Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 19:53, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
sarenka napisał(a)

Dziękuję za zdjęcia, to raczej mój daaaaleeeeeko w tyle jest jeszcze.
Zastanawiam się nad tymi carexami żeby dać na obwódkę bo fajnie u Ciebie wyglądają. Masz może więcej zdjęć?

Tutaj ma sporo slonca, dlatego już sporo urósł...
A jakie masz tam stanowisko,bo na pene słońce to on się nie nadaje...jak coś znajdę to wrzucę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 20:34, 07 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

Tutaj ma sporo slonca, dlatego już sporo urósł...
A jakie masz tam stanowisko,bo na pene słońce to on się nie nadaje...jak coś znajdę to wrzucę...
teoretycznie będzie tam sporo słońca bo rabta jest tak,że tył jest od strony południowej a przód ( tu gdzie sądzić chce to północ, myślę,że może te rośliny które bylyvy za plecami carexow by je osłaniały ...
A może mogłabyś mi coś.polecic? Na innej mam z żurawek i tu już nie chcę
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 20:49, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
sarenka napisał(a)
teoretycznie będzie tam sporo słońca bo rabta jest tak,że tył jest od strony południowej a przód ( tu gdzie sądzić chce to północ, myślę,że może te rośliny które bylyvy za plecami carexow by je osłaniały ...
A może mogłabyś mi coś.polecic? Na innej mam z żurawek i tu już nie chcę

Jesli sporo slonca to nie bardzo...ale jesli inne rosliny będą cieniowac to ok....ja z carexów mam tylko tego Gold fountain i Ice dance,ale on puszcza rozłogi...podobny jest Carex morrowi Variegata i on rośnie w kępie...


Tu Gold fountain we wrześniu...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnkaK 21:06, 07 kwi 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Wiolu, ten Gold Fountain tniesz do zera? Ale świeci na rabacie. W suchym cieniu/półcieniu da radę czy on lubi wodę? U nas nigdzie go w szkołach nie widziałem
____________________
Anka Chaos kontrolowany
sarenka 21:11, 07 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się podjechać kupić rośliny to zobaczę czy mają te Carex. To coś na pniu podoba mi się. W ogóle iglaste na pniu zaczęły mi się podobać
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 21:14, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
AnkaK napisał(a)
Wiolu, ten Gold Fountain tniesz do zera? Ale świeci na rabacie. W suchym cieniu/półcieniu da radę czy on lubi wodę? U nas nigdzie go w szkołach nie widziałem

Tak ścinam nisko...trochę wilgoci by pasowało zeby miał ,jak to carex...ja kupowałam kiedyś przez neta
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:16, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
sarenka napisał(a)
Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się podjechać kupić rośliny to zobaczę czy mają te Carex. To coś na pniu podoba mi się. W ogóle iglaste na pniu zaczęły mi się podobać

Mam nadzieję,że uda Ci się coś kupic...rosliny na pniu są dobre, bo dają piętro i rabata nie jest płaska
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 21:33, 07 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

Mam nadzieję,że uda Ci się coś kupic...rosliny na pniu są dobre, bo dają piętro i rabata nie jest płaska

Nadal nie umiem wyobrazić sobie czy ta rabata będzie ok itd. jakoś chyba nadal jestem na etapie roślin średniego ( typu hortensje) piętra i niższe, ale przełamie się i zobaczę, może będzie pasowało...
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 21:37, 07 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20758
sarenka napisał(a)

Nadal nie umiem wyobrazić sobie czy ta rabata będzie ok itd. jakoś chyba nadal jestem na etapie roślin średniego ( typu hortensje) piętra i niższe, ale przełamie się i zobaczę, może będzie pasowało...

Dasz radę..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 22:24, 07 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przymrozki, o kurde kiedy?
Nic nie pochowałam.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies