Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

sylwia_slomc... 18:12, 13 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Zachwycam się kącikiem z drzwiami A za nimi widzę dwa szpalery świerków, czyli wejście do lasku będzie? Czy do ogrodu angielskiego?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 19:26, 13 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Kilka dni tu na forum nie zaglądałam.
Trochę różnych spraw i przemyśleń głowę i czas zajmuje.
A dziś zaglądam i natykam się na nowy wątek, nowy ciekawy ogród i fajną bramkę.
Bardzo jestem ciekawa moja imienniczko twoich roślin i różnych zakątków w większej ilości.Koniecznie.
I też,,,,,nurtujące pytanie- hmmm czy z tego samego Chełma jesteśmy ??
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Magleska 20:35, 13 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Drzwi do ogrodu rewelacyjne bardzo mi się u Ciebie podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 20:58, 13 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Slicznie u Ciebie. Zakatek z drzwami fantastyczny. Bardzo romantyczny poczatek Ciekawa jestem, co bedzie dalej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paniprzyroda 21:42, 13 sty 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dołączam do zaglądających i ciekawych, świetne wejście
____________________
Dwa ogrody
anpi 22:20, 13 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
dana1s napisał(a)
I mnie przyciągnęły drzwi do ogrodu. Cegłę w ogrodzie uwielbiam , Twój mur jest wspaniały.
Będę zaglądała po kolejne inspiracje

Dana!Podziwiałam Twój bardzo udany ogród tuż przed założeniem wątku,jest super klimatyczny. Może dzięki Tobie przekonam się do bergenii.Trzymam kciuki aby się udało z tym przekwalifikowaniem działki.Cieszę się,że mnie odwiedziłaś.Chyba będziemy się na wzajem inspirować. U ciebie to chociaż można pospacerować a u mnie to raczej" wejść i wyjść" no i oczywiście posiedzieć(bynajmniej nie z powodu mojej niegościnności -ale łatwo ogarnąć wzrokiem) Zapraszam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:32, 13 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Kilka zbliżeń murku od str.ogrodu jeszcze rok 2015
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:13, 14 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zachwycam się kącikiem z drzwiami A za nimi widzę dwa szpalery świerków, czyli wejście do lasku będzie? Czy do ogrodu angielskiego?

Szpalery świerkowe już trochę przerzedzone na choinki świąteczne.Chociaż był pomysł żeby je zostawić i np. przycinać: formować pojedynczo lub na żywopłocik po obu str. alejki w ale tam trzeba coś delikatniejszego - na razie w fazie przemyśleń.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:48, 14 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
marba napisał(a)
Ciasto grzybowe? Jeśli smakuje tak, jak wygląda, to ja poproszę o przepis.

CIASTO CZEKOLADOWE

6 JAJ
1 SZKL CUKRU
3/4 SZKL OLEJU
2 łyżki(płaskie) proszku do pieczenia
3/4 SZKL KAKAO
1/4 SZKL MĄKI PSZENNNEJ
1 ŁYŻKA MĄKI ZIEMNIACZANEJ

Żółtka utrzeć z cukrem, dodać olej.Białka ubić osobno. Pozostałe składniki zmieszać w miseczce i dodać do utartych żółtek miksując + trochę białek ( bo ciężko miksować -gęste) na koniec dodać resztę piany mieszając łyżką lub ręczną trzepaczką-aby było pulchne.Upiec cienkie placki(5 szt.)na podstawie od -foremki rozpinanej rozsmarowując ciasto nożem tylko na wysokość podstawy (ja docinam papier do piecz i na tym samym piekę kolejne placki).Do nagrzanego piekarnika 170-175℃ na ok.15 min.

Placki przekładamy masą:

3 szkl mleka
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1szkl cukru
cukier waniliowy do smaku
Z tych składników gotujemy budyń i wystudzony dodajemy do utartego mikserem(1,5kostki) masła roślinnego w kostce.

Przeważnie robię trochę mniejszą porcję masy bo wierzch smaruję czekoladą mleczną Wedla rozpuszczoną z odrob. mleka a nie masą- to jest wersja świąteczna z gotowymi czekoladowymi grzybkami na masie posypanej migdałami i tartą czekoladą. Albo robię dwie porcje placków wtedy jest wyższe a masy akurat i trochę cieniej. Smacznego!










____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 02:02, 14 sty 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Z lipca 2017.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies