Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Basilikum 14:18, 25 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Jasiu ciesze sie, ze nam znow pokazalas swoj ogrod
Gankowa roza cudowna zarowno czerwcowe jak i lipcowe widoki super
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Joku 22:27, 25 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Poziomka napisał(a)




I kto mi teraz uwierzy że rabata w czerwcu wygląda tak
5.06.2019


To jest genialny sposób na to żeby mieć bogactwo kolorów w ogrodzie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasya 23:56, 25 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
Jak milo przypomnieć sobie te piekne widoczki
Szczególnie przed spaniem
Dalii mam aż 2 szt przezimowaly w doniczkach w garazu
A agapanty tez i maja 2 kwiatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Poziomka 20:55, 28 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Basilikum napisał(a)
Jasiu ciesze sie, ze nam znow pokazalas swoj ogrod
Gankowa roza cudowna zarowno czerwcowe jak i lipcowe widoki super

Witaj Izo nie wiedziałam, że tutaj zaglądasz i zapewne nie Ty też nie wiesz, że jestem częstym gościem w Twoim ogrodzie .
Róża na ganku to Jasmina. Zachwyciłam się nią podczas mojej pierwszej eskapady ogrodowej i po kilkunastu latach zagościła u mnie.

Rabata piwoniowo-różana 11.06.2019




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
sierika 21:10, 28 lip 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mój ukochany ogród, rok trudny bardzo, u jednych susza u innych powodzie, nie wiadomo co gorsze, szkodników wszelkiej maści nie brakuje ale i tak jest czym oko pocieszyć, śliczne obrazki.
____________________
EwaSierika
Poziomka 21:20, 28 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)


To jest genialny sposób na to żeby mieć bogactwo kolorów w ogrodzie .


Jolu kolorów w ogrodzie mam mnóstwo , na początku ogrodowania miałam problemy z kolorem żółtym i czerwonym, a o pomarańczowym w ogóle nie myślałam. Gdy już w przedogródku rosła zadawalającą ilość roślin, te kwitnące na żółto zostały przeniesione na małą oddzielną rabatę. Teraz nie jestem już tak rygorystycznie nastawiona do tych gorących barw, bardzo je lubię szczególnie wczesną wiosną ( nie wyłączając kwiatów mniszka lekarskiego) i w drugiej połowie lata.

żółta rabatka
7.06.2019




przedogródek 7.06.2019
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Joku 21:42, 28 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Ostrej czerwieni nie lubię, ale pomarańczowy w połączeniu z fioletem lub granatem to ostatnio jedno z moich ulubionych zestawień kolorystycznych. Teraz kwitnie u mnie róża Westerland na którą wspiął się powojnik Sweet Summer love, widzę ją z okna.

Co to za białe kwiatki (coś w rodzaju tojadu? kokoryczy?) na zdjęciach z żółtymi liliowcami?
Mniszka nie lubię
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Poziomka 21:59, 28 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kasya napisał(a)

Dalii mam aż 2 szt przezimowaly w doniczkach w garazu
A agapanty tez i maja 2 kwiatki


Dalii mam trochę więcej . Uzupełniłam braki nowymi zakupami oraz dostałam od Anabell ogromną karpę dalii o wymarzonym kształcie kwiatu. Czekam z utęsknieniem na ich kwitnienie, ale przy tej suszy która panuje ( od czerwca padało dwa razy po pół godziny i nie deszcz tylko deszczyk) jeszcze sobie poczekam.
Mimo braku deszczu w czerwcu ogród radził sobie dobrze , ale zostały wyczerpane zapasy wody i w lipcu zapanowała susza , która zmusiła mnie do przemyślenia sensowności nasadzeń co będzie owocowało zmianami w przedogródku i rezygnacją z zakątku wiosennego.
11.06.2019




5.06.2019
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:11, 28 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sierika napisał(a)
Mój ukochany ogród, rok trudny bardzo, u jednych susza u innych powodzie, nie wiadomo co gorsze, szkodników wszelkiej maści nie brakuje ale i tak jest czym oko pocieszyć, śliczne obrazki.


Obrazki są robione w czerwcu , wtedy ogród tak nie cierpiał z braku wody. Usychają krzewy, jesion zaczął zrzucać liście ....





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:47, 28 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Ostrej czerwieni nie lubię, ale pomarańczowy w połączeniu z fioletem lub granatem to ostatnio jedno z moich ulubionych zestawień kolorystycznych. Teraz kwitnie u mnie róża Westerland na którą wspiął się powojnik Sweet Summer love, widzę ją z okna.

Co to za białe kwiatki (coś w rodzaju tojadu? kokoryczy?) na zdjęciach z żółtymi liliowcami?
Mniszka nie lubię


Te kwiatki to tojad lisi.
W przyszłych latach mam zamiar zastąpić wisterię , która obrasta dom, dwoma powojnikami Sweet Summer Love . Polecasz go ?








____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies