Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

ajka 20:35, 21 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
basia3012 napisał(a)


Asiu, a ile latek ma Twoja córcia? Jeśli kolorowe to może Mazurek lub Słowianka by jej pasowała. Słowianka to taki mocny róż z jasnym środkiem a Mazurek delikatny róż. Zaraz poszukam zdjęcia.

Mazurek


Solina pierwsza z lewej i Słowianka obok.



Ta w środku to Słowianka.



Tu ten White Prince Charles rosnący od wschodu. Też bujny jak ten od południa.



Basiu co ile masz posadzone powojniki? Bo wyczytałam co 30-40cm, ale ty masz chyba dużo rzadziej? Piękne je masz
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 00:20, 22 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Aniu, Bożenko, Jolu, dziewczyny dziękuję za głosy w sprawie palm.
Wnuki wybierały kwiatki, które im się podobały i umieszczałam je w ich palmach. A jak wnuczątka poszły do domu to z tego co zostało na stole zrobiłam palmę dla siebie. To jest ta palma pierwsza z prawej strony, ta w zieleni.
Ale to co działo się w kuchni po robieniu palm to trudno sobie wyobrazić. Pobojowisko. Odkurzacz tego nie ogarniał, trzeba było miotłą zamiatać. Ale palmy są. I to najważniejsze.
W niedzielę wnuki zaniosą swoje do kościoła na konkurs. A ja tylko poświęcę moją. Nie będę robiła dzieciakom konkurencji.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:30, 22 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
ajka napisał(a)


Basiu co ile masz posadzone powojniki? Bo wyczytałam co 30-40cm, ale ty masz chyba dużo rzadziej? Piękne je masz


Aniu, jeśli sadzić powojniki przy jakiejś pergoli to myślę, że tak jak piszesz 40-50cm to chyba ok. U mnie przy pergolach też jest podobnie.
Jednak te zacytowane zdjęcia są z ulicy. Tam rosną powojniki przy płocie/ogrodzeniu, które ma 25 metrów długości. I tam rozmieszczałam powojniki co 1,5-2 metry. Na pewno można było gęściej. Ale posadziłam rzadziej.
Będąc na ogrodzie ja ich nie widzę. One są dla przyjemności osób chodzących po ulicy. Ja czasem też tam przechodzę i wtedy też mnie cieszą.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 11:53, 22 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Chciałabym mieć takich sąsiadów na ulicy. Niestety, mało kto troszczy się o doznania przechodniów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ajka 18:20, 22 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Basiu bardzo dziękuję za wskazówki. Przechodnie faktycznie mają co podziwiać u ciebie

A jeszcze mam małe pytanie: czy ty je przywiązujesz czy one się same pną do góry?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 18:58, 22 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
ajka napisał(a)
Basiu bardzo dziękuję za wskazówki. Przechodnie faktycznie mają co podziwiać u ciebie

A jeszcze mam małe pytanie: czy ty je przywiązujesz czy one się same pną do góry?


Nie ma tak łatwo Aniu. Powojniki czasem same się chwytają prętów a czasem potrafią obwisać na dół. Wtedy trzeba je nakierować, zaczepić o inny pęd albo nawet przywiązać.
Pozdrawiam Aniu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:08, 22 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Joku napisał(a)
Chciałabym mieć takich sąsiadów na ulicy. Niestety, mało kto troszczy się o doznania przechodniów.


Tak jak piszesz Jolu, ludzie są różni.
Ale tak szczerze mówiąc to ja również nimi się cieszę. Ten teren za płotem jest terenem miasta i cieszę się, że mogę na nim coś sadzić. Działki na naszym osiedlu są małe, od 550m2 do 650m2. Dla takich jak ja to ten teren za płotem jest dodatkowym miejscem na rozwijanie pasji ogrodniczej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ajka 20:54, 22 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Dziękuję Basiu za szybką odpowiedź.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 17:18, 23 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
ajka napisał(a)
Dziękuję Basiu za szybką odpowiedź.


Aniu, proszę bardzo. O powojnikach piszę z przyjemnością.
Gdzie Ty wyszukałaś te zdjęcia? Chyba kilka lat wstecz sięgnęłaś. Powojniki rok temu to poszły w pędy a kwiatów średnio było. Za to w drugim, trzecim roku po posadzeniu tak właśnie było jak na zdjęciach.
W tym roku zobaczę jak będzie bo przeprowadziłam cięcie radykalne. Tzn cięłam nie tylko na wysokość ale również wycięłam dużo pędów przy samej ziemi. Zobaczę co z tego będzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anda 17:23, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Też jestem ciekawa Twoich eksperymentów z cięciem powojników.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies