Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

eVka 10:35, 01 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Widzę, że przesadziłaś od tamtego czasu szałwię, pewnie hakonki ją zjadły?
____________________
anbu 10:39, 01 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wiola no właśnie jaką średnicę mają te Twoje hakonki? Bo to chyba giganty
Ja chciałam posadzić na przemian przetaczniki z hakonkami ale zastanawiam się czy to aby na pewno dobry pomył, bo hakonki to potfffory rosną
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wiolka5_7 10:40, 01 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
effka napisał(a)
Widzę, że przesadziłaś od tamtego czasu szałwię, pewnie hakonki ją zjadły?

Szałwia jest,choć w zeszlym roku jakoś słabo odbiła...a w tym to chyba nic z niej nie będzie.....nie wiem czemu,może trzeba ją odmładzać co 3 lata....?
Ale w sumie to hakonki je zjadły,masz rację ....do nich trzeba Caradonnę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 10:43, 01 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Szałwia jest,choć w zeszlym roku jakoś słabo odbiła...a w tym to chyba nic z niej nie będzie.....nie wiem czemu,może trzeba ją odmładzać co 3 lata....?
Ale w sumie to hakonki je zjadły,masz rację ....do nich trzeba Caradonnę

Też tak gęsto mam posadzone hakonki naprzemian z innymi roślinkami i obawiam się, że czeka mnie przesadzanie. Co do szałwi to w sumie nie wiem, jakoś u mnie brzydko rośnie i rozłazi się na boki. Daje jej ostatnia szansę
____________________
DorKa 10:45, 01 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)

Jeśli nie posadziłaś go w samej glinie,to na pewno będzie dobrze rósł i pamiętaj w upały go podlewać , bo on lubi wilgoć, inaczej końce mu przysychają


Dobrze wiedzieć. Dzięki! Ja latem i tak codziennie podlewam wszystko. Wypadałoby już odkładać na wodę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 10:57, 01 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
DorKa napisał(a)


Dobrze wiedzieć. Dzięki! Ja latem i tak codziennie podlewam wszystko. Wypadałoby już odkładać na wodę

Oj żeby znowu w tym roku nie było takiej suszy
Naprawdę codzień ? Ja to co kilka dni nawet w upały,bo wtedy rosliny się głebiej korzenią i potem nie trzeba lać codzień
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 10:59, 01 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Oj żeby znowu w tym roku nie było takiej suszy
Naprawdę codzień ? Ja to co kilka dni nawet w upały,bo wtedy rosliny się głebiej korzenią i potem nie trzeba lać codzień

Ja podobnie, leję co 3 dni w upały, trawnik też.
____________________
Wiolka5_7 11:07, 01 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
effka napisał(a)

Ja podobnie, leję co 3 dni w upały, trawnik też.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Makusia 11:15, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Bardzo rozsądne i logiczne wyjaśnienie podlewania co 3 dni. Zapewne dlatego właśnie na nie nie wpadłam i w upały leje codziennie

Wiolu do kiedy mogę korygować jodłę, bo jeszcze się nie zdążyłam zabrać za nią...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
SlonecznyOgrod 11:48, 01 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dziewczyny ja mam szałwię z seslerią i powiem Wam moja to szałwia Deep Blue Compacta , inne odmiany są wysokie a copacta jest zwarta i tworzy mocną plamę koloru. Ja swoją mam od dziewczyn z Ogrodowiska. W tamtym roku sadziłam i ładnie się krzewi ale zostawiłam jej bardzo dużo miejsca wkoło, żeby nie rozsadzać co rok. Teraz czekam aż się wszystko rozrośnie.
Zobaczcie sobie bo taką szałwię miały dziewczyny np. Ogród Sylwii od początku u Nawigatorki, Mirelli, marzenia i plany vs...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies