Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Joku 19:07, 15 sie 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12269
Nasturcja jako obwódka świetna. Przechodnie nie zatrzymują się podziwiając?
Jak tobie się sprawuje ten ciemnobordowy rozchodnik? Mam podobny, ale jakoś marnie sobie radzi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 20:08, 15 sie 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Poziomka napisał(a)


15 sierpień





Po prostu cudowne, kipią kolorem i energią. Czy bordowy kołnierzyk da się podzielić?
Krokosmii nadal zazdroszczę, wszystkim co mają.
Wyszło Ci na tej rabacie z wysokościami, moje ubiegłoroczne niskie dalie, które posadziłam na froncie, są niemal mojego wzrostu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 23:53, 15 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O Łaskawości dzięki Ci za tyle dalii, fakt cięcie ich na bukiety to radość wyjątkowa,aż polecę jutro też swoje dalie pociąć do koszyka.
Musisz poprawić swoją skuteczność przechowywania.
I to mówię ja co mam 10% skuteczności

Tym razem spróbuję zawinąć w gazety pięknie poukładać w skrzyneczce i podpisać!
Małe bulwy sianych pięknie mi przezimowały w dużej donicy wrzucone i przysypane ziemią.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgataP 20:02, 17 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jasia !!! Pięknie !!! nic więcej nie napisze bo nie warto ...
____________________
Z Pszenicznej...
marianka 08:48, 22 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Witam, przyszłam z rewizytą. Jestem zachwycona, pięknie i w moim stylu. Lubię ogrody, w których jedne roślinki przekwitają, drugie zakwitają.
Pozdrawiam
____________________
lubczyk w kwiatach
alinak 17:57, 22 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Jasiu wiedziałam że jak tu zaglądnę to znajdę burzę kolorów lata.
Moja budleja którą nabyłam pod wpływem wizyty u ciebie rośnie z prędkością światła, co robić? mniej miejsca dla niej przewidziałam ,słusznie Maja pokiwała palcem że to wszystko zarośnie tą budleją.
Dalie-już do nich wzdychałam u Gabrysi a teraz tu u ciebie.
Już pisałam U Anki że ja swoje dzisiaj uszlachciłam jak podwiązywałam.3/4 rośliny połamałam takie grube pędy miała. nie wiem co z tego wyjdzie ,ale powsadzałam je do ziemi . chyba późno,na wiosnę to wiem że tak można rozmnożyć ,ale teraz chyba nie . Co o ty myślisz?
Nie zdążą chyba bulwy wykształcić.
Pozdrawiam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
danuta_szwajcer 19:30, 22 sie 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Poziomka napisał(a)


Przechowuję je w piwnicy, 50% sukcesu 50% porażka
dalie cenię nie tylko za urodę i bardzo długie kwitnienie, ale jest to jedyny kwiat który bez drżenia ręki wycinam i robię z nich bukiety.

15 sierpień









Pozdrawiam Jasia

Twoje bukiety i zdjęcia są cudne, katalogowe, czas zatrzymał się w miejscu, jest w nich coś magicznego Piękne masz dalie i aż mi żal, że musiałam z nich zrezygnować bo kilka skrzyn to znoszenie i wynoszenie do piwnicy to nie było na nasze zdrowie. Rabata ciepła też piękna Pozdrawiam:
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Poziomka 22:04, 29 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Nasturcja jako obwódka świetna. Przechodnie nie zatrzymują się podziwiając?
Jak tobie się sprawuje ten ciemnobordowy rozchodnik? Mam podobny, ale jakoś marnie sobie radzi.


Czasami się zatrzymują , miałam też uroczą wielbicielkę wiosennego koszyczka ze stokrotkami, który wisiał na furtce dziewczynkę ok. 1,5 roczku. Zawsze w czasie spaceru mama musiała się zatrzymać, a dziewczynka wędrowała do furtki i patrzyła na stokrotki, potem odchodziła, zatrzymywała się by ponownie powrócić do stokrotek.

Chyba już zostanę na stałe przy obwódce z nasturcji.

A rozchodnik ćwiczył moją cierpliwość przez 4 lata miał brzydki pokrój, wykładał się , dopiero w tym roku zyskał na urodzie.
Pozdrawiam Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Sebek 22:09, 29 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Genialnie wygląda Matrona z tą dalią Lubię tą swobodę w Twoim ogrodzie - próbuję dążyć do tego u siebie i... któryś rok bylinową przekopuję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Poziomka 22:24, 29 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gabriela napisał(a)


Po prostu cudowne, kipią kolorem i energią. Czy bordowy kołnierzyk da się podzielić?
Krokosmii nadal zazdroszczę, wszystkim co mają.
Wyszło Ci na tej rabacie z wysokościami, moje ubiegłoroczne niskie dalie, które posadziłam na froncie, są niemal mojego wzrostu.



Kołnierzyk mam zamiar dzielić bo ma przeskoczyć na rabatę różano-piwoniową.
Nie dziwię się Twoim dalią tak je nakarmiłaś kompostem że nie miały innego wyjścia tylko po takich "sterydach" urosnąć i kwitnąć.
Nie zazdrość krokosmii bo już przekwitła .
Pozdrawiam Jasia









cdn
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies