Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 21:53, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Wendy79 22:22, 30 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zachwycające dalie!!!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 23:04, 30 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Ach i och zostawiambo dorównać do tego poziomu nie sposób. Niesamowite miejsce stworzyłaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 09:14, 31 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41818
Poziomka napisał(a)


Izo nowe dalie dopiero zaczynają kwitnąć. O ile kiedyś wybierałam głównie o kulistym kształcie kwiatu lub igiełkowe tak teraz .... zobacz sama.











Przepiekne
Warto się takimi dobrze zaopiekować
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 11:46, 15 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co tam porabiacie Jasiu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 16:14, 15 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
cienki głosik "nic Danusiu, nawet do Miry mi się nie chce zadzwonić choć obiecałam że zadzwonię" ... zdaje się że cebula posadzona w warzywniku a więcej nie wiem, na pewno coś kwitnie i warto, warto by się pocieszyć

a to 10 czerwca 2018...ile tam się zmieniło


nie wgrywa się może mam kiepski internet

na pewno tak - to miało być wspomnienie u Danusi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 16:22, 15 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poziomka napisał(a)


Izo nowe dalie dopiero zaczynają kwitnąć. O ile kiedyś wybierałam głównie o kulistym kształcie kwiatu lub igiełkowe tak teraz .... zobacz sama.



]


Jasia jak Ci się przechowały dalie? ten puchacz piękny - też mam takie ale ne wiem jak przetrwały a jestem ciekawa.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poziomka 19:29, 15 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
Co tam porabiacie Jasiu?


Danusiu zaczynam sezon ogródkowy. Pogoda jest niesprzyjające często padają deszcze ,
co w przypadku ciężkiej gleby wyklucza pracę na kilka dni.
Na szczęście drugi ogródek warzywny ma kilka grządek z przeciętną ziemią więc posiałam trochę sałaty, rzodkiewkę , koperek, posadziłam 3 rządki cebuli dymki i przykryłam wszystko włókniną. Przygotowałam też grządkę na pietruszkę korzeniową, ale okazało się że nie mam nasion. Dzisiaj powtórzyłam poszukiwania i ... są !!!

Kupiłam kilka lat temu zimokwiat wczesny. Jeszcze żadne drzewko i krzew tak źle mi nie rosło, a o kwitnieniu nie było mowy. W ubiegłym roku w czasie porządków wiosennych zauważyłam, że ma przekwitnięte kwiaty. W tym roku już w lutym poszłam sprawdzić i okazało się, że kwitnienie już jest bogatsze, ale drzewko jest nadal rachityczne o nieciekawym pokroju.Kwiaty są drobne, żółte ale ...... pachną obłędnie.
Zrobiłam im dzisiaj zdjęcie , już przekwitają, płatki zmieniły kolor lecz zapach utrzymuje się nadal.
Pozdrawiam cieplutko Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:47, 15 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)


Jasia jak Ci się przechowały dalie?


Mira nie wiem , nie sprawdzałam , zakładam że dobrze. Niepewna jestem moich sierpniowych zakupów daliowych w Garten Moorriem .
Kupiłam tę dalię


z przeznaczeniem na rabatę piwoniowo-różaną. Ze skąpstwa kupiłam tylko jedną .... ale w ramach gratisu dostałam drugą.
Mam nadzieję, że w tym roku zobaczę Twoje w realu.
Pozdrawiam cieplutko Jasia
ps. Zadzwonię , nie moja wina że telefon nie lubi gorącej herbaty z sokiem malinowym.
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
mira 20:03, 15 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies