Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

kaz742011 23:35, 25 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
No ładnie się narobiłaś. Pamiętam jak w zeszłym roku szykowałam rabatę pod żywopłoty z cisa to wykopałam ( a właściwie mój eM i syn ) kawałek i to całkiem spory płyty drogowej. Cholerstwo ważyło na pewno ponad 100 kg.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 09:30, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś zaczęłam czyszczenie kolejnej przyszłej rabaty planowanej przy wjeździe...3 x 3 m...
Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek...w ziemi długi 3 m stary fundament... dobrze, że eM pomógł
Ale i tak urobiłam się co nie miara i tylko 1 fotka z prac
Udało mi się ją oczyscić do końca...uff najgorsze za mną


Następne prace to nawiezienie kompostu,obornika i mączki bazaltowej i przekopanie i niech sobie leży do jesieni bądź wiosny


Ty też miałaś pracowitą sobotę Ja też odkryłam beton w ziemi za kominkiem, ah te niespodzianki
Pilnie szykujesz glebę, ja po dodaniu ulepszaczy sądzę od razu. W gorącej wodzie kąpana jestem
____________________
sarenka 09:51, 26 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ciężka praca, ale dobrze,że już zrobiona
Ja po czwwrtowej pracy w ogródku jeszcze do siebie nie dostałam,zmęczeni i kontuzje mnie złapały
____________________
Magda W samym sloncu
kasiab 09:55, 26 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś zaczęłam czyszczenie kolejnej przyszłej rabaty planowanej przy wjeździe...3 x 3 m...
Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek...w ziemi długi 3 m stary fundament... dobrze, że eM pomógł
Ale i tak urobiłam się co nie miara i tylko 1 fotka z prac
Udało mi się ją oczyscić do końca...uff najgorsze za mną


Następne prace to nawiezienie kompostu,obornika i mączki bazaltowej i przekopanie i niech sobie leży do jesieni bądź wiosny





Wiolu ogrom pracy za Wami i jeszcze ten fundament... Co tam będzie bo pewnie mi umknęlo...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 11:24, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Magleska napisał(a)
Wiola kawał ciężkiej najgorszej roboty za Tobą teraz już będzie łatwiej

Top prawda,wczoraj mnie wszystko bolało,ale cieszę się,że najgorsze za mną
nawiezienie kompostu, obornika o mączki i przekopanie to już lżej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:26, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
mrokasia napisał(a)
Oooo, widzę że u Ciebie to samo co u mnie tylko w mega skali. Też dziś zdzierałam darń i przekopywałam z obornikiem i kompostem. Szacunek, szczególnie że miałaś niespodzianki.

Mam nadzieję,że już nie będzie takich niespodzianek ale i odchwaszczanie było nie lada trudem
Chyba obydwie mamy najgorszy etap za sobą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:28, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
kaz742011 napisał(a)
No ładnie się narobiłaś. Pamiętam jak w zeszłym roku szykowałam rabatę pod żywopłoty z cisa to wykopałam ( a właściwie mój eM i syn ) kawałek i to całkiem spory płyty drogowej. Cholerstwo ważyło na pewno ponad 100 kg.

Narobiłam się to fakt,ale dobrze,żę dziś można odpocząć
Takie niespodzianki nie są fajne,ale dobrze,że mamy facetów do pomocy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:32, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
effka napisał(a)

Ty też miałaś pracowitą sobotę Ja też odkryłam beton w ziemi za kominkiem, ah te niespodzianki
Pilnie szykujesz glebę, ja po dodaniu ulepszaczy sądzę od razu. W gorącej wodzie kąpana jestem

dobrze,że dziś niedziela
Ach te niespodzianki śmiałam się,żę za tą mordęgę to powinnam jakiś skarb wykopać
Jakoś mi się nie spieszy z tą rabatą...bo w sumie to muszę tam podnieść sporo grunt ,bo jest dół...więc musi mi się to dobrze uleżeć
U ciebie jest lepiej,więc możesz szybciej sadzić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:35, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
sarenka napisał(a)
Ciężka praca, ale dobrze,że już zrobiona
Ja po czwwrtowej pracy w ogródku jeszcze do siebie nie dostałam,zmęczeni i kontuzje mnie złapały

Też się cieszę,że już za mną jeszcze mam kawałek obok taki 3m x 1m do zerwania,ale tam powinno być łatwiej
Oj to musiałaś harować jeszcze bardziej, życzę powrotu do sprawności
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:42, 26 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
kasiab napisał(a)




Wiolu ogrom pracy za Wami i jeszcze ten fundament... Co tam będzie bo pewnie mi umknęlo...

Na szczęście za nami jeszcze kawałek mi został innej rabaty do poszerzenia i koniec,więcej już nie planuję powiększać

Tutaj chcę rabatę z kamienia,taki kwadrat otoczony obwódką z cisa z dwóch boków i do tego świdośliwę Larmacką wielopniową ,kule z cisa i hakonechloa Albostriata

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies