Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

marba 15:01, 20 lut 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Raj dla oczu!
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
patrycja 15:15, 20 lut 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
violaskom napisał(a)

Tak, osmocote długodziałającym. Pokażę trochę zdjęć, może coś dostrzeżesz. Tutaj akurat parę się rozwinęło, ale były bardzo marne.

Te zostały w takim stanie do końca lata

tu z bliska widać liście, czy widać na nich oznaki jakiegoś szkodnika?

Mieczyki miały wykształcone kłosy jak widzę. A miały białe plamy na liściach? Być może zaatakował je wciornastek

Na trzecim zdjęciu widzę piękne- bordowe
____________________
Patrycja mój ogródek
violaskom 15:21, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
marba napisał(a)
Raj dla oczu!

Dziękuję Basiu
Mam trochę więcej petunii grandiflora. razem z tą niebieską wysiewałam odmianę Limbo White.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 15:34, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
a tu z lobelią, oczywiście sianą z nasion.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 15:59, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
patrycja napisał(a)

Mieczyki miały wykształcone kłosy jak widzę. A miały białe plamy na liściach? Być może zaatakował je wciornastek

Na trzecim zdjęciu widzę piękne- bordowe


No właśnie! Te bordowe i inne miały wykształcone kwiaty, ale się nie rozwinęły. Może to był wciornastek, ale ja nie mam pojęcia jak wyglądają objawy żerowania. Na moje oko to wszystko było Ok. Tych parę bidulek zakwitło.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Aurelllia 16:27, 20 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Uczta dla oczu - kobieto i Ty dopiero dzisiaj nam to pokazałaś !!! Tak długo czekać hahahhahah Poezja po prostu poezja o takim kwatowym ogrodzie marzę Teraz u rodziców tworzę, a tutaj na razie pole do popisu się kończy, bo drzewa wiekowe, dużo cienia, ale jak już swoją działeczkę gdzieś dorwę to taką właśnie chciałabym zasadzoną kwiatami
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
violaskom 16:35, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aurelllia napisał(a)
Uczta dla oczu - kobieto i Ty dopiero dzisiaj nam to pokazałaś !!! Tak długo czekać hahahhahah Poezja po prostu poezja o takim kwatowym ogrodzie marzę Teraz u rodziców tworzę, a tutaj na razie pole do popisu się kończy, bo drzewa wiekowe, dużo cienia, ale jak już swoją działeczkę gdzieś dorwę to taką właśnie chciałabym zasadzoną kwiatami

Aurelio, kwiaty pokochałam jakby z przymusu. Działka była wykrojona z pola - pusta, żadnych drzew. Więc te puste miejsca zaczęłam obsadzać najpierw bylinami ( ale te wcale tak długo nie kwitną) i znowu były puste miejsca, więc rzuciłam się na jednoroczne. Ale zawsze podobały mi się stare drzewa, dla mnie ogród to bardziej park.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Aurelllia 16:43, 20 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
No to u mnie ogród właśnie zaczyna przypominać park Drzewa szczególnie te wiekowe jabłonie ogromne są dają dużo cienia Brzozy się rozrosły bardzo, sosny również
Tak naprawdę to trochę słońca jest przed domem, bo za domem od sąsiada też już cieniście, bo przy płocie posadził świerki, które gigantycznie się rozrosły
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
violaskom 17:01, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Historia mojego ogrodu jest podobna do wielu na tym forum. W 2013 zaczęliśmy budowę domu. Miał być dom, to i musiał być ogród. Działka pusta, wykrojona z pola, dookoła puste łąki, na których pasły się sarny, biegały bażanty i zające. Zawsze kochaliśmy zwierzęta i dlatego od początku nie chciałam zasłaniać sobie tego widoku.
Myślałam, że zaraz się ktoś wybuduje obok i sam się obsadzi drzewami. O budowie ogrodu nie mieliśmy zielonego pojęcia. Zwróciliśmy się o pomoc do fachowców. Na pytanie jaki ma być mój ogród - odpowiedziałam: bezobsługowy!
Dużo trawy, kosiarka samojezdna i coś dookoła. Tak więc, to coś dookoła to były kilometry szmaty, (wyrywam ją do dziś) i masa krzewów (niezliczone ilości i odmiany kalin, jaśminowców, dereni, pęcherzyc, krzewuszek itd). Większość roślin nie dożyła następnego sezonu, a inne wyrywałam sama. Nic nie mam do tych krzewów, ale jak jest ich za dużo to robi się busz. Ziemia nie została nawieziona, ogród powstał na glinie, a w jednej części na gruzie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:08, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
To jest jedyne zdjęcie jakie znalazłam z tamtego okresu. Oczywiście w roli głównej występuje dom, ogród załapał się przez przypadek. Ta część ogrodu powstała wczesną wiosną, a zdjęcie jest robione jesienią tego samego roku. Ale nawet tu widać w jakim stanie były rośliny. Dużo nie doczekała roku następnego.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies