Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ElzbietaFranka 21:54, 12 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu lilia to dobra sadzonka bo dołek można zrobić wszędzie i rośnie później pięknie. Też tak myślę. Już mam sporo.lilii tylko tak się składa jak kwitną nigdy ich nie podziwiam bo wtedy wyjeżdżam.
Rodzina się zachwyca zapachem.

U ciebie też chłodno. U nas ziemia zmarznieta to jak tu grzebać w ziemi. Pozostaja tylko prace porządkowe.
Dzisiaj dostałam powiadomienie od Ćwika,że moje różane zamówienie już w realizacji.
Poluje na jedną róże kupiłam w zeszłym roku w Lidlu różowa kilka sztuk,syn mi zmarnował 4 sztuki jedna została. Chciałabym dokupić i co drugi dzień jeżdżę do.lidla ale jeszcze róż nie ma. Szkółki nie wykopukopuja bo ziemia zmarznięta.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 21:25, 14 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Agatorek napisał(a)
Ładny ten bukiecik Ci wyszedł .
Ta metalowa obręcz bardzo tu pasuje

Agatorek napisał(a)
A drzwi pierwsza klasa!

Cieszę się, że podobają Ci się drzwi i bukiecik Te obręcze są drewniane: dwa połączone tamborki, sklejone, pomalowane, skręcone gałką do mebli. Bardzo cieszą takie samodzielnie wykonane albo przerobione rzeczy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:46, 14 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Doranma napisał(a)
Bardzo ładna metamorfoza drzwi ☺ Jakieś mebelki też malowałaś tej zimy? Ażurowa obudowa kaloryfera to też Twoje dzieło?

Jakoś zbrakło mi czasu i chęci na robótki ręczne, zresztą już nie mam w domu nic do przemalowania. To znaczy coś by się jeszcze znalazło, ale wolę nie ryzykować, taka propozycja już raczej nie przejdzie
Ażurowa obudowa jest kupiona przez internet( zamówienie na wymiar, wzory i kolory były do wyboru)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:51, 14 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anpi napisał(a)

Masz takie same? Bo zastanawia mnie czy one stabilnie będą stały na jednej nodze? O trawach nie pomyślałam. Może dokupię do traw. Były jeszcze takie na kilka patyków po brzegach obręczy i jeszcze taki wygięty w kółko drut, ale nie wiem jak taką obręcz zamocować- włożyć te dwa końce w odpowiednią rurkę, czy jakoś przymocować drutem do patyka?

Nie, inne.
To wstawię dla Ciebie zdjęcie u siebie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 22:25, 14 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
MiluniaB napisał(a)
Ale ładnie z zimowych zrobiłaś wiosenne - brawo

Ty masz dar do tworzenia piękności - gratuluję

Czasami coś mi się uda, lubię próbować by się przekonać czy potrafię daną rzecz zrobić, z nowymi pomysłami u mnie słabo, czerpię z pomysłów innych
Lubię upiększać przestrzeń wokół, choć niektórym wydaję się to być zbędne Może to nie w guście niektórych osób? Albo niepotrzebna strata czasu na takie rzeczy, Ale cóż, taka już jestem, takie rzeczy sprawiają mi dużą satysfakcję i radość, odskocznię od obowiązkowych prac I cieszą moje oczy A jak podobają się innym i też choć trochę inspirują dalej to radość jeszcze większa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 22:56, 14 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Te okucia na drzwiach masz wspaniałe, ale i te drzwi po przemalowaniu super wyszły Zakupy już poczynione i pozachwycałam się fotkami ogrodu, ależ już tęsknimy do tych zapachów i kolorów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 23:18, 14 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu lilia to dobra sadzonka bo dołek można zrobić wszędzie i rośnie później pięknie. Też tak myślę. Już mam sporo.lilii tylko tak się składa jak kwitną nigdy ich nie podziwiam bo wtedy wyjeżdżam.
Rodzina się zachwyca zapachem.

U ciebie też chłodno. U nas ziemia zmarznieta to jak tu grzebać w ziemi. Pozostaja tylko prace porządkowe.
Dzisiaj dostałam powiadomienie od Ćwika,że moje różane zamówienie już w realizacji.
Poluje na jedną róże kupiłam w zeszłym roku w Lidlu różowa kilka sztuk,syn mi zmarnował 4 sztuki jedna została. Chciałabym dokupić i co drugi dzień jeżdżę do.lidla ale jeszcze róż nie ma. Szkółki nie wykopukopuja bo ziemia zmarznięta.

W sobotę, było ciut cieplej, podgoniłam trochę prace w ogrodzie. Z trawami szybko mi poszło dzięki nowym nożycom do żywopłotu Moja ziemia ma górną warstwę nie zmarzniętą, głębiej nie kopałam, na razie nie biorę się za sadzenie, czy przesadzanie. Muszę uporządkować resztę rabat, jeszcze kilka hortensji do przycięcia, odkurzenie kamyczków, posprzątanie domku narzędziowego. Miejscami trawnik w przez krety koszmarnie wygląda, rozgrabiłam kopce i jest ziemisty Na nowy trawniku dzięki siatce na krety mam spokój Pod koniec marca zrobimy wertykulację całości. I mam nadzieję, że wszystko się zregeneruje
Do Lid...też ostatnio częściej zaglądam, teraz kupiłam wiórki rogowe, już rozsypałam na tych uporządkowanych rabatach. Żadnych krzewów jeszcze nie ma, na razie narzędzia ogrodowe
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:39, 14 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
sylwia_slomczewska napisał(a)
Te okucia na drzwiach masz wspaniałe, ale i te drzwi po przemalowaniu super wyszły Zakupy już poczynione i pozachwycałam się fotkami ogrodu, ależ już tęsknimy do tych zapachów i kolorów

Fajnie, że drzwi się podobają

Wiosna ma ponad dwutygodniowe opóźnienie w porównaniu z poprzednim rokiem, tak więc jeszcze poczekamy na te kolorki, a jeszcze u nas na wschodzie...Ale dzięki słoneczku już coraz więcej oznak wiosny

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agatorek 00:16, 15 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ślicznotki powychodziły .

Aniu, napisałaś, że musisz m.in. posprzątać domek narzędziowy. Przypomniałaś mi tym, że cały czas odkładam sprzątanie w „moim” garażu (takim blaszanym, ukrytym na końcu działki ). Mam mnóstwo doniczek, wszystko jedno na drugim, masakra .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 11:20, 15 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, ale pięknie rozkwitły i świecą.
Czy te wiórki rogowe widziałaś teraz w Lid?
Muszę męża zobligować do szukania,
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies