Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

paniprzyroda 23:11, 28 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poziomka napisał(a)


Mariolu dziękuję za niezapominajkowe życzenia. I serdecznie zapraszam

11.06.2019


i bukiecik dla Ciebie z goździków






Bardzo dziękuję
Z przyjemnością oglądam fotki mojego ulubionego przedogródka i nie tylko. Ciekawa jestem tej wyczekiwanej dalii?
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 06:03, 29 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Poziomka napisał(a)


Obrazki są robione w czerwcu , wtedy ogród tak nie cierpiał z braku wody. Usychają krzewy, jesion zaczął zrzucać liście ....








Chłonę widoki Twojego ogrodu

Czy w prawym górnym rogu to budleja skrętolistna?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Joku 16:13, 29 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Powojnika Sweet Summer Love mam kilka lat, rośnie bezproblemowo przy południowym ale nieco ocienionym murze. Sprawuje się nieźle, przycinam go na wiosnę chociaż w tym sezonie spóźniłam się z cięciem jednak dał radę. Nie mam odpowiedniej dla niego podpory więc wspina się zastępczo po owej róży. Kwiaty dość małe ale jest ich sporo. Pachną, zapach był wyczuwalny w łazience na piętrze .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 16:34, 29 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudowności pokazujesz
Zachwycają tak bogate rabaty Czytam o suszy, u nas też rosliny kasowała, walczyliśmy, ale i zalanie już trzy razy w tym sezonie było, już chyba wole suszę z dwojga złego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 20:38, 29 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Uwielbiam buszować po Twoim ogrodzie. Jest jedyny w swoim rodzaju. Twój wątek od początku swojej bytności na O. Mam w obserwowanych i wątek przejrzałam cały już kilka lat temu.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 23:53, 07 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jej jaka tu aktywność aż 3 strony obejrzałam

nie znałam żółtej rabatki - chcesz liliowca żółtego to chyba ten co masz kwitnie tak wcześnie i niby pachnie mogę stelle dorzucić

tęskno mi za pogaduchami - pokaż dalie

kwitną mi z nasion od Ciebie nasturcje tak późno wysiane, zakwitły tez cudne nasturcje i orliki się zadomowiły te zółte ale nie kwitną może za rok

hej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poziomka 03:08, 24 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gosiek33 napisał(a)


Czy w prawym górnym rogu to budleja skrętolistna?


Tak to budleja skrętolistna, gdy ją kupiłam wyglądała jak cienki kijek włożony do doniczki teraz wygląda jak niewysokie drzewo.
11.06.2019



10.08.2019


____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 03:24, 24 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Jolu -Joku dziękuję za informację o powojniku, sądzę że w przyszłym sezonie zagości też u mnie
Sylwio bardzo Ci współczuję tych powodzi, suszę miałam dotkliwą , ogród stracił trochę na urodzie ale rośliny wszystkie przeżyły. Od wczoraj wprowadzam pewne zmiany w nasadzeniach bo nie chciałabym w przyszłym roku oglądać przykrych widoków.
10.08.2019




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 03:50, 24 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Katkak napisał(a)
Uwielbiam buszować po Twoim ogrodzie. Jest jedyny w swoim rodzaju. Twój wątek od początku swojej bytności na O. Mam w obserwowanych i wątek przejrzałam cały już kilka lat temu.


Kasiu jesteś bardzo miła.
Pozdrawiam cieplutko





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 04:20, 24 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)
Jej jaka tu aktywność aż 3 strony obejrzałam

nie znałam żółtej rabatki - chcesz liliowca żółtego to chyba ten co masz kwitnie tak wcześnie i niby pachnie mogę stelle dorzucić

tęskno mi za pogaduchami - pokaż dalie

hej


Stella rośnie na przedpłociu . Żółta rabata jest obok grządek warzywnych i jak pozostałe moje rabaty w tym roku ulegnie pewnym zmianą, tym razem nie z powodu suszy , trzymala się dzielnie, lecz z powodu nowych dwóch piwonii

Na nowe dalie trzeba jeszcze poczekać, jak się nowe dalie sadzi w czerwcu to tak się ma .

Stare nabytki kwitną.


____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies