Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 04:21, 24 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Wendy79 23:02, 24 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Przepiękne te dalie, co znaczą, że pasują do tego cudnego ogrodu. I ja zamówiłam cztery nowe piwonie i muszę trochę zmian porobić na rabatach, ale wiadomo są rośliny bardziej i mniej ukochane
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gosiek33 07:33, 25 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Poziomka napisał(a)







Kolejne piękne rabaty, te drobne listki to będą astry? W jakim kolorze?

A te kulki nanizane na pręciki podobne do żeleźniaka? Zapomniałam co to za roślina, widzę, że w Twoim klimacie świetnie sobie radzi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
danuta_szwajcer 09:00, 25 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Cudny ten Twoj ogród, zawsze kojarze go z Twoją budleją, jest ogromna. dalie masz piękne no i Twoje zestawienia, kompozycje taki cudowny pejzaż Tworzysz A susza i u mnie dużo strat, smutny widok w sumie przez całe dwa miesiące ostatnie, teraz dopiero w koncu lepiej. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Basilikum 17:22, 25 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
przepiekny daliowy pokaz

bujnie i aromatycznie u Ciebie


ja swoje sadzilam przepisowo ale slimakow nie upilnwalam i dlatego dopiero pierwsze zaczynaja kwitnac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sierika 20:53, 25 sie 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
U Ciebie zawsze mi się podoba bogato w kolory, faktury, odmiany, jest co podpatrywać tylko zbyt rzadko wstawiasz. Jakie wrażenia z wyprawy?

U jednych susza, u innych powódź, u mnie nornice czy norniki/pewnie te i te/, nie ma juz dnia bym nie wyciągała kępy jeżówki, dalii itp.
____________________
EwaSierika
Poziomka 20:54, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Wendy79 napisał(a)
I ja zamówiłam cztery nowe piwonie i muszę trochę zmian porobić na rabatach, ale wiadomo są rośliny bardziej i mniej ukochane


Moje piwonie to Claire de Luna, wczoraj zostały posadzone. Mam je dzięki Agacie, kupiła je dla mnie, a potem opiekowała się nimi przez kilka miesięczny. Są w znakomitym stanie i może zakwitną już w przyszłym roku ?



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:15, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
danuta_szwajcer napisał(a)
A susza i u mnie dużo strat, smutny widok w sumie przez całe dwa miesiące ostatnie, teraz dopiero w koncu lepiej. Pozdrawiam serdecznie


Danusiu najdziwniejsze jest to że oprócz jaśminowca nie mam strat. Sama jestem tym zdziwiona. Natomiast ogród stracił na urodzie ( przedogródek). Dlatego są zmiany w nasadzeniach.

10.08.2019



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:29, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gosiek33 napisał(a)



Kolejne piękne rabaty, te drobne listki to będą astry? W jakim kolorze?

A te kulki nanizane na pręciki podobne do żeleźniaka? Zapomniałam co to za roślina, widzę, że w Twoim klimacie świetnie sobie radzi


Te drobne listki sprzedawane były jako astry kwitnące na żółto, ale ten aster kwitnący na żółto wygląda jak nawłoć sina . Nie mogę uprawiać traw więc stosuję go żeby nadać rabacie lekkości. Nie nasiewa się.
Kulki to leonotis.
30.08.2019



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:45, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Basilikum napisał(a)
przepiekny daliowy pokaz

bujnie i aromatycznie u Ciebie


ja swoje sadzilam przepisowo ale slimakow nie upilnwalam i dlatego dopiero pierwsze zaczynaja kwitnac


Izo nowe dalie dopiero zaczynają kwitnąć. O ile kiedyś wybierałam głównie o kulistym kształcie kwiatu lub igiełkowe tak teraz .... zobacz sama.










____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies