Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Napia 13:21, 13 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
anpi napisał(a)

Och! Tyle przemiłych słów! Dziękuję
Tym razem zabieram Was do ziołownika. Tej zimy nie przetrwał rozmaryn. Szałwia lekarska też słabo rusza. Tabliczki też muszę dać nowe.


Bardzo mi się podoba Twój zielnik
Rozmaryn zawsze traktuje jak jednoroczne rośliny, a szałwia w tym roku też przymarzły.
Ale za to zawsze można podziwiać piękne kolorki, rabatki i dekoracje
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
A_gawa 14:59, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Szachownica jest bombowa!!!! Cudnie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
anpi 00:07, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Roocika napisał(a)
Ania, bardzo ciekawy ziołownik masz.
Bardzo szkoda tulipanków, u mnie też nornice i nie wiem czy sadzić tulipany czy nie.
Ostatnio spotkaliśmy na działce gronostaja i nie wiem czy truć nornice, mam obawy.

Praca w ogrodzie się nie kończy ale chyba wszyscy tutaj to lubią

Ziołownik, to ogrodowiskowa inspiracja Bardzo mi się spodobała taka szachownica z płyt.
A pracę w ogrodzie to ja lubię, tylko na razie mam wszystko poobstawiane doniczkami do wysadzenia, taras, przy ścianach domu za domem, wkoło studni, w cieniu brzóz i wokół kranu, a jeszcze niektóre poustawiane w rabatach : "w przymiarce" Duża część tego, to pomidory , papryki, podpędzane dalie, kanny, rozmnażane pelargonie i różne moje siewki Em się śmieje ,czy ja to wszystko do jesieni zdążę posadzić Ale, co ja zdobię ,że czasu wolnego mało, a pogoda nie współpracuje??? A dziś w drodze ze szczepionki dokupiłam: Perisa i wiśnię Kiku...Ale zauważyłam jedną rzecz: już coraz mniej roślin przyciąga( zachłannie) mój wzrok, po prostu nie tylko kończy się miejsce w moim ogrodzie, ale większość roślin które chciałabym mieć koniecznie, już mam(dotyczy to oczywiście bliskich szkółek , czy sklepów ogrodniczych) Ale to chyba dlatego ,że u nas jest skromny jednak wybór w porównaniu, ze szkółkami w innych rejonach kraju


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:28, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Gosialuk napisał(a)
Ania ślicznie i kwitnąco. Tulipanów szkoda, ale hiacynty (zwłaszcza te prawie fioletowe) prześliczne.
Serduszka wspaniała ci już kwitnie? Kupiłam w tym roku 3 szt. w woreczku i nic nie wychodzi do tej pory, chyba nic z nich nie będzie.
Ale napisz jak te serduszka rosną u ciebie, nadają się do zadarniania?

Nareszcie zrobiło się bardzo kolorowo Serduszka kwitnie , nawet nie wiedziałam ,że ona "Wspaniała" Ładnie przyrasta! Może się kiedyś do mnie wybierzesz, to chętnie się podzielę. Sama dostałam kawałeczek od sąsiadki i się mnoży Ja posadziłam dzieląc jedną kępkę w niewielkich odstępach od siebie i już na drugi rok wszystkie się połączyły, czyli jedna roślinka szybko przyrasta w kępkę. Bardzo wdzięczna roślinka. Rośnie u stóp clematisów. Nawozu dostaje jej się przy okazji ich nawożenia. Ziemia szykowana pod clematisy rodzima z kompostem i podłożem popieczarkowym.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:37, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Milka napisał(a)

Bosko z tymi czerwieniami.
U mnie też lista od nowa wciąż tworzona

Czerwień bardzo lubię. Są też fiolety!


Misiącznica z berberysem:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 01:06, 14 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Aniu gdzie kupowałaś ten szczaw o bordowym unerwieniu, pamiętasz może?
Ziołownik masz jedyny taki, u nikogo nie widziałam podobnego, śliczny jest. U Ciebie jeszcze hiacynty kwitną, u nas już niestety skończyły, jak się zrobiło upalnie wiele roślin przekwitło w dwa dni.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 01:10, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Alija napisał(a)

Świetny ten ogródek ziołowy. Taka szachownica, super pomysł! Bardzo mi się podoba
Zwróciłam też uwagę na przepiękne kolory hiacyntów.

Dziękuję za pochwały Można odgapiać!
Hiacynty gasną...teraz szaleństwo tulipanów

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:18, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu gdzie kupowałaś ten szczaw o bordowym unerwieniu, pamiętasz może?
Ziołownik masz jedyny taki, u nikogo nie widziałam podobnego, śliczny jest. U Ciebie jeszcze hiacynty kwitną, u nas już niestety skończyły, jak się zrobiło upalnie wiele roślin przekwitło w dwa dni.

Szczaw, chyba u nas na ryneczku, to już jego trzeci sezon u mnie!?
Wątek na którym widziałam taka szachownicę dawno nie działa, tytułu już nie pamiętam, a trafiłam na niego przez grafikę , czy Pinteresta.

Edit.Ten wątek to :" W kolorze blue"
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:36, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Pola napisał(a)
O rany, ale boski ziołownik .....do odgapienia

Odgapiony...do odgapienia...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:42, 14 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Basieksp napisał(a)
Ziołownik super nic nie ma jak przerastać, fajny pomysł

Jedno poletko z krwawnikiem zaatakowane przez samozasiew maków W innych też różne siewki, każda chciałaby mieć taki swój kwadracik
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies