Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

eVka 07:48, 05 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Rozkładam stare prześcieradła. Upycham pod spód kulki, a reszta materiału często unosi się na sąsiednich roslinach. Przy płachtach najważniejsze aby nie zadeptać przykrytych sąsiednich roslin.

No właśnie, dlatego ja idę na łatwiznę i tnę bez żadnych osłon, wszystko leci na korę a i tak nic nie widać bo tak gesto, że kora zasłonięta bylinami.
Jedynie przy wielkich buksie, który Anka nazwała nabojem rozkładam folię malarską. Ostatnio nie chciało mi się i wszystko leciało na korę. Potem wybierałam jako tako i przysypałam warstwa nowej kory.
____________________
Nowa12 09:02, 05 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

No właśnie, dlatego ja idę na łatwiznę i tnę bez żadnych osłon, wszystko leci na korę a i tak nic nie widać bo tak gesto, że kora zasłonięta bylinami.
Jedynie przy wielkich buksie, który Anka nazwała nabojem rozkładam folię malarską. Ostatnio nie chciało mi się i wszystko leciało na korę. Potem wybierałam jako tako i przysypałam warstwa nowej kory.


Ja mam buksy w żwirku więc muszę wszystko powybierać. I mimo że rozkładam jakieś szmaty to zawsze i tak tego pełno przeleci jakimś cudem na kamienie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosia_S 14:41, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Wiolka5_7 napisał(a)

Dzięki

Effcia pokaż te swoje kulki bo ja swoje tnę płasko a tamta fotka jest z góry i dlatego wygląda okrągło

Worki po korze są najlepsze ,polecam


WOW! Kulki idealne.
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Wiolka5_7 17:36, 09 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 22:22, 09 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Toszka napisał(a)

Jeśli mogę coś zasugerować to sugeruję, by górę bardziej płasko ciąć. Będziesz zadowolona z efektu



Boooosze, ale jesteś perfekcjonistką Zdjęcie mi się nie wkleiło, ale myślę o ślicznej kulce
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 22:27, 09 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Helen napisał(a)

Boooosze, ale jesteś perfekcjonistką Zdjęcie mi się nie wkleiło, ale myślę o ślicznej kulce

Jakoś mi tak wyszło
No ,ale nie powiem lubię perfekcję
Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 22:27, 09 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kochana, Ty mi zrób koniecznie zdjęcia Red Baronów, bo już miałam je usunąć a u Ciebie takie inspiracje. Koniecznie jak tylko będzie mogła jutro, to obfoć i pokazuj. Wątek zaznaczam i czekam
Jak tylko będę miała chwilkę, to przejrzę pismo obrazkowe. Aż się chce mieć więcej hektarów, pięknie
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 22:30, 09 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Helen napisał(a)
Kochana, Ty mi zrób koniecznie zdjęcia Red Baronów, bo już miałam je usunąć a u Ciebie takie inspiracje. Koniecznie jak tylko będzie mogła jutro, to obfoć i pokazuj. Wątek zaznaczam i czekam
Jak tylko będę miała chwilkę, to przejrzę pismo obrazkowe. Aż się chce mieć więcej hektarów, pięknie

Nie ma sprawy
Red barona uwielbiam i w planach kolejna miejscówka

Przeglądaj a ogród mam nieduży
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 22:42, 09 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Wiolka5_7 napisał(a)
Przedogródek ...tutaj już jest bussszzzz uwielbiam

Hakone i sesleria sadzone wiosną fajnie rosną








Jak tu pięknie
Jakie drzewko masz na drugim zdjęciu - to z wieloma pniami?
____________________
Helen - Hortensjowo
amatorodniczka 22:52, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Pięknie zielono u Ciebie

Powiedz mi jak prowadzisz frans fontaine ?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies