Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

antracyt 20:41, 18 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Piękne te dalie W przyszłym roku planuję zrobić u siebie daliowo-mieczykową rabatę przy warzywniku. Zapiszę sobie kilka Twoich zdjęć jako inspirację.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 12:30, 19 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Poziomka napisał(a)


Sylwio na miejsce pimpinelki posadziłam tytoń leśny i dwie dalie ( były w doniczkach),orliki ,hostę , rozchodniki (dobrze znoszą przesadzanie), a na miejscu
drugiej róży tylko tytoń . Z docelowymi nasadzeniami poczekam rok, dla pewności czy róże nie odrosną.
Liliowiec został kupiony 20 lat temu. Bardzo dobrze rośnie, obecnie mam kilka jego kęp w przedogródku i na rabacie płomienistej oraz jedna kępa którą wypatrzyłaś na zdjęciu. Chętnie się podzielę, ale odbiór osobisty w przyszłym roku , powinno być bezpieczniej.

Gdy miałam za mało agapantów w donicach sadziłam też kalie kupione w markecie.
Moje agapanty się rozrosły , podzieliłam je i dokupiłam kilka nowych , kalie trafiły z doniczek na rabaty. Jesienią je wykopałam , ale okazało się że nie wszystkie i teraz kwitnie taka niespodzianka

Agapant Rosemary

Agapant NN





Jasiu nie wiem co odpisać , też mam nadzieję, ze przyszły rok już bezpieczniejszy będzie, zobaczyć Twój ogród w realu to by było spełnione marzenieJa oczywiście również zapraszam w bezpieczniejszym czasie do nas, może się kiedyś w końcu odgrzebiemy z tego mułu i już nie zalejeMyślisz, że mogą jeszcze od korzenia odbić te róże? U mnie taka nie do zamordowania okazała się grusza. Ścięliśmy wiosną przy samej ziemi, ale ona stale usiłuje odbijać od korzeniaAle niespodzianka z tymi kaliami Ja na FB czytałam, że ostatnią zimę w kilku regionach Polski przezimowały w gruncie mieczyki i dalie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poziomka 18:03, 26 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
antracyt napisał(a)
W przyszłym roku planuję zrobić u siebie daliowo-mieczykową rabatę przy warzywniku.

Też myślę mieczykach, ale to dalsza perspektywa. W bliższej perspektywie zmiany na rabacie piwoniowo-różanej.









____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:18, 26 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)
J Ja na FB czytałam, że ostatnią zimę w kilku regionach Polski przezimowały w gruncie mieczyki i dalie


U mnie niestety trzy dalie. które zostały w gruncie nie przezimowały, sądzę że ważna w tym przypadku jest wilgotność gleby. Więcej prób z zimowaniem dali nie będzie







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
basia3012 22:36, 04 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Jasiu, miałam przyjemność dzisiaj rano gościć w Twoim ogrodzie. Oczywiście z Mają P. Jak zawsze cudnie, pachnąco, kwitnąco. I te mury, "hektary murów". Przepiękne tło dla ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 22:40, 04 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Poziomka napisał(a)


U mnie niestety trzy dalie. które zostały w gruncie nie przezimowały, sądzę że ważna w tym przypadku jest wilgotność gleby. Więcej prób z zimowaniem dali nie będzie








Ja nawet nie próbowałam z daliami, ale zapomniany mieczyk wiosną wypuścił listki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 07:17, 05 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ach te dalie, dopiero w tym roku zaczęłam je doceniać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wiklasia 10:26, 05 paź 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Budzik nastawiony dziś na 5.05.
W końcu udało mi się zobaczyć Twój ogród.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
antracyt 18:37, 05 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Ja też dzisiaj obejrzałam odcinek. Bardzo mi się podobał
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 21:54, 10 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W trakcie oglądania tyle razy wzdychałam, że aż m pytał, co oglądam powiedziałam mu, że to jeden z niewielu ogrodów, który na 200% jest ideałem ogród i to, jak się komponuje z ceglanymi murami...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies