Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Rumianka 13:02, 18 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
basia3012 napisał(a)
Zaczęły się chłodne noce. Już niewiele liści na drzewach i krzewach zostało ale najlepiej pokażą to zdjęcia z dzisiejszego dnia.




Otworzyłam furtkę do Twojego ogrodu, a tu takie cudne widoczki... Ciesz się nimi , bo za chwilę będzie tak jak u mnie, czyli biało...brr Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magleska 16:02, 18 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18112
Basiu z przyjemnością pospacerowałam po Twoim jesiennym ogrodzie porządeczek i ślicznie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 23:02, 18 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Bardzo podoba mi się to ujęcie, zacytowane przez Rumiankę , to jakiś klon jest na środku?

Ślicznie masz obsadzone (i przystrzyżone) przedpłocie, pięknie to wygląda ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 21:40, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Kordina napisał(a)
Dobry fryzjer z Ciebie masz tak ładnie poprzycinane drzewka i krzaczorki wszelakie w różne formy. I przed domem w dodatku


Dzięki Bożenko, staram się. Lubię ciąć, nie zbieram ścinków po cięciu. Tnę drobno więc jakoś nie rzucają się one w oczy. Kiedyś zbierałam a od 2-3 lat zostawiam. Niech się rozkładają ku zadowoleniu gleby.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:50, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Joku napisał(a)
Dlaczego martwisz się o rododendrony? Wyglądają zdrowo, zauważyłam jednego z nieco pożółkłymi liśćmi. Może daj im czas żeby sobie podrosły.
Dotarła zima na Warmię? Bo do mnie już tak.


Dotarła zima, niestety. Dzisiaj było biało i nadal pada. I zimno, sporo na minusie.
Rododendrony Scarlet Wonder sprawiły mi kłopot. Dużo padło. Ten pożółkły to też z tej odmiany. Chyba to fytoftoroza. Dwa tygodnie temu przyszpiliłam do ziemi kilka pędów ze zdrowych krzewów. Może ukorzenią się to dosadzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:54, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Rumianka napisał(a)

Otworzyłam furtkę do Twojego ogrodu, a tu takie cudne widoczki... Ciesz się nimi , bo za chwilę będzie tak jak u mnie, czyli biało...brr Pozdrawiam


Dzięki Rumianko, te widoczki będą mi umilały długie oczekiwanie na nowy sezon. Już u nas też jest biało i zimnica.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:58, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Magleska napisał(a)
Basiu z przyjemnością pospacerowałam po Twoim jesiennym ogrodzie porządeczek i ślicznie


Dzięki Madziu. Wczoraj był jeszcze ogród jesienny a dzisiaj już zimowy. Szkoda, wolę jesienny.
Też byłam wczoraj u Ciebie. Czytałam, że jeszcze byś popieliła ale chyba to już odpada przy tej pogodzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:00, 19 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Agatorek napisał(a)
Bardzo podoba mi się to ujęcie, zacytowane przez Rumiankę , to jakiś klon jest na środku?

Ślicznie masz obsadzone (i przystrzyżone) przedpłocie, pięknie to wygląda ❤️


Agnieszko,to czerwone drzewo to perukowiec podolski. Ono w lecie było bordowe a teraz zrobiło się czerwone.
Dzięki za pochwałę przedpłocia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 23:32, 21 lis 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
basia3012 napisał(a)


Moja trzmielina ma około 6 lat. Te śliwy wiśniowe kupiłam na OLX, były olbrzymie, z gołym korzeniem. Wszystkie rosną i owocują.
Dobrej nocy Grażynko.


Myślałam, że więcej, bo mają tyyyyle pięknych korali, chyba że kupiona miała już trochę latek.
Ładnie zapączkowane rododendrony, wiosną będzie cudnie
Perukowiec cudny, mam w planach zakup, może szczepionego, jak na takiego trafię stacjonarnie.
Bo jakoś nie umiem się przekonać do zakupów na OLX.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:43, 21 lis 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
gogo napisał(a)


Myślałam, że więcej, bo mają tyyyyle pięknych korali, chyba że kupiona miała już trochę latek.
Ładnie zapączkowane rododendrony, wiosną będzie cudnie
Perukowiec cudny, mam w planach zakup, może szczepionego, jak na takiego trafię stacjonarnie.
Bo jakoś nie umiem się przekonać do zakupów na OLX.


Grażynko, ta trzmielina to nawet jest chyba swoją odnóżką. Tak mi si wydaje, że przy jednej ze starszych trzmielin wyrosła.
Ja kupuję rośliny prawie wyłącznie przez OLX lub Allegro, czasem w sklepie internetowym. W 99 % to zakupy udane.
Dzięki Grażynko za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies