Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ElzbietaFranka 18:28, 31 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
anpi napisał(a)

Dziękuję



Aniu przepiękne wstęgi krokusów. Moje jeszcze nie kwitną albo część mogły nornice zezrec. U nas jednak jest bardzo zimno i mało roślin wychodzi z ziemi. No cóż taki wiejski klimat. A teraz znowu o zima nadchodzi i w dodatku dusza się robi.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 22:54, 31 mar 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Rumianka napisał(a)
Ale wszystko ruszyło z kopyta i roślinki i prace na wszystkich frontach...dzieje się, dzieje...

W tym tygodniu, niestety życie zaplanowało mi po swojemu czas i nie miałam chwili na ogród. A teraz jeszcze to załamanie pogody...jest znów zimno i siąpi deszczyk- żeby chociaż porządnie popadał to byłby jakiś pożytek, bo susza!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:24, 31 mar 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Urszulla napisał(a)
Rewelacyjnie w szklarni, od linijki, rosną Ci pięknie nowalijki nie myślałam że już można mieć swoją sałatę. Fajnie opisujesz działania na wielu frontach, ja do tej pory też tak miałam. Teraz robię pokolei.

Tak Ula, już skubię sałatę do sałatek i na kanapki. Rosną też sadzoneczki, które chcę wysadzić do gruntu. Już mam z tunelu radochę
Prac przede mną jeszcze ogrom. Muszę umyć biały płot, bo sporo pozieleniał przez sezon, brudzą go też skaczące przez niego koty(3 sąsiedzkie i mój) Mam też odkurzyć kamyczki pod skyroketami i przy domku narzędziowym. Przyciąć jeszcze część róż. Dokończyć ściółkowanie rabat. I oczywiście czekają doniczki na posadzenie. Zaraz trzeba będzie zająć się warzywniakiem. Ta lista jakoś się nie kończy...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:45, 31 mar 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Pola napisał(a)
Aniu piękna wiosna, krokusy kolorowe i wysiewu u Ciebie wzorowe, zazdroszczę tunelu, u mnie za mały ogród, ale może kiedyś….
Byłam na pięknym Polesiu i nie chciało mi się wyjeżdżać….po świętach powtórka.
Miłej pracy w wiosennym ogrodzie.

Jesienią troszkę zatroszczyłam się o wiosnę i dosadziłam sporo wiosennych cebulek, nie wszystkie jeszcze kwitną, ale wciąż to kropla w morzu (moich) potrzeb
Tunel cieszy mnie ogromnie. Z wysiewami znów przesadziłam i mam po obstawiane parapety w domu i pół tunelu
Pracy przybyło, ale mam nadzieję, że nie pójdzie na marne i plony będą zdrowe i obfite.
Ceny gotowych sadzonek na pewno pójdą w górę. Więc może trochę oszczędzę!? Choć wszystko jest droższe, podłoże, nawozy i wszystko potrzebne do uprawy. Pozostanie pewnie satysfakcja z własnej produkcji
Wyjazd był bardziej turystyczny, czy coś działaliście na nowej działce?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:22, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Wiolka5_7 napisał(a)
Aniu ale masz cudne krokusiki,ah ! koniecznie muszę jesienią posadzić w końcu .

Donice ślicznie obsadziłaś

W tunelu świeża zieleninka ,mniam

Towarzysz ogrodowy cudny

Zmiany na rabatach ,super trawnik trzeba uszczuplać, też tak u siebie zrobiłam i jestem zadowolona

Świetne zakupy ,uwielbiam

Wiola,krokusiki koniecznie trzeba nabyć!

Dzisiaj wcinalismy swoją zieleninę, czekamy jeszcze na rzodkiewki!
Dobrze Ci, że ogarnęłaś ogród, u mnie wciąż jakieś przeciwności losu. A teraz właśnie cały ogród pokryty jest śniegiem U Was też?
Zakupy też uwielbiam, przyszło kolejne zamówienie( ze stycznia, czy lutego) - już zapomniałam co zamawiałam Dziś zrobiłam kolejne, a jeszcze stacjonarnie kupione rośliny nie posadzone. Usprawiedliwiam się tylko tym, że potem może być jeszcze drożej I oczywiście skoro trawnika ubyło, to trzeba zapełnić, by chwasty nie rosły!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:14, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Basieksp napisał(a)
W tunelu sałaty całkiem duże już masz, super no cała reszta też bardzo mi się podoba, szczególnie żółte krokusy w cienistym zakątku z szyszką, podoba mi się to zdjęcie

Miło Basiu, że Ci się podoba.
W cienistym zakątku dosadzilam irysków żyłkowanych, zaczynają rozkwitać

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:23, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
April napisał(a)


Przebiśniegi posadziłam pomiędzy kępami hakone Wczesną wiosną one będą gwiazdorzyć, potem schowają się pod trawami. Niestety okazało się że kwiaty szybko zwiędły. Takie podsuszone zostawiłam, nie usuwałam. Z daleka nie widać I tak się cieszę bardzo

Myślę, że przebiśniegi przyjmą się bez problemu, najwyżej podłej kilka razy, U nas dziś po nocy cały ogród pokryty był śniegiem, teraz pomału się topi. Choć ciutkę nawilży, bardzo potrzeba deszczu. Nie włączamy jeszcze nawadniania kropelkowego bo ma być jeszcze mróz. Trochę podlewałam wężem, ale jest bardzo sucho.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:38, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Agatorek napisał(a)
Aniu, pięknie stworzyłaś kompozycje w doniczkach

A w tunelu już bardzo zielono!

Dziękuję
Chyba trzeba będzie ogrzewanie zniczami uruchomić, jak zapowiadają mrozy, szkoda byłoby tej zieleninki. Szczególnie, że mam tam różne siewki w kuwetkach.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 16:07, 02 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Jestem Aniu pod wielkim wrażenie Twojego sadzonkowania. Tunel (koszt) z pewnością szybko się zwróci z uwagi na galopujące ceny. Oglądałam w tv jakiś program prognozujący wysokość cen warzyw, to opadła mi szczęka z przerażenia, ale mamy te możliwości, by wyrosły nam w ogrodzie warzywka swoje, które będą i świeże i smaczne.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 16:10, 03 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Aniu, U mnie też takie same widoki, zima. Mam nadzieję, że to nie potrwa długo.
Jeszcze raz chwalę tunel i Twoje zasiewy, jestem pod wrażeniem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies