Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 12:41, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Ewa777 napisał(a)
Wspaniałe kolorki w ogrodzie
Podziwiam tez mazurka i dekoracje świąteczne Wszystko urocze

Dziękuję za komplementy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:13, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Basieksp napisał(a)
Fajnie się zagląda za te drzwi piękna wiosna no i ogórki, no za chwilę będziesz się delektować ich smakiem, ach takie chrupiące, pachnące, świeżutkie

Niech tylko zrobi się cieplej! Mam kilka dni urlopu, myślałam, że poszaleję na ogrodzie
Wyszłam na dwór, pozgrzytałam zębami i wróciłam Jakoś te 7 st.i brak słońca mnie demotywuje

Przed domem przed świętami powiększyłam trochę rabatkę. Jest prawie z samych zimozielonych roślin i zachciało mi się koloru. Posadziłam tam podzielone kępy swoich czosnków, na razie liście leżą, ciekawe czy się jakoś zbiorą? Z przodu są bratki, jeszcze słabo kwitną, bo kupiłam takie zmarniałe w markecie. Ale mam nadzieje ,że się odwdzięczą Jesienią dosadzę tam jakichś cebulowuch. Może dam tam ze dwa ciemierniki?
Przed siatką,jak może ktoś zauważył wycięliśmy skayrokety, były już bardzo suche w środku. A poza tym ponieważ za późno było zacz ete ich pierwsze cięcie, były słabo zagęszczone i przez śnieg albo mocny wiatr, rozkładały się i widać było te suchoty. Po mocnym korekcyjnym cięciu mocno źle wyglądały i podjęliśmy decyzję o wycince. Po drugiej stronie płotu rosną młode szmaragdy, więc poczekamy na nowa zieloną ścianę, a tymczasem posadziłam po swojej stronie miskanty i jeżówki.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:53, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
April napisał(a)


Ten ciemiernik jest piękny, dorodna kępa. Szkoda że te kwiatuszki tak w dół patrzą. Też mam dwa ciemierniki z takim układem kwiatów i zastanawiałam się czy ich do donic wysokich nie przesadzić, żeby lepiej wyeksponować.
Ciemne, fioletowe hiacynty masz cudne. Rzadko spotyka się taki kolor.

Trochę szkoda, że te ciemierniki tak w dół kwitną. Ale nie wiem, czy w donicy tak ładnie by przyrastały.

Te hiacynty to Woostock, jeszcze ich jesienią dokupiłam. Też mi się podobaja takie buraczkowe
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:21, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Czekam na pełen rozkwit szafirków tych zwykłych, już się sporo rozrosło, porozsadzałam na obrzeża rabat. Kupiłam też kilka różnych kolorowych odmian. Mam też białe, ale jeszcze nie kwitną.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 16:30, 20 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
U mnie białe już zaczynają kwitnąć i je lubię najbardziej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 16:39, 20 kwi 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
anpi napisał(a)

Te hiacynty to Woostock, jeszcze ich jesienią dokupiłam. Też mi się podobaja takie buraczkowe


A tych lawendowych pomiędzy różowymi znasz odmianę? Też nietypowe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 19:08, 20 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ania no coś pogoda nie bardzo nam sprzyja. Ja się szykuję na weekend i deszcze zapowiadają.
Fajnie, że tunel się sprawdza. Mi by się przydał zaszklony balkon. Miałabym pokój zimowy i szklarnie w jednym. Żartuję oczywiście.
Hiacynty bardzo ładne, a szafirki najbardziej lubię te zwykłe niebieskie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Napia 21:18, 20 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
anpi napisał(a)
Za drzwiami do ogrodu wiosna powoli się rozkręca.




Kocham te Twoje drzwi do ogrodu Pięknie i tajemniczo za progiem
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anpi 22:56, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Basieksp napisał(a)
U mnie białe już zaczynają kwitnąć i je lubię najbardziej

Moje rosną w cieniu. Ale już widać łebki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:22, 20 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
April napisał(a)


A tych lawendowych pomiędzy różowymi znasz odmianę? Też nietypowe.

Tych nie pamiętam niestety
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies