Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:09, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Ewa777 napisał(a)
Piknie rozwija się u Ciebie kolekcja szafirków Ciekawe odmiany.
Ciemierniki niestety mają tak spuszczone kwiaty. Widzę, że po deszczu podnoszą nieco wyżej główki Tej wiosny u mnie niestety mało deszczu.

Szafirki pięknie wyglądają w masie. Te najzwyklejsze najlepiej się mnożą. Ale te inne też kuszą
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:21, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Rumianka napisał(a)
Twoja wiosna zachwycająca...i chyba nowy element - lustro?

Dziękuję za pochwały
Dla mnie dopiero majowa wiosna najpiękniejsza Muszę jeszcze postarać się to te wczesnowiosenne kwiatuchy
Lustro było już w ubiegłym sezonie, musiałaś przegapić, albo dobrze udaje przejście


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:30, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
basia3012 napisał(a)
Aniu, jak pięknie. Ta czapla (czy to żuraw) jest wspaniała. I jaki kolor ładny.
Czy to lustro za nią to nowy nabytek? Piękne.

Basiu, lustro już było w ubiegłym roku. Widocznie za rzadko pokazywałam A te kolorowe ptaki , to pawie

Widzisz motylka? Ale dopasował się do tulipanów

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:38, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
basia3012 napisał(a)
Aniu, ach te Twoje drzwi. Zachwycam się nimi nieustannie.

Też je lubię

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:43, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Miłej niedzieli!
Może uda mi się wstawić więcej zdjęć i podzielić się tym co nowego powstało w ogrodzie... Ostatni czas był dla mnie bardzo pracowity
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
SlonecznyOgrod 15:34, 08 maj 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
No to już nie mogę się doczekać

Masz ślicznie, ale coś jeszcze wymyśliłaś...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Alija 16:35, 08 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Cudna szafirkowa rzeczka, piękna wiosna "za drzwiami...".
Ale zdradź, co wymyśliłaś??? Czekamy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anpi 23:22, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
SlonecznyOgrod napisał(a)
No to już nie mogę się doczekać

Masz ślicznie, ale coś jeszcze wymyśliłaś...

Daria, teraz działam głównie na części warzywnej ogrodu. Wzięłam warzywne grządki w ramki(ramki- żeby nie nazwać skrzyniami obwódek z desek z palet). U mnie kanciki obsypują się na piaszczystej ziemi i trawiaste ścieżki ciągle się deformowały. Coroczne ich wyznaczanie było męczące. Żeby nie wchodzić w koszty jest taka prowizorka - aby ułatwić życie na jakiś czas. Jak się rozpadną będę myśleć co dalej...
Zrobiłam też nową rabatę pod brzozą.Aby nie przenosić ciągle ławeczki na czas koszenia trawnika, wkomponowałam ją w tą właśnie rabatę. Przy okazji zmieniłam trasę przejścia niejako wymuszając je nową trawiastą ścieżką między rabatami. Pod brzozą posadziłam te hosty od Miłki, które były planowane gdzie indziej.Ale posadzone w przechowalniku czekały na rozrost i w międzyczasie koncepcja mi się zmieniła. Pod samą brzozą, bez stałego nawadniania niewiele roślin by sobie poradziło,one mam nadzieję dadzą radę. Mam ochotę by ta rabata była biało zielona, z akcentem niebieskim. Na razie są hosty, trzcinnik brachytrychia, obiedka, białe fiołki,białe floksy skrzydlaste pod ławeczkę. Po obu stronach ławeczki będą jakieś miskanty , albo rozplenice. Dam jakieś białe cebulowe.Brzegiem brunery i kocimiętka.
Niestety dziś nie udało mi się zrobić zdjęć aktualnych, bo okazał się wyjazdowy i późno wróciłam. Ale będą wcześniejsze, robocze, poglądowe w trakcie zmian.

Tutaj podzielona ścieżką( będzie dosiewka trawy) rabata trawiasta( jeszcze traw nie widać) i ławeczka w docelowym miejscu. A pod brzozą reszta oddzielona cząstka rabatki, a teraz już wcielona do nowej rabatki pod brzozą. Zdjęcie dopiero będzie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:40, 08 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Alija napisał(a)
Cudna szafirkowa rzeczka, piękna wiosna "za drzwiami...".
Ale zdradź, co wymyśliłaś??? Czekamy.

Alicjo, oprócz zmian na części warzywnej, do których jeszcze wrócę jak zrobię zdjęcia, zrobiłam niewielką zmianę w przedogródku.
Chyba już pisałam,że pożegnaliśmy się z żywopłotem ze Skyroketów przed domem i teraz czekamy na wzrost żywopłotu szmaragdowego po sąsiedzku Mamy więc niejako nowy wygląd rabaty tej co była przed żywopłotem Teraz w rzędzie gdzie był żywopłot posadziłam miskanty Gracymilus. Dodatkowo poszerzyłam trochę rabatę po obu stronach, kosztem trawnika. Doszedł płożący iglak, klon, kilka kulek Danika, wierzba i ciemierniki oraz sezonowo - bratki.
Tu rabata w ubiegłym sezonie:

A teraz:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:14, 09 maj 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Patrząc na zdjęcia z ostatnich postów można zobaczyć jak różne są moje "trzy"ogrody Ten przed domem, ten za domem i warzywno- ozdobny. Wszystkie kocham i tworzę spełniając to co mi do głowy wpadnie! Niezły miszmasz w niej mam, co nie???

Jeżeli chodzi o kolejne zmiany na części warzywnej to:
Tunel a poliwęglanu ukryłam(a raczej mój eM) za parawanem z paneli drewnianych, bo mocno mi wchodził w kadry z ozdobnego ogrodu Może puszczę na niego (na parawan) powojnik!? Ale jak rośliny na rabacie pójdą w górę, już będzie mniej przytłaczający Panele są na mijankę by było wejście z obu stron rabaty do tunelu i roboczego zakątka.



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies