Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

koliber 17:13, 20 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Ale masz piękny dom
____________________
Zielona przestrzeń
violaskom 17:16, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aurelllia napisał(a)
No to u mnie ogród właśnie zaczyna przypominać park Drzewa szczególnie te wiekowe jabłonie ogromne są dają dużo cienia Brzozy się rozrosły bardzo, sosny również
Tak naprawdę to trochę słońca jest przed domem, bo za domem od sąsiada też już cieniście, bo przy płocie posadził świerki, które gigantycznie się rozrosły

No właśnie, teraz jak postawiłam na kwiaty, to nie chcę się zacieniać. Chociaż mam trochę drzew, tylko są jeszcze małe i ich nie widać. Może jak znudzą mi się kwiaty, drzewa podrosną, to w końcu będę miała tak jak Ty.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Aurelllia 17:17, 20 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dom przepiękny Hmmm to kto w takim razie zaraził Cię sympatią do ogrodu, że powstały takie piękne rabaty ?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
violaskom 17:18, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
koliber napisał(a)
Ale masz piękny dom

Dzięki Koliberku.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
AgataM 17:38, 20 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904



Przepiękny dom. I te duże okna.....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
violaskom 17:38, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aurelllia napisał(a)
Dom przepiękny Hmmm to kto w takim razie zaraził Cię sympatią do ogrodu, że powstały takie piękne rabaty ?

Jak już pisałam, rabaty przy trawniku zostały wytyczone przez firmę. Natomiast ja, jeszcze w tym samym czasie jak panowie pracowali szukałam szkółek by kupować swoje rośliny. Nazw roślin nie znałam, więc ciężko było się dogadać z fachowcami. Latałam po szkółkach i kupowałam na oko co mi się podobało. I tak zaraz niedaleko mojego domu, znalazłam cudowną szkółkę bylinową. To był chyba początek pojawienia się żurawek. Od razu kupiłam 6-7 odmian żurawek po 9-11szt każdej, lawendy, kostrzewy, rozplenice i to posadzili mi jeszcze panowie. Ogrodowiska jeszcze nie znałam, panowie sadzili żurawki plamami, najczęściej w trójkątach. Świeciły całą zimę, szczególnie te czerwone odmiany. W następnym roku w szkółce pojawiły się jeżówki. I chyba od tego się zaczęło.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:39, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
AgataM napisał(a)


Przepiękny dom. I te duże okna.....

To właśnie miejsce na moje wysiewy. Jak wstawiacie buźki?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Aurelllia 17:45, 20 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
naciskasz dwukropek :
a potem dodajesz np ) lub dużą literkę D
i wychodzi coś takiego lub
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Dorota123 20:25, 20 lut 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj, dopiero dziś odkryłam Twój wątek no i przepadłam w nim. Pięknie komponujesz swoje rabaty, kolory mają świetne połączenia. Chylę czoła za sukces w wysiewaniu begonii, wiem, że one sprawiają wiele kłopotu na początku. Też wysiewam sporo roślin sama, a później latam jak kura z jajkiem i nie mogę dla nowych sadzonek znaleźć odrobiny miejsca. Cudowne otoczenie pięknego domku, wszystko gra bardzo harmonijnie. Posiadasz wspaniałe wyczucie w sadzeniu swoich roślin. Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
violaskom 21:18, 20 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Dorota123 napisał(a)
Witaj, dopiero dziś odkryłam Twój wątek no i przepadłam w nim. Pięknie komponujesz swoje rabaty, kolory mają świetne połączenia. Chylę czoła za sukces w wysiewaniu begonii, wiem, że one sprawiają wiele kłopotu na początku. Też wysiewam sporo roślin sama, a później latam jak kura z jajkiem i nie mogę dla nowych sadzonek znaleźć odrobiny miejsca. Cudowne otoczenie pięknego domku, wszystko gra bardzo harmonijnie. Posiadasz wspaniałe wyczucie w sadzeniu swoich roślin. Pozdrawiam

Witaj Dorotko. Akurat Twój ogród znam od dawna. Twój wątek jest jednym z wielu, które podczytywałam nie ujawniając się.
Masz wspaniały ogród, który na pewno był dla mnie inspiracją.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies