Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Johanka77 17:43, 01 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wiolka5_7 napisał(a)

Oczywiście były i bratusie
No właśnie nie poznaję Cię w tym roku

To życzę Ci pogody


Sama się nie poznaję...

A pogoda była przez chwilę, więc poszło jakoś.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 18:16, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Johanka77 napisał(a)


Sama się nie poznaję...

A pogoda była przez chwilę, więc poszło jakoś.


Fajnie,że pogoda była i ogarnęłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 18:27, 01 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)


Trochę pracy wykonałam ,zostaje coraz mniej
Fajnie,że Ci się ukwiecone donice podobają,dzięki

Ja matę mam tylko tam gdzie nie mam roslin, czyli....ścieżka w przedogródku, placyk na leżaki i wokół altany....a tam gdzie rosliny...czyli te 3 nowe rabaty zeszłoroczne to sypałam grys bezpośrednio na gołą glebę....trudno jeśli chwasty wyrosną będę plewić
Zresztą w korze też chwasty wyrastają....a o przesadzaniu wiecej nie myslę....


Ktoś pisał na O.,że kładł firankę pod kamyki


Poczytałam artykuł Danusi i chyba kartonem, albo gazetami będę wykładać. U Polinki kiedyś widziałam, że też tak robiła. Ja dzisiaj 16 dereni posadziłam, i 20 hortensji przesadziłam, muszę jeszcze 14 dokupić. Portfel się kurczy, chyba jakiś kredyt trzeba będzie zaciągnąć. Zajęłam się robota i nawet zdjęć "ku mej chwale"nie zrobiłam

Teraz mają fajne donice w jysku, nawet promocje widziałam. Niezłe też są w Castoramie, ale tam już ceny z lekka wysokie, a na trawki trzeba oszczędzać
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 18:45, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
kawa8002 napisał(a)


Poczytałam artykuł Danusi i chyba kartonem, albo gazetami będę wykładać. U Polinki kiedyś widziałam, że też tak robiła. Ja dzisiaj 16 dereni posadziłam, i 20 hortensji przesadziłam, muszę jeszcze 14 dokupić. Portfel się kurczy, chyba jakiś kredyt trzeba będzie zaciągnąć. Zajęłam się robota i nawet zdjęć "ku mej chwale"nie zrobiłam

Teraz mają fajne donice w jysku, nawet promocje widziałam. Niezłe też są w Castoramie, ale tam już ceny z lekka wysokie, a na trawki trzeba oszczędzać


Myślę,że to dobry pomysł na jakiś czas
Wow, no u Ciebie to ilości są ,nie to co u mnie,więc i koszty wiadomo większe...

Ja w zeszłym roku wydałam dużo na ogród,więc w tym skromne zakupy
A do tego eM wymyślił nieplanowane prace przy elewacji itp. Więc nie mogę szaleć ....buuu
Wygrana w totolotka by nam się przydała to byśmy dokończyły te nasze ogrody

Wiesz ja bym te donice i teraz kupiła,ale niestety inne wydatki ....poczekam....może będą jakieś wyprzedaże po sezonie
Nawet nie patrzyłam w sklepach....dzięki za info
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 18:53, 01 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)


Myślę,że to dobry pomysł na jakiś czas
Wow, no u Ciebie to ilości są ,nie to co u mnie,więc i koszty wiadomo większe...

Ja w zeszłym roku wydałam dużo na ogród,więc w tym skromne zakupy
A do tego eM wymyślił nieplanowane prace przy elewacji itp. Więc nie mogę szaleć ....buuu
Wygrana w totolotka by nam się przydała to byśmy dokończyły te nasze ogrody

Wiesz ja bym te donice i teraz kupiła,ale niestety inne wydatki ....poczekam....może będą jakieś wyprzedaże po sezonie
Nawet nie patrzyłam w sklepach....dzięki za info


Taaaa....
Ciągle mężowi mówię, że skoro nie chce pomagać, to niech chociaż w totka wygra. A on nie chce
Tak, u mnie ilości masakryczne, koszyku 50 cerexów Variegata, 20 Hakonek Greenhills, 100 rozplenic, ze 30 jeżówek, liatry - sama nie wiem ile. I jeszcze duuuuuuuużo innych. Nie wiem, jak to ogarnąć. Kupuję rabatami, przynajmniej jakiś efekt będzie, a nie trochę tu, trochę tam.
Z donicami masz rację. Jesienią powinny być przeceny.
____________________
Kasia między polem a lasem
Johanka77 18:58, 01 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kawa8002 napisał(a)


Taaaa....
Ciągle mężowi mówię, że skoro nie chce pomagać, to niech chociaż w totka wygra. A on nie chce
Tak, u mnie ilości masakryczne, koszyku 50 cerexów Variegata, 20 Hakonek Greenhills, 100 rozplenic, ze 30 jeżówek, liatry - sama nie wiem ile. I jeszcze duuuuuuuużo innych. Nie wiem, jak to ogarnąć. Kupuję rabatami, przynajmniej jakiś efekt będzie, a nie trochę tu, trochę tam.
Z donicami masz rację. Jesienią powinny być przeceny.



50 Variegata i 100 rozplenic...???? Po co tyle?
Przecież to się rozrasta i można podzielić potem.

A może kto tu na Ogro dzieli. Będzie Ci taniej.

Zbankrutujesz Dziewczyno
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Margerytka40 18:59, 01 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczne stokroty Wiolu. Akcja cisowo doniczkowa przednia, też mam zamiar w tym tygodniu taką akcję ze szmaragdami przeprowadzić, ale to bardziej w drugiej połowie tygodnia bo do środy włącznie nie wyrobię na zakrętach. U mnie też już zaczną zamówienia przybywać, już dostałam powiadomienia. Trza do roboty ostro się brać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 19:14, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
kawa8002 napisał(a)


Taaaa....
Ciągle mężowi mówię, że skoro nie chce pomagać, to niech chociaż w totka wygra. A on nie chce
Tak, u mnie ilości masakryczne, koszyku 50 cerexów Variegata, 20 Hakonek Greenhills, 100 rozplenic, ze 30 jeżówek, liatry - sama nie wiem ile. I jeszcze duuuuuuuużo innych. Nie wiem, jak to ogarnąć. Kupuję rabatami, przynajmniej jakiś efekt będzie, a nie trochę tu, trochę tam.
Z donicami masz rację. Jesienią powinny być przeceny.


Ja to swojemu mówie,że aby wygrać to trzeba grać

O kurczę to naprawdę masakryczne te ilosci u Ciebie... ciekawe jakie sadzonki tych traw będą ,bo może dałoby się podzielić

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:21, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Margerytka40 napisał(a)
Śliczne stokroty Wiolu. Akcja cisowo doniczkowa przednia, też mam zamiar w tym tygodniu taką akcję ze szmaragdami przeprowadzić, ale to bardziej w drugiej połowie tygodnia bo do środy włącznie nie wyrobię na zakrętach. U mnie też już zaczną zamówienia przybywać, już dostałam powiadomienia. Trza do roboty ostro się brać



Asiu stokrotki dziękują za pochwały
Tak mi się buzia cieszy na ich widok....niby taki drobiazg

Była fajna pogoda i trawki przyjdą w tygodniu, więc sie wzięłam za te ciski..
Dobrze,że miałam takie wieksze donice,to będą mogły sobie spokojnie rosnąć
Cisy niespełna rok temu sadzone ,wiec fajnie się wykopało nie uszkadzając korzeni...

Życzę Ci Asiu udanej akcji doniczkowania
Wlasnie już marzec to zaczną się wysyłki

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 19:25, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
kawa8002 napisał(a)


Taaaa....
Ciągle mężowi mówię, że skoro nie chce pomagać, to niech chociaż w totka wygra. A on nie chce
Tak, u mnie ilości masakryczne, koszyku 50 cerexów Variegata, 20 Hakonek Greenhills, 100 rozplenic, ze 30 jeżówek, liatry - sama nie wiem ile. I jeszcze duuuuuuuużo innych. Nie wiem, jak to ogarnąć. Kupuję rabatami, przynajmniej jakiś efekt będzie, a nie trochę tu, trochę tam.
Z donicami masz rację. Jesienią powinny być przeceny.
Kasia, aż tyle...? Johanka ma rację, wiele z tych roślin można fajnie dzielić, chociażby carexy, hakonki, jeżówki, liatry, rozplenice pewnie też - tak, kiedyś Toszka pisała, żeby pobierać sadzonki z obwodu, to i roślinę się odmłodzi, i sadzonki zyska.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies