Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Margerytka40 18:44, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)

No właśnie skoro mają ładne liście cały sezon , mogą rosnąć na brzegu rabaty
Powinny fajnie potem kontrastować fakturą i barwą z hakone All gold-limonkową w półcieniu

Chciałabym kupić te Double Ellen...mam nadzieję,że znajdę fajne...

Myślę,że te kolejne tetrisy wyjdą bardzo na plus... wogóle to teraz przez te suche lata stawiam na rosliny nie wymagające częstego podlewania,stąd kolejne zmiany...

Fajnie Asiu,że popierasz moje zmiany


Ciemierniki czasem łapią grzyba i wtedy niektóre liście dostają plamki ale ja te liście wycinam i jest ok.
Myślę, że szukanie roślin dających sobie radę z suszą to obecnie właściwe posunięcie. Chyba czeka nas kolejny suchy rok sądząc po zimie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Helen 18:53, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Wiolka, dobrze że znalazłaś im miejsce. Są śliczne
____________________
Helen - Hortensjowo
deszczowymaj 18:59, 19 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś zrobiłam kolejny obchód po ogrodzie i wiecie co? znalazłam miejsce na ciemierniki
Posadzę je przy wejściu do przedogródka w miejscu zeszłorocznej seslerii skalnej,którą zabiorę i podzielę, bo potrzebuję w inne miejsca

A seslerie pójdą na wjazdową....mały tetris oraz do przedogródka ....będę wywalać carexy Ice dance, które się bardzo rozrosły i potrzebują dużo wody w suszę, a sesleria rośnie pięknie cały sezon bez dodatkowego podlewania...

Widzę,że i tulipany zaczynają wychodzić, 2 tyg. wcześniej niż rok temu....
więc w tyg. muszę przyciąć seslerie...

Pozdrawiam


Ja dzisiaj (łażąc) po ogrodzie też wpadłam na genialny pomysł że jednak trzeba przesadzić to i tamto także wiosną nudzić się nie będziemy

I właśnie..nie mam pojęcia co począć z carexami ice dance ..ładne są , bo zielone ..u mnie mają stale wilgotno także ok ale...rozrastają się w takim tempie ,że już nie wyrabiam cała rodzina i znajomi obdzieleni a krzakulce nadal przybierają
I tak się zastanawiam ,że może też je wywale i może zastąpię Seslerią ..ale jesienną ? Bo ona ładna nie ? i chyba tak nie rozrasta się ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Zana 19:00, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolu, wspaniałe podsumowanie sezonu. Ogląda się z zapartym tchem. I dopiero teraz widać jaki kawał roboty wykonałaś w ubiegłym sezonie, super.
Widzę, że ciemierniki też Cię dopadły. Ja też mam chrapkę na te Double Ellen, są cudne, ale z nimi może być chyba jednej problem. One chyba są z tych, którym kwiatki zwisają do dołu w kierunku ziemi i ich prawie wcale nie widać. Takich bym nie chciała.

Wszystkiego najlepszego Wiolu w nowym roku, niech Ci ogród bujnie rośnie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:15, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aha, miałam Ci jeszcze napisać, że siewki szałwii Caradonna nie powtarzają cech. Inne podobno też.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 19:18, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Zana napisał(a)
Aha, miałam Ci jeszcze napisać, że siewki szałwii Caradonna nie powtarzają cech. Inne podobno też.

To jak się je rozmnaża? Przez podział dużej kępy?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 19:27, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Margerytka40 napisał(a)


Ciemierniki czasem łapią grzyba i wtedy niektóre liście dostają plamki ale ja te liście wycinam i jest ok.
Myślę, że szukanie roślin dających sobie radę z suszą to obecnie właściwe posunięcie. Chyba czeka nas kolejny suchy rok sądząc po zimie


dobrze wiedzieć, dzięki
To prawda suchy rok nas czeka jak nic...
właśnie trzeba albo robić nawadnianie albo sadzić sucholubne rośliny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:28, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Helen napisał(a)
Wiolka, dobrze że znalazłaś im miejsce. Są śliczne

No w końcu dumałam już 2 sezony
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 19:31, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)

To jak się je rozmnaża? Przez podział dużej kępy?


Tak
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 19:33, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
deszczowymaj napisał(a)


Ja dzisiaj (łażąc) po ogrodzie też wpadłam na genialny pomysł że jednak trzeba przesadzić to i tamto także wiosną nudzić się nie będziemy

I właśnie..nie mam pojęcia co począć z carexami ice dance ..ładne są , bo zielone ..u mnie mają stale wilgotno także ok ale...rozrastają się w takim tempie ,że już nie wyrabiam cała rodzina i znajomi obdzieleni a krzakulce nadal przybierają
I tak się zastanawiam ,że może też je wywale i może zastąpię Seslerią ..ale jesienną ? Bo ona ładna nie ? i chyba tak nie rozrasta się ..


no nie będziemy się nudzić na pewno...

Moje ID ,zresztą pozyskane z własnych sadzonek są potforrami jak nie były podlewane w suszę to obsychały im końce, no i się rozłażą...więc zmieniam na ładniejszą seslerię,która wymaga tylko cięcia i cały sezon jest piękna...

Musisz zdecydować,która Ci w tamtym miejscu lepiej będzie pasować... jesienna potrafi wypuścić odnogę ale nie jak ID.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies