Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Dorota123 19:13, 29 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Kwitnące stokrotki to piękny akcent przy drzwiach wejściowych, od razu cieplej się robi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwonka 19:14, 29 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)


Śliczna kompozycja, Minimalistycznie ale moc tkwi w różu Gałęzie z obciętych dereni? Pięknie się wszystko zgrało.
Dużo zrobiłaś. Trochę się namachałaś zwłaszcza z cisami. Jakie trawy zamówiłaś? Seslerie masz pięknie zielone. Ja ciachnęłam trochę carexów, z bólem serca nie powiem
Tawuły przycięłam tak samo nisko jak ty. U nas też dziś wiało. Trochę słoneczka było tylko koło południa. Chciałam zrobić dokumentację, ale nie miałam jak baterii naładować.Od 8.00 do 15.00 byliśmy bez prądu
Postaram się wkrótce ciachnąć swojego świerka na taki stożek jaki robisz z koreanki. Pewnie będzie straszył przez jakieś dwa lata, ale może się uda go zagęścić.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 19:29, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Magleska napisał(a)
Wiola
śliczne stokrotki
skąd Ty te ciski wykopałaś jakeś roszady robisz ,ale chyba nie doczytałam ,albo nie pisałaś

ja niestety dziś w pracy byłam -po powrocie jedynie trochę kamyczków wybrałam ,ale deszcz mnie wygonił


porządeczek masz bajkowy ….wpadnij do mnie ,bo u mnie tylko 2 rabaty posprzątane

buziaki

Madziu
Stokrotki dziękują
Ciski miałan na nowych rabatach na wjazdowej...
A ,że wymysliłam zmiany ,to ciski musiałam wykopać,a że rabata na nie nie gotowa to musiały pójść do donic

U mnie pogodnie ,to udało się podziałać....następnym razem popracujesz pracusiu

Madziu ja mam mały ogród to w miarę ogarniete,chociaż chwasty pasowało by wyplewić ...ha ha
Z chęcią bym pomogła, bo Ty teraz masz dwa razy większy ogród,wiec masz kupę pracy

Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:31, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Dorota123 napisał(a)
Kwitnące stokrotki to piękny akcent przy drzwiach wejściowych, od razu cieplej się robi.

Masz rację Dorotko trochę kwiatków a od razu cieplej na sercu się robi
Bardzo cieszą takie akcenty zawsze czekam z utęsknieniem na te pierwsze kwiaty do donic
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 19:31, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zawsze tak tawuły nisko tniesz? Bo ja dzisiaj tylko je trochę wykulkowałam ale zastanawiałam się potem czy nie powinnam je bardziej ściąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 19:33, 29 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
a.... to już wiem skąd te ciski …..

teraz będę tuptać ,co nowego na wjazdowej wymyśliłaś

masz rację -jak miałam połowę terenu ,to jakoś szybciej mi ogarnianie szło ,a teraz ….ech niby fajnie ….ale zanim będzie po mojemu ,to jeszcze się napatrzę na bałagan

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 19:42, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Iwonka napisał(a)


Śliczna kompozycja, Minimalistycznie ale moc tkwi w różu Gałęzie z obciętych dereni? Pięknie się wszystko zgrało.
Dużo zrobiłaś. Trochę się namachałaś zwłaszcza z cisami. Jakie trawy zamówiłaś? Seslerie masz pięknie zielone. Ja ciachnęłam trochę carexów, z bólem serca nie powiem
Tawuły przycięłam tak samo nisko jak ty. U nas też dziś wiało. Trochę słoneczka było tylko koło południa. Chciałam zrobić dokumentację, ale nie miałam jak baterii naładować.Od 8.00 do 15.00 byliśmy bez prądu
Postaram się wkrótce ciachnąć swojego świerka na taki stożek jaki robisz z koreanki. Pewnie będzie straszył przez jakieś dwa lata, ale może się uda go zagęścić.


Iwonko cieszę się,że Ci się podoba,,mi też dzięki
te gałązki miałam w dekoracji zimowej i dostały kolejne życie spasowały mi do tych stokrotek i fajnie wyglądają razem

Trochę pracy nadrobiłam,cieszę się,bo ma padać codzień....chociaż cisy mi podleje

Seslerie to rosną szybko,że nie wiem...carexy Id też dziś dokończyłam ciąć,ale mi nie szkoda ich....
Tawuły to można ciachać nisko,one rosną bez problemu

Czyli pogodę miałyśmy podobną
To długo nie miałaś prądu...cykniesz innym razem

Ciachaj....ja się odważyłam i teraz chodzę i napatrzeć się nie mogę na tą moją koreankę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:49, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Magleska napisał(a)
a.... to już wiem skąd te ciski …..

teraz będę tuptać ,co nowego na wjazdowej wymyśliłaś

masz rację -jak miałam połowę terenu ,to jakoś szybciej mi ogarnianie szło ,a teraz ….ech niby fajnie ….ale zanim będzie po mojemu ,to jeszcze się napatrzę na bałagan




Wymyśliłam seslerię jesienną więc nic odkrywczego będzie jej tam dobrze...niebawem mają mi przysłać...

Madziu ja mam mały teren do ogarnięcia,bo ok 600 m2 i obrabiam etapami a i tak jestem nie raz zmęczona,wiec szacun dla osób.które mają dużo większy ogród do ogarnięcia
Ale znając Ciebie to każdy wolny dzień spędzisz w ogrodzie i obrobisz cały teren
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:51, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Nowa12 napisał(a)
Zawsze tak tawuły nisko tniesz? Bo ja dzisiaj tylko je trochę wykulkowałam ale zastanawiałam się potem czy nie powinnam je bardziej ściąć.

W zeszłym roku też tak cięłam ,wtedy fajnie się zagęszcza i nie jest bardzo wysoka i krzaczasta....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 20:25, 29 lut 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiola a ta sesleria na wjazdowej to będzie przy ss? Stokrotki maga z tymi patyczkami z dereni. Od razu cieplej się zrobiło. U mnie narazie czerwone patyczki z wrzosami z jesieni. Ja dziś nic nie zrobiłam bo chorujemy wiec tym bardziej zazdroszczę Ci ze tyle ostatnio podzialalas do przodu.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies