Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 15:31, 28 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
anpi napisał(a)
Basiu, ale fajną masz tą wagę, warto chronić pod dachem
Wracałam szukać u Ciebie zielonego zająca Ciekawe czy zakwitnie?


Waga dziękuje.
A zając tulipanowy chyba tylko w uszy poszedł. Kwiatka raczej nie będzie.
Pozdrawiam wiosennie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 17:54, 28 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Magleska napisał(a)
Basiu niezmiennie jestem pod wrażeniem porządeczku u Ciebie ogród jak cacuszko -śliczniutko
z przyjemnością wszystkie fotki obejrzałam

z nicieniami nie pomogę -nie stosowałam jeszcze ,ale z chęcią dowiem się jak je stosować- ,bo moje rodki też wyżarte ,a mam ich raptem może z 5-6 sztuk

edit zapomniałam pochwalić palmy -każda śliczna
wejście do domu -tzn ozdobione schody -super


Dzięki Madziu za tyle miłych słów. To jak miód na moje...uszy?

O nicieniach już poczytałam. Przełom kwietnia i maja stosować pierwszy raz a drugi przełom sierpnia i września. Temp. gleby ma mieć +14 stopni.
Pozdrawiam świątecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 05:30, 29 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basiu, powtórzę po Madzi "ogród - cacuszko" i jeszcze świątecznie ozdobiony.
Dobrze, że przypomniałaś o tych nicieniach, bo u mnie coraz więcej oznak żerowania opuchlaków, muszę coś zacząć z tym robić.
Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 22:53, 29 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Witam się Basiu w Twoim wątku
Bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie i tyle miłych oku detali. Ja ich nie mam za wiele, więc czas chyba o tym pomyśleć. Pięknie Ci rosną powojniki, u mnie słabiej sobie radzą, ale i tak bardzo je lubię

O nicieniach już doczytałaś. Też planuje w tym roku wspomóc się nicieniami - stosowałam przez kilka lat, ale nie ze względu na opuchlaki, tylko chrząszcza majowego, którego larwy były u mnie w ilości zatrważającej. Teraz rzadko je spotykam, na szczęście.
Nicienie tym razem pójdą jednak pod rododendrony - w ubiegłym roku znalazłam opuchlaka, a to świadczy tylko o tym, że jest ich więcej i trzeba szybko działać.

Przesyłam świąteczne pozdrowienia
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
basia3012 22:03, 30 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Alija napisał(a)
Basiu, powtórzę po Madzi "ogród - cacuszko" i jeszcze świątecznie ozdobiony.
Dobrze, że przypomniałaś o tych nicieniach, bo u mnie coraz więcej oznak żerowania opuchlaków, muszę coś zacząć z tym robić.
Pozdrawiam świątecznie.


Alu, tyle pochwał. Dziękuję.
Dobrych świąt.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:09, 30 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Napia napisał(a)
Witam się Basiu w Twoim wątku
Bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie i tyle miłych oku detali. Ja ich nie mam za wiele, więc czas chyba o tym pomyśleć. Pięknie Ci rosną powojniki, u mnie słabiej sobie radzą, ale i tak bardzo je lubię

O nicieniach już doczytałaś. Też planuje w tym roku wspomóc się nicieniami - stosowałam przez kilka lat, ale nie ze względu na opuchlaki, tylko chrząszcza majowego, którego larwy były u mnie w ilości zatrważającej. Teraz rzadko je spotykam, na szczęście.
Nicienie tym razem pójdą jednak pod rododendrony - w ubiegłym roku znalazłam opuchlaka, a to świadczy tylko o tym, że jest ich więcej i trzeba szybko działać.

Przesyłam świąteczne pozdrowienia


Agnieszko a opuchlaki to są larwy jakiego chrząszcza? U nas są te białe grubasy i takie z czarnym łebkiem. Nie za bardzo je umiem nazwać.
Radosnych świąt życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:12, 30 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Wszystkim gościom życzę spokojnych, zdrowych świąt. Smacznego jajka i wesołego dyngusa. Trzymajcie się w zdrowiu kochani.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:11, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Dzisiejszy spacer z aparatem pokazał więcej wiosny w ogrodzie.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:12, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:12, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies