Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak koncepcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak koncepcji

bobtajl 08:43, 25 sty 2018

Dołączył: 25 sty 2018
Posty: 6
Witam serdecznie wszystkich, kochani jestem nowa na forum i mam problem, już od ponad roku szukam rozwiązania jakie nasadzenie zrobić na długości 30 metrów przed domem, od strony ulicy?

Region pn-wsch Polska, działeczka była po lesie sosnowym więc gleba słaba.

Posesja od przodu jest zagłębiona w ziemi względem poziomu ulicy o jakiś metr i ułożone są tam po całej długości kamienie a na górze siatka. Tak jak na zdjęciu poniżej, za ulicą orlik i parking- to mój widok z okna. chciałabym to zasłonić ale nie zasłaniając ukochanych kamieni. Siatka jest od strony wschodniej.

Dodam jeszcze że zakładam docelowo ogród w stylu leśnym dziki i tajemniczy. Ach nad siatką idzie oczywiście linia energetyczna. Wstępne projekty profesjonalistów nie przypadły mi do gustu wcale, więc dałam się na spokój. Wszyscy zakładali cięte formy. Wymyśliłam sobie że może posadzić tam suchodrzewy macca- ogołocić je od dołu a górą niech się rozrastają, ale obawiam się o jego owoce bo ciągle biegają koło posesji dzieci.

Brak mi już pomysłów może coś poradzicie. Dodam że pod samym domem od strony tej ulicy rosną klony palmowe i mnóstwo traw. Pnącza na siatkę też nie wchodzą w grę, może coś wymyślicie, co kilka głów to nie jedna. Przeglądałam forum już nie raz i nic nie wpadło mi w oko co bym mogła zastosować. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

DorKa 08:56, 25 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć, cóż tu mówić o roślinach jak taka kicia urocza
____________________
Dorka Zakręcony ogród
bobtajl 09:29, 25 sty 2018

Dołączył: 25 sty 2018
Posty: 6
Ślicznie dziękuję za komplement w imieniu Białej
Anda 09:38, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Witaj Jaki ciekawy tytuł wątku Jeśli chcesz widzieć murek, to warto byłoby posadzić coś na pniu albo coś wielopiennego. Zastanawiałaś się już nad brzozami? Ażurowe, ale trochę Cię zasłonią. Zakładam oczywiście, że nie musi to być nic zimozielonego. Euonymus alatus też ładnie wygląda na pniu. Tak samo Crataegus w odmianach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
bobtajl 10:40, 25 sty 2018

Dołączył: 25 sty 2018
Posty: 6
Dziękuję za propozycję jednak brzozy mam już na posesji i nie chciałabym ich ciąć bo cięte nie będą pasowały do mojego leśnego założenia, trzmielina jak dla mnie za bardzo czerwona wolę spokojniejsze kolory, myślałam o suchodrzewie macca ponieważ ma łukowato wygięte gałęzie i dorasta do 4 metrów, przebarwia się na spokojniejszy- żółty kolor i rośnie szybko.

Podcięłabym mu najniższe gałęzie do metra i widoczne byłyby moje kamienie a on wyglądałby naturalnie i wysokość docelowa też dobra. Pod nim posadziłabym jakiś bluszczyk. Myślałam o nasadzeniu co jakieś 2,5 metra, co Wy na to? Wcześniej zastanawiałam się nad lilakami ale jestem dość czuła na ich intensywne zapachy
bobtajl 10:53, 25 sty 2018

Dołączył: 25 sty 2018
Posty: 6
tak wygląda ten pas do obsadzenia taki długi i taaki duży problem((
Anda 10:57, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
A moze brzozy purpurowe? A dlaczego musialabys ciac brzozy? Myslalam o nie cietych. Suchodrzew tez ladny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
bobtajl 11:57, 25 sty 2018

Dołączył: 25 sty 2018
Posty: 6
Brzozy purpurowe już mam, ale byłyby za wysokie bo linki nad siatką elektryczne wiszą, i musiałabym posadzić je gęściej niż suchodrzew bo raczej są smukłe niż szersze, obawiam się o owoce suchodrzewa bo nie są jadalne a dzieci z orlika mogłyby się częstować((ciężka sprawa((
MartaKozak 12:58, 26 sty 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
A moze cos w stylu holenderskim? Strzyzone graby, tylko musialyby byc na krotkich nozkach

[zmoderowane]
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 21:05, 26 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę nie wklejać zdjęć nie swojego autorstwa. (regulamin).

Wydaje się, że ciężka sprawa, bo kilku projektantów nie poradziło w zasadzie sama wiesz co chcesz posadzić, a jak ktoś doradza, to od razu negujesz Trudna sprawa i na Ogrodowisku nic nie znalazłaś, a tyle tu pięknych ogrodów. Jesteś nastawiona na suchodrzew to sadź suchodrzew.

Brzozy nie? bo masz, ale zaproponowano ci zwykłe brzozy, piszesz że nie, purpurowe, nie.


A dla mnie to suchodrzew chcesz posadzić to niby dlaczego? To krzew, wprawdzie wysoki, ale zimą będzie kiepsko.
Cały pas tego krzewu, a nie lepiej zimozielone rośliny jako żywopłot, tło dla czegoś co będzie ślicze i niskie.

Chcesz zmarnować ogród na suchodrzew?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies