w Łodzi i okolicach jest biało i wszelkie prace ogrodowe są wstrzymane Można jedynie myśleć o nasadzeniach i wszelkich chciejstwach
A u Ciebie zapowiada się bardzo pracowity czas - a to przygotowanie gleby, a to nasadzenia, ale na pewno efekt będzie imponujący!
____________________
pozdrawiam Małgosia
Wiolka5_7 10:17, 09 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
MalGosia napisał(a)
Wiolu - tytanie pracy-podziwiam!
Ale faktycznie, u nas w Łodzi i okolicach jest biało i wszelkie prace ogrodowe są wstrzymane Można jedynie myśleć o nasadzeniach i wszelkich chciejstwach
A u Ciebie zapowiada się bardzo pracowity czas - a to przygotowanie gleby, a to nasadzenia, ale na pewno efekt będzie imponujący!

Miło mi ,pracę w ogrodzie uwielbiam
Słyszałam,że w centrum zimowo więc jeszcze trzeba się wstrzymać u mnie dziś kolejny piękny sloneczny dzień
Pójdę ściąć seslerię,bo ona wcześnie rusza i oczyścić byliny
Resztę zostawiam na marzec,bo jeszcze przymrozki zapowiadają
Pracy zapowiada się sporo,mam nadzieję ,że roślinki będą zadowolone i ja rownież
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies