Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Agi2006 22:37, 02 lut 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)


Seslerie posadzę jako obwódki....o tak...
Ta jasna to jesienna , ta ciemniejsza to skalna...



Wiola a co będzie za sesleriami? Przeciagniesz szpaler hortek za nimi?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
basia3012 22:41, 02 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wiolu, obejrzałam Twój pomysł na "wyprostowanie" trawnika na wjazdowej. Mnie się podoba. Uważam, że im mniej pokombinowane tym lepiej.
Ja też pracowałam w ogrodzie w tym tygodniu. Dosadzałam bukszpany do już posadzonych " niby kulek". Chcę z nich utworzyć krótkie i niskie żywopłociki. Mam nadzieje, że szybciej tnie się niskie żywopłoty niż kule.

A dzisiaj sadziłam pierwiosnki. Rosły w doniczkach, stały schowane za krzakami. Niech rosną w gruncie. Będzie im lepiej.

Wiolu, czy seslerię jesienną to już ciąć?
I jeszcze czy hortensje bukietowe ciąć?
I co jeszcze teraz ciąć?

Czytałam, że hakonki tniesz w marcu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
DorKa 08:04, 03 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Szacun Wiola, w styczniu sezon rozpocząć Świetnie to wygląda po zmianach. Co za seslerią rośnie/ będzie rosło ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 15:10, 03 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
DorKa napisał(a)
Szacun Wiola, w styczniu sezon rozpocząć Świetnie to wygląda po zmianach. Co za seslerią rośnie/ będzie rosło ?


Oj tam oj tam
Trzeba wykorzystywać czas i pogodę
Fajnie,że Ci się zmiany podobają ,dzięki

Na jednej derenie,miskanty, liatry, rdesty,tulipany i szafirki..a na drugiej trzmieliny na pniu, werbeny, jezowki,szałwie,tulipany, czosnki główkowate....

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:19, 03 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
basia3012 napisał(a)
Wiolu, obejrzałam Twój pomysł na "wyprostowanie" trawnika na wjazdowej. Mnie się podoba. Uważam, że im mniej pokombinowane tym lepiej.
Ja też pracowałam w ogrodzie w tym tygodniu. Dosadzałam bukszpany do już posadzonych " niby kulek". Chcę z nich utworzyć krótkie i niskie żywopłociki. Mam nadzieje, że szybciej tnie się niskie żywopłoty niż kule.

A dzisiaj sadziłam pierwiosnki. Rosły w doniczkach, stały schowane za krzakami. Niech rosną w gruncie. Będzie im lepiej.

Wiolu, czy seslerię jesienną to już ciąć?
I jeszcze czy hortensje bukietowe ciąć?
I co jeszcze teraz ciąć?


Czytałam, że hakonki tniesz w marcu.


Wiesz Basiu ja lubię takie ząbki, ale Ola dobrze stwierdziła,że łatwiej mi się będzie kosić jak wyprostuję linię a ja się dlugo nie zastanawiam i przeanalizowałam zmianę i wprowadziliśmy w życie

Fajnie,że popracowałaś w ogrodzie
Ja żywopłocik mam z trzmieliny uformowany i tnie się szybko
Kule wiadomo im większe tym dłużej schodzi....

Pierwiosnki będą cieszyć oczy niebawem

Ja seslerię cięłam już jakiś czas temu i ma ok.O,5 cm przyrost....zawsze ją tnę wczesniej,bo ona rusza wcześniej....
Bukietowe można ciąć,ale ja nie tnę ,bo będzie łyso....w marcu zetne,bo i tak w lutym nie zaczną rosnąć....

Hakonki też w marcu ,bo one w kwietniu zazwyczaj ruszają,to nie ma sensu teraz ciąć,bo będzie łyso.....

Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
basia3012 22:04, 03 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiesz Basiu ja lubię takie ząbki, ale Ola dobrze stwierdziła,że łatwiej mi się będzie kosić jak wyprostuję linię a ja się dlugo nie zastanawiam i przeanalizowałam zmianę i wprowadziliśmy w życie

Fajnie,że popracowałaś w ogrodzie
Ja żywopłocik mam z trzmieliny uformowany i tnie się szybko
Kule wiadomo im większe tym dłużej schodzi....

Pierwiosnki będą cieszyć oczy niebawem

Ja seslerię cięłam już jakiś czas temu i ma ok.O,5 cm przyrost....zawsze ją tnę wczesniej,bo ona rusza wcześniej....
Bukietowe można ciąć,ale ja nie tnę ,bo będzie łyso....w marcu zetne,bo i tak w lutym nie zaczną rosnąć....

Hakonki też w marcu ,bo one w kwietniu zazwyczaj ruszają,to nie ma sensu teraz ciąć,bo będzie łyso.....

Pozdrawiam


Dzięki Wiolu, też poczekam z cięciem. A seslerię to jutro zobaczę. Ona jest zimozielona więc skracacie całkiem przy ziemi?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:09, 03 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wiolka5_7 napisał(a)


Seslerie posadzę jako obwódki....o tak...
Ta jasna to jesienna , ta ciemniejsza to skalna...



A wiesz Wiolu, ja to chyba bym całkiem wyprostowała tą rabatkę i bez tego wcięcia zrobiła. Ale tak też będzie pięknie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 08:14, 04 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
basia3012 napisał(a)


Dzięki Wiolu, też poczekam z cięciem. A seslerię to jutro zobaczę. Ona jest zimozielona więc skracacie całkiem przy ziemi?


Moja sesleria też była wyjątkowo zielona ,ale i tak obcięłam przy ziemi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:17, 04 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
basia3012 napisał(a)


A wiesz Wiolu, ja to chyba bym całkiem wyprostowała tą rabatkę i bez tego wcięcia zrobiła. Ale tak też będzie pięknie.


tutaj Basiu nie da się zrobić jeszcze prościej ,bo po lewej stronie jest rabata na tle ściany z trzmielinami...
A poza tym lubię jak jest jakiś uskok,jest ciekawiej
Obok altany zrobiłam prostą linię na dwóch rabatach i mi się nie podoba....już planuję ,aby brzozę dosadzić i rabatę brzozowo-dereniową jeszcze poszerzyć i zrobić uskok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mylka 16:03, 04 lut 2020


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Wiola, a tulipany little beauty mają już kły u Ciebie w ogrodzie?
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies